Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érettségi nélkül nehezebb az...

Érettségi nélkül nehezebb az élet?

Figyelt kérdés
Nehezebb munkát találni? Mennyire nézi a munkáltató hogy van e érettségi?
2019. ápr. 22. 13:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%

Az érettségi alap. Ha nincs, nem túl sokat remélnek tőled.


Mi ez a sok kérdés erről? Ne legyetek már ennyire nyámnyilák. 10 éve érettségiztem, és szó szerint nem tanultam semmit, úgy lett meg minden, 3-mas átlaggal és ebben volt egy keményebb szaktantárgy is. (Épphogy mentem csak át, mert segghülye voltam hozzá.)


Aki nem tudja megcsinálni az érettségit, azzal tényleg van valami gáz. Egyáltalán nem nagy cucc. Bár az is igaz, hogy lapáttámasztó szakmunkások is kellenek...

2019. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
18%
Maximum akkor leszel hátrányban érettségi nélkül ha későbbiekben olyan szakmát szeretnél tanulni amihez feltétel. Egyébként ha betanított munkára mész nem oszt nem szoroz hogy van-e érettségid vagy nincs. Maximum akkor ha olyan céghez mész ahol betanítanak de később beiskoláznak hogy a munkádhoz szükséges végzettséged meglegyen papíron is amihez esetleg feltétel lehet az érettségi.
2019. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

Az előttem lévő se sok hr-sel meg vezetővel beszélgetett erről. Nekem van némi rálátásom erre: hátrányban vagy érettségi nélkül. Ha jelentkezik egy olyan is, akinek van, őt hívják be, nem azt, akinek nincs.

(első voltam)

2019. ápr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

Van olyan betanított munka is ahol feltétel az érettségi, még akkor is, ha nem iskoláznak be. Ez amiatt kell, hogy lássák van kivel beszélni. Ha egy érettségit nem voltál képes megcsinálni, akkor pont a betanított munkához lesz kedved és energiád??

Ha szakmád van és azon belül akarsz elhelyezkedni, akkor nincs nagy gáz. Ha 8 általános és semmi más, na úgy már igen. Az érettségi már szinte mindenhol alap dolog. Már rengeteg helyen csak főiskolai vagy egyetemi végzettséggel állnak csak veled szóba. De ugye nagyon munka függő.

Ha egy egyszerű szalag munkás akarsz lenni, oda meg van az esély. Ha kőműves, akkor ahhoz se kell feltétlen érettségi. Ha valami komolyabb jól fizető, nem fizikai munkát akarsz végezni, akkor oda bizony kell papír.

2019. ápr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nehezebb
2019. ápr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%

Még annyit hozzátennék, hogy vezetőség részéről az érettségihez azt társítják, hogy az ember (talán!!) tud épkézláb módon gondolkodni, írni és olvasni, meg minimális számolási feladatokat elvégezni. Ha nincs érettségi, még ennyit se mernek kinézni az emberből és hozzá kell tennem, nem ok nélkül.

Az utóbbi 3 évben szorosan együtt dolgozom a műszakvezetőmmel és tudok háttérinfókat a felvikről is. Egyszerűen ijesztő, megdöbbentő és nagyon gáz, hogy még érettségizett emberek is mennyire félelmetesen buták tudnak lenni. Nekem kell egy részüket betanítani, vagy legalábbis figyelemmel kísérni, és tényleg az arcom szakad le, hogy mennyi, de mennyi életképtelen ember van, akinek egy szalmaszálat se biztonságos a kezébe adni, hát még egy egész munkafolyamatot. Pedig elsőre mindenkihez úgy állunk, hogy nyitottan, pozitívan, támogatón. El se tudjátok képzelni, és szerintem azt hiszitek, egy kötsög vagyok, de az a helyzet, hogy nem. És viccen kívül 15 emberből másfél év alatt 2 felelt meg ténylegesen. Vigyázunk is rájuk és értékeljük őket. (Egyszer az egyikük egy tök alap feladatot hiba nélkül és önállóan meg tudott csinálni elsőre, és én szívből a nyakába tudtam volna ugrani, úgy örültem neki - igen, ennyire