Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik az itt válaszolók közül...

Akik az itt válaszolók közül szuperjó dolognak gondolják a felnőtt életet, azok ugye tinik?

Figyelt kérdés

Jóban vagyok a munkatársakkal és valahogy a napi 9 (ami nem egyszer 10, 11) óra munka után valahogy senki se pihenni megy haza.

Van, aki átképzi magát, így szó szerint kifulladásig tanul munka után, hétvégé suli és/vagy tanulás. Akinek gyereke van, annak a gyereknevelés+gyerekkel tanulás+a több házimunka. Valahogy ott sincs képben a pihenés.

Vagy egy olyan életszakasz, amikor az átlagnál több elintéznivaló van (esetleg egyszerre több okból, esküvő, temetés, hagyatéki, orvoshoz járás, költözés).


Pénze az embernek nincs, az egy dolog, hogy én háromszor varrt kabátban járok, de munkatársaim is vagy van összesen 5 pólójuk.

Ha valaki albérletben él, kb egyetlen megoldás, hogy vadidegenekkel osztozkodik.


A nagy szabadság meg ugrott a pénzhiány és az időhiány miatt.


Nem egy, nem 2 ismerősöm lenyom pl 6 napot egyzuhamban vagy csak 5-öt, de utána 1 nap van otthon.

Váltani képtelenség, főleg pl középkorúként, hiába van idegennyelv-tudásod és / vagy 10 végzettséged, amik amúgy amikor tanultál, piacképesnek is tűntek (csak jött a válság vagy egészségügyi ok miatt kellett otthagyni a szakmát).


2019. ápr. 15. 17:02
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Ismerősöm kasszás, nettó 140 körül keres, másik is kb ennyit, én irodai adatrögzítőként nettó 175 körül, ennyire ment fel de egész kevésről.

Idősebb ismerőseim se keresnek jobban.

Elköltözhetünk Budapestről, ahol felnőttünk, de máshol még ennyire sincs lehetőség. Rühellem Budapestet, nekem elhiheted, de jelenleg ez az opció.



Az egészség függ a genetikától, a környezeti tényezőktől.



Ne haragudj, F@t@l, de olvasom a válaszaidat máshol is, és úgy rémlik, nem fejezted be az egyetemet (ne haragdj, ha tévedek!).

Nekem van diplomám, pár végzettségem, a passzív angolomat önállóan visszahoztam kommunikációképesre, németből nyáron alapfokúzom, a cél az, hogy el tudjak kommunikálgatni, a középfok még meggondolandó. Jogsim is van.

Emellett tanulok mást is, mindjárt hozzá is kezdek.


Nem tehetem meg, hogy munka után sétálok, pedig imádom a tavaszt, a szabadban lenni és fotózni. Többhavonta jutok el túrázni.

A barátokat igyekszem beleszorítani, de nagyon nehéz.

A háztömb körül futok 2-3 km-t és otthon tornázom. A lakás állandóan koszos, poros.

A közeli, drágább boltba járok vásárolni az idő miatt.


Az, hogy képezd magad, így munka mellett...


Annyi lemondással jár, magáról az életről mond le az ember.


Aztán ki tudja, lesz-e értelme.... Ki tud-e törni az ember. Többnyire NEM. Ezerből egy igen....

2019. ápr. 17. 17:17
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

"Az eü állapotunkért nem mi felelünk."


Akkor mégis ki? Fura, de én nem eszem disznóhús, csak mondjuk 2 hetente, nem is magas a koleszterin szintem (évente megyek vérvételre nézetni), magas vérnyomásom sincs, pont ideális. Vékony vagyok, mert figyelek arra, hogy mennyit eszek illetve mozgok. Mégis ki tehet akkor erről? Nem pusztán a genetika, megsúgom, mint szakmabeli.


Én dolgozom napi 8 órában, mellette 2 hetente suliban vagyok és utazok 250 km miatta, tanulok, hetente eljárok sportolni és én nem érzem azt, hogy annyira rossz lenne ez a felnőtt élet. Most szerzem meg a 2. diplomám, így jól keresek, baráti társaságban is már a baba projekt a téma, pár éven belül nálunk is.

2019. ápr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Én vékony vagyok, évi szinten meg lehet számolni, hányszor eszem disznóhúst (egyébként csirkét), hetente többször sportolok, igaz, ahogy írtam, otthon. Magas a koleszterinszintem :D



Gondolom, hétköznaponta is kell tanulnod.

Én olyasmiket tanulok, amiket igen, minden nap. Jó, ha egyszer-egyszer baráti tali miatt kimarad, nem gond, de amúgy napi szinten 1-3 órát tanulok otthon, amíg hosszan villamosoztam, azon is.

Hétvégén suli, jellemzően utána még több órát gyakorlok, amelyik hétvégén nincs suli, azon több órát gyakorlok.



Nem hiszek már eredményben.

A programozást valószínűleg fel is fogom adni és marad a 2 idegennyelv.

