Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek teraszos étterembe...

Szerintetek teraszos étteremben kérhetek ilyet egy dohànyzótól?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy olyan étteremben, ahol van terasz is és ahol lehet dohànyozni, megkérhetem a mellettem ülő asztaltàrsasàg dohànyzó tagjàt, hogy nyomja el a cigarettáját? Tehát ha szépen megkérem, hogy legyen szíves várjon addig, amíg mi a barátnőmmel befejezzük az étkezést, nem illetlen dolog? Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. ápr. 20. 15:52
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Dohányosnak télen is kint kell ülnie cigizni, mikor ti bent a melegben esztek.

Nem illik ilyent kérni direkt dohányosoknak kijelölt helyen semmilyen esetben.

Ha tömve van az étterem és zavar a füst, akkor várjatok, vagy keressetek más helyet.

2019. ápr. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérhetsz. Minden joga megvan hozzá. Ki se próbáld, mert jobb esetben nagyon hülyén jössz ki belőle.
2019. ápr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha szabályosan, a kijelölt helyen dohányzik, akkor nem.

Próbálj olyan helyre ülni, ahol nem zavar a dohányfüst.

2019. ápr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
21%

Ez van sajnos.

Nemdohányzóként már a teraszon sem ülhetsz, és nem élvezheted a panorámát, vagy a friss hűvös levegőt. De legalább már a benti részből ki lettek tiltva a dohányosok, idővel talán ez is megoldódik.

2019. ápr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk dől ránk a füst és nem tudunk tőle jóízűen enni, akkor csak lehet már szólni, nem? Elvégre elsősorban étterem a hely és nem egy talponàlló.
2019. ápr. 20. 19:36
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
a pincér is megmondja majd, hogy ez dohányzóknak kijelölt hely és megkér benneteket,hogy várjatok,míg lesz üres asztal bent. Az étteremnek a dohányos is éppolyan vendég, mint a nemdohányos.
2019. ápr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy fő dohányzott a másik társaságból akkor gondolom nem egész nap dohányzott mellettetek.
2019. ápr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
mi ez a több válasz is hogy "nem kérhetsz"? hogyne kérhetne, azt csinál amit akar, nem jár érte halálbüntetés ha megteszi. az a másik hogy a végeredménye ugyanaz, nem lenne érdemes.
2019. ápr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
#18 Ettől én is kivagyok, hogy itt mindenki szinte megtiltaná, hogy esetleg megkérjem az illetőt, meg pofán vàgàst emleget... pfff ez kész... Hol élünk, a középkorban? Néhány válasz remekül tükrözi a magyar társadalmat... Sok nebàncs virág, mimóza lelkű, "én kikérem magamnak" ember. Ba#@ki már az is baj, ha hozzátok szólnak, megkérdeznek valamit? Maximum azt mondod, hogy nem, felfogom és tudomàsul veszem. Mi az, hogy egy kérdésért (kérésért) nekem jössz vagy leszidsz?? Na az ilyen mentálisért fogom én is elhagyni ezt az országot, nem is olyan sokára...
2019. ápr. 20. 21:32
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Oké,szia

Szeretem az ilyen alakokat akiknek fel sem tűnik hogy ők maguk tették fel úgy a kérdést h “kérhetek e ilyet hogy..”

Dehát végülis kérhetsz csak nem fog történni semmi és nem neked lesz igazad

Ennyi

Jó utazást!

2019. ápr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!