Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik az itt válaszolók közül...

Akik az itt válaszolók közül szuperjó dolognak gondolják a felnőtt életet, azok ugye tinik?

Figyelt kérdés

Jóban vagyok a munkatársakkal és valahogy a napi 9 (ami nem egyszer 10, 11) óra munka után valahogy senki se pihenni megy haza.

Van, aki átképzi magát, így szó szerint kifulladásig tanul munka után, hétvégé suli és/vagy tanulás. Akinek gyereke van, annak a gyereknevelés+gyerekkel tanulás+a több házimunka. Valahogy ott sincs képben a pihenés.

Vagy egy olyan életszakasz, amikor az átlagnál több elintéznivaló van (esetleg egyszerre több okból, esküvő, temetés, hagyatéki, orvoshoz járás, költözés).


Pénze az embernek nincs, az egy dolog, hogy én háromszor varrt kabátban járok, de munkatársaim is vagy van összesen 5 pólójuk.

Ha valaki albérletben él, kb egyetlen megoldás, hogy vadidegenekkel osztozkodik.


A nagy szabadság meg ugrott a pénzhiány és az időhiány miatt.


Nem egy, nem 2 ismerősöm lenyom pl 6 napot egyzuhamban vagy csak 5-öt, de utána 1 nap van otthon.

Váltani képtelenség, főleg pl középkorúként, hiába van idegennyelv-tudásod és / vagy 10 végzettséged, amik amúgy amikor tanultál, piacképesnek is tűntek (csak jött a válság vagy egészségügyi ok miatt kellett otthagyni a szakmát).


2019. ápr. 15. 17:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
65%
De mi a kérdés?
2019. ápr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Például a fő kérdés...


Szerintem tinik írkálnak, akik azt hiszik, jó felnőttnek lenni (szerintetek is?)


A felnőttek picike hányadának jön be az élet, de azoknak szerintem utolsó lenne, hogy gyakoriznak.

Ha én párszázezret keresnék, pihenni járnék haza és otthon várna a párom... Talán nem is interneteznék.

2019. ápr. 15. 17:10
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is felnőtt vagyok, még is itt vagyok. A gyerekkort imádtam, a középsulit utáltam, és a kedvenc időszakom az egyetemi élet volt, de azért így a felnőtt élet sem rossz.
2019. ápr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%

És tinédzsernek lenni ugyan miért jobb, pláne a mai világban, ahol igen komoly társadalmi nyomásoknak vannak kitéve pl a média által?

Lenézheted őket, hogy az a nagy problémájuk, hogy nincsenek szép ruháik vagy épp nem tudnak elmenni az osztálykirándulásra (bizony, az anyagiak az ő életükre is hatnak), csak éppen te is voltál tini és bizonyára szarul esett (volna) az ezek miatti terrorizálás, kiközösítés. Ezeken kívül egy sor testi-lelki változáson is átmegy egy tini, amiket már önmagában nehéz úgy elviselni, hogy ez semminek (tanulás, emberi kapcsolatok stb) ne menjen a rovására. Állandó teljesítményelvárás ugyanúgy van feléjük is, csak nem a munkahelyen, hanem az iskolában, akkor is, ha az illetőnek teljesen felesleges az adott tantárgy. Szakadt ruhában ugyanúgy járnak azok, akik szegényebb családban nevelkednek, a középiskolások 38-40 órákat vannak az iskolában és utána még jöhetnek a korrepetálások is. Ha foglalkozik a házi feladataival, neki sem feltétlen lesz egynél több szabadnapja. Ingázó diákoknál (sokan vannak ám) ugyanúgy nem ritka a 13-14 óra talponlét, ami már simán vetekedhet egy dolgozó felnőtt idejével, csak pénzt sem kap érte. Ha meg panaszkodni merészelnek, hogy kimerültek, egyből jön a lekezelés, hogy egy gyerek hogy lehet fáradt, nem kell csinálnia semmit stb.

2019. ápr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy a tiniknek könnyű lenne.

Azt írtam, hogy szerintem tinik állítják, hogy szuperjó a felnőtt élet.

A kettő azért nem ugynaz.

2019. ápr. 15. 18:30
 6/31 anonim ***** válasza:
86%

Nem tini vagyok, hanem 30+ os, es igen, jobb a felnott elet mint tini koromban volt.

És ez nem csak egy szuk retegre jellemzo.

Arrol nem mi tehetunk hogy olyan korokben mozogsz ahol az embernek csak 5 poloja van, vagy 11 orat robotol.

Tok atlagos emberkent napi 8 orat dolgozom, ebedszunetet nem dolgozom le, es kb egy ismerosom se.

Es ne gondold hogy a gyakorira csak 8 osztalyos es gyari melosok jarnak.

2019. ápr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Több ismerősöm is felsőfokú végzettséggel robotol.

Vagy OKJ-kel.

Jó, tény, van, aki szánt szándékkal hagyta ott a szakmáját, mert mégse érzi neki valónak, de a többi nem tudott elhelyezkedni benne.



A középkorúak helyzete meg tényleg borzalmas.

Már a szerethető munkahelyben sem hisznek.

Rosszabbnál-rosszabbak között tengődnek évek óta, néha befigyel pár hónap munkanélküliség.

2019. ápr. 15. 19:19
 8/31 anonim ***** válasza:
73%
Én lassan 30 vagyok, és alapvetően jó dolognak tartom a felnőtt életet. Nem mondom, hogy nem lennék szívesen újra gyerek, viszont általában jól érzem magam a jelenben és nem a múlton merengek meg azon, hogy de szar az élet. Én élvezem, hogy van pénzem, ami fiatalon nem volt, megyek ahova akarok, csinálok amit akarok, alapvetően magamért felelek.
2019. ápr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
86%

"Szerintem tinik írkálnak, akik azt hiszik, jó felnőttnek lenni (szerintetek is?)"


Szerintem meg el kellene fogadni, hogy nem lesz mindenki elkeseredett, céltalan felnőtt és van aki valóban élvezi az életet.

2019. ápr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Jó, csak a legtöbb embernek nincs pénze.
2019. ápr. 15. 19:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!