Szeretem, de ez az ár túl sok érte és így is mennyi, kb 10-20 % eséllyel helyezkedem el benne, szűk 1 év múlva, amikor megkapom majd a papírt.



Inkább élvezném a tavaszt, elkezdenék végre ismerkedni.



A baráti körömben máshol is téma a baba, de attól még ketten keresnek nettó 300-at.



Egyébként jó, hogy említetted a babát, legalább öregnek is érzem magam. :D

2019. ápr. 17. 17:50
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

én 40+ os vagyok, jól keresek. Állandó munkaerőhiány van, én csak ezt látom.

Szabadidőm is van.

Nem igazán értem, hogy lehet 11 órákat dolgozni, hogy utána még pólóra se teljen, amiket 1000 forintokért, de van, hogy 100-ért, az ember után dobnak.

Valamit nagyon nem jól csinálsz, ha még diplomád és nyelvtudásod is van.

Én csak azt látom, hogy a környezetem nálam csak jobban él, és én sem élek rosszul.

2019. ápr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Én havi nettó 500.000-600.000 között keresek (jutalékos meló, mikor hogy jön össze a hónap) érettségivel, szakma nélkül.


Igaz, velem amikor egy-egy melóhelyen sz.rakodtak, fogtam magam és kerestem jobbat a siránkozás helyett. Aki a mai munkaerőhiányos piacon 200 alatt keres, az igazából nem is akar többet keresni.

2019. ápr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Hát én most keresgéltem állások között, elég széles hálóban.


Amit találtam, jobbnak tűnik, mint a régi (de interjúk alapján a legtöbb nem lett volna jobb) és a fizetés pont ugyanannyi, mint a régi helyen (ha mindent egyben számolunk). A legtöbb helyen, ahol interjúztam, nem adtak volna ekkora bért.


Az ismerősi köröm se keres nettó 200 felett.



Miért ne szeretnék többet keresni? :D

Akkor kérek egy Profession linket, komolyan mondom, hogy be fogom adni a jelentkezésemet az állásra.

2019. ápr. 20. 13:58
 27/31 A kérdező kommentje:

Ja és egyébként marhára nincs akkora munkaerőhiány, mint állítják.



De lassan ott tartok, hogy valaki mondja meg, hogy melyik területen van TÉNYLEGES munkaerőhiány (és válságálló is, mert mindjárt itt a válság, ami munkanélküliséget hoz) és kitanulom, akkor is, ha utálom azt a területet.

2019. ápr. 20. 14:00
 28/31 anonim ***** válasza:
53%

multikban egész biztosan munkaerőhiány van. onnan tudom, hogy tényleges, hogy mi is állandóan keresünk a csapatunkba. soha sincs teljes létszám, mindenki folyton elmegy, mert még többet ajánlanak neki valahol máshol.

add be bármelyik multiba a jelentkezésedet.

A legtöbb munkára elég, ha tudsz angolul, a többit megtanítják.

2019. ápr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Jobb felnőttnek lenni - jó gyerekkorom volt, de sokminden fura volt (valahogy az emberek nem tudták intézni a dolgokat, nekem meg nem volt beleszólásom).

Középsuliban az osztálytársammal jártam, erre ráhajtott a csajra a tanárunk, engem meg egy fars indokkal kirúgtak év végén utolsó napon, vizsga előtt - NEM TILTAKOZHATTAM!


"Jó, csak a legtöbb embernek nincs pénze." - Ahogy kirúgtak suliból, abszolút nulláról kezdtem (se képzettség, se gazdag szülők), először az otthoni felesleges cuccokat eladtam netem, majd a szomszédok, ismerősök cuccait, osztoztunk, így híre ment, pár évvel később már ingatlannal (kis értékű telkekkel üzleteltem), és így ma, hogy 9 éve rúgtak ki a suliból, hamarosan felépül a házikóm (kicsi, de full extra), és van 3 db eladó telkem 11 millió Ft értékben... Aki akar pénzt keresni az tud - a tanulás hiánya, a rossz munkahely csak kifogás.

(Amúgy csak érettségim van, és életemben hivatalosan soha, egyetlen napot sem dolgoztam.)

28/F

2019. ápr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
61%

Leírhatod még 100 ismerősöd keresetét, attól még nem lesz valós alap.


"úgy rémlik, nem fejezted be az egyetemet"


Nem fejeztem be, de ez jelent bármit? Munka mellett megcsináltam szintén a jogosítványt és szakmailag folyamatosan igyekszem képezni magam, hajtok, túlórázom. Mégis marad időm.


Bár nekem mindig furcsák azok az emberek, akik a fene nagy időhiányról panaszkodnak, de arra van idejük, hogy hosszú ömlengéseket tegyenek a nap bármelyik időszakában ezen az oldalon...


Összességében akárhogy sajnáltatod magad, attól még az alap kérdésre ugyanaz a válasz, vannak felnőttek akik élvezik, hogy felnőttek. És nem tinik írják ezeket a válaszokat.

2019. ápr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!