Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen közhelyes mondatokat...

Milyen közhelyes mondatokat untok már?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy bizonyos mondatokat mondani, leírni sok ember szerint menő, szerintem pedig nagyon gáz és elcsépelt.

Példák:

- ez meg az volt a jele az óvodában is

- beégett a retinámba

- szekunder szégyenem van


Tudtok még ilyeneket, amiket már nagyon elcsépeltek, de akik mondják, azt hiszik eredetiek?


2019. ápr. 14. 16:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%

Én amitől agybajt kapok ez a: "Neked már úgysem lesz nyugdíjad."

30-as vagyok, és ezt az 50-es, 60-as korosztály jelenti ki a jövőmre nézve folyamatosan, kérés nélkül. Mindig felmegy az agyvizem... Mi jogon jelentenek ki ilyen pesszimista dolgot az ÉN jövőmről? Mire odakerülök, ők már nem lesznek, mit érdekli őket? Meg nem tudom, ilyenkor mit gondolnak. Az állam majd hagyja éhen halni az időseket 30-40 év múlva és megszűnik a nyugdíj teljes intézménye?

2019. ápr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Mondjuk én a kérdező által felsoroltakból még egyet sem hallottam... :D
2019. ápr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy egyetem alatt volt világválság, akkor ezek mentek:

"Nem lesz nyugdíjad"

"Nem lesz munkád"


Remek volt így végig csinálni, hogy az oktató is azzal zártak minden mondatot, hogy úgysem lesz munkátok.


Mostani munkahelyemen:

"itt senki senkinek nem a főnöke" Ez jól hangzik, aztán 2 perc múlva mégis kiosztják a feladatokat meg csicskáztatnak.

"majd te is projektvezető leszel" Néha azt emlegetik, hogy előrébb fogok lépni a cégben, ott leszek ahol a jelenlegi feletteseim (akik ugye nem a feletteseim :) ) közben mégis azt látom, hogy másoknak robotolok aprópénzért.

2019. ápr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
86%

Ami még nagyon kiakaszt az a korábban említett "majd lesz valahogy".


Olyan igazi céltalanságot sugall. Anyám mondja mindig. Apám meghalt, öcsémmel dolgozunk. Ott a családi ház, szépen fel lehetne újítani, rendbe tenni, de csak pusztul le az egész.


Ha bármit felvetettem anyámnak, hogy mivel 2 kocsink is van, lehetne kialakítani parkolót előtte, vagy lefesteni a kerítést ami 10+ éve rohad, vagy bármi, akkor ez volt a válasz, hogy "majd lesz valahogy". Aztán nem lesz semmi.


Vagy a másik, az "Akkor kell átkelni a folyón, ha már odaértünk".


Persze, jogos, hogy az sem jó, ha előre idegeskedik az ember valamin. Viszont annak sincs értelme, hogy a jövő olyan dolog, amiről tudomást sem veszünk, csak alakítjuk az aktuális helyzeteket. Holott szerintem kellene a hosszabb távú célok, tervek és ha tudjuk, hogy nehéz helyzetek jönnek akkor arra fel kell bizonyos fokig készülni.


Meg összességében ez a két mondat jól jellemzi a családom élethez való hozzáállását, se örömök, se célok, se tervek, se boldogság, csak a mindennapi céltalan létezés "oszt majd lesz valami" alapon.

2019. ápr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyet szeretnék váltani, rengetegen azt mondják, hogy máshol is ez van, máshol sem lesz jó...
2019. ápr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
76%

"Ez egy munkahely."


"Az is több a semminél."


"Muszáj"

2019. ápr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"Az állam majd hagyja éhen halni az időseket 30-40 év múlva és megszűnik a nyugdíj teljes intézménye?"


Nem, nyilván lesz VALAMEKKORA nyugdíj, ami például nem biztos, hogy elég a gyógyszerekre...

2019. ápr. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Az összes ki©b©sz©ott reklám és az egybites szlogenjük.


Ha érdekel az idióta szlogenjük akkor itt van egy pár.


[link]


És még az zavar, hogy mindig kilencvenkilenceznek, kilencszázkilencvenkilencveneznek ezek az agyhalottak.

2019. ápr. 15. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, a 99 engem is nagyon fel tud húzni!! Mintha az ember olyan sík hülye lenne,hogy nem tudn azt a nem létezö 1-ft ot hozzáadni.

Most csak 19999ft. De jóóó! Végre levitték 20 000-ről! Most meg kell venni!! Szánalom.

2019. ápr. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarország jobban teljesit "

:D

2019. ápr. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!