Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen közhelyes mondatokat...

Milyen közhelyes mondatokat untok már?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy bizonyos mondatokat mondani, leírni sok ember szerint menő, szerintem pedig nagyon gáz és elcsépelt.

Példák:

- ez meg az volt a jele az óvodában is

- beégett a retinámba

- szekunder szégyenem van


Tudtok még ilyeneket, amiket már nagyon elcsépeltek, de akik mondják, azt hiszik eredetiek?


2019. ápr. 14. 16:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsót még életemben nem hallottam. Az mi is akarna lenni?
2019. ápr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
"Csak akarni kell és sikerülni fog."
2019. ápr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

"csak egészséges legyen a többi nem számít." - már hogy a viharba ne számítana?? (babát várok)


"majd lesz valahogy" -ha nem teszel érte, akkor sehogy se lesz!

2019. ápr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
A szekunder szégyen azt jelenti, hogy ha nézek egy szituációt és te szégyelled magad azért, amiért más valaki valahogy viselkedik. Van rá egy német szó is (Fremdschämen) én onnan ismertem ezt de pár éve bekúszott a magyar nyelvben ez a szekunder szégyen, én nagyon gyakran hallom / olvasom legalábbis
2019. ápr. 14. 16:22
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom hogy másnál jellemző e, de a családban folyton úgy kérdezik meg ha látják hogy készülődsz valahova hogy "Messze é, a messze?" Ez valószínűleg csak az én családom agymenése, de a 200. alkalom utám már kur*aidegesítő...

Nem bírják normálisan megkérdezni hogy hova megyek.

2019. ápr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
"Hinni a templomban kell"
2019. ápr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

"Gondolkozz pozitívan."

"Lépj ki a komfortzónádból."

Faxom kivan ezektől:(((

2019. ápr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
40%

A szekunder szégyen azért nem olyan elterjedt, élő szóban pláne nem. Egyébként rövidebben nem tudod mondani, csak körülírni. Kb a "Már az én képemről ég a bőr" a legjobb megfelelője a magyar nyelvben, de jelentősen hosszabb.


Szóval a szekunder szégyen egy teljesen vállalható mondás (szerintem).


De amiktől agyrákot kapok:


-Ott állsz az asztal mellett, leteszel valamit, mondjuk egy ceruzaelemet, az elkezd szépen gurulni az asztal sarka felé, leesik.

Erre megszólal valami naaaaagggyyyon humoros gyerek hogy "Le fog esni!".

Elve semmi logika nincs az egészben, de hogy ez tényleg elterjedt, és humorosnak számít bizonyos körökben...

Ha ólmot öntenének a fülembe se tudnám ezt viccesnek nevezni.


-Az összes ilyen fekete-fehér elvontnak, meg művészinek bélyegzett, de sokkal inkább giccses és klisés facebook kép, amiket lehet posztolgatni.


Ilyenre nem kell példát hozni, mindenkinek van ilyen ismerőse. A legjobb amikor a nyugger bácsi-néni posztolgatja ezeket a virágszirmos, gyertyalángos, naplemente felhőkkel képeket, valami olvashatatlan kalligrafikus írással teleírva, aztán három poszttal lejjebb töméntelen helyesírási hibával szid mindenkit aki nem az ő pártjához tartozik.


Tudom, ez nem igazán a kérdésre válasz, csak úgy félig-meddig megemlithető, ha már közhelyek...


-Amikor itt a gyakorin ilyen dumák hangoznak el hogy "IsmERkedni BÁrhol lEHet" meg hasonlók.

Aztán ha visszakérdezel megy a mélységes kussolás.

2019. ápr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
95%

"Minden ember egyenlő"


Ha valaki (normális hangnemben) kritizál egy népszerű, esetleg közismert embert, a legtöbb "rajongó" reakciója:

"Csak irigy vaaaagy!!!!"

"Majd akkor pofázz, ha letettél annyit az asztalra, mint őőőő!!!"


"Halottról csak jót vagy semmit!"


Ha valakivel egész gyerekkorában rosszul bántak a szülei és felnőttként megszakítja vagy minimalizálja velük a kapcsolatot, a legtöbb ember reakciója:

"Akármit is tettek, ők mindig a szüleid maradnak!!!!"

Esetleg néha megjelenik valaki, akinek állítása szerint nagyon fiatal korában meghaltak a szülei és mit meg nem adna érte, ha most akár félig agyon is vernék, de legalább újra láthatná őket, meg egyéb balf4szságok és majd amikor már késő lesz, a szóban forgó ember is meg fogja bánni, hogy nem töltött elég időt a mérgező szüleivel.


Amikor valakivel kicseszik egy másik ember, mindig van minimum egy személy, aki azt hajtogatja, hogy:

"A bosszú nem megoldás!! Majd a karma utoléri!!!!!"


Még napestig tudnám sorolni, de így is tökre felidegesítettem magam, amíg ezeket leírtam :D A legröhejesebb, hogy mindegyiket egy db ismerősömtől idéztem..

2019. ápr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

És azok, hogy "neki könnyű" meg "szerencséje volt" mindezt lusta emebrektől, akik így magyarázzák meg más sikerét, amiért keményen megdolgozott. A szerencse önmagában kb 5 percig elég, attól senki sem lesz sikeres szerintem.

A másik amit nem bírok, az összes közhely amit gyerekre vágyó embereknek mondanak: majd sikerül, ha nem stresszelsz rá

2019. ápr. 14. 17:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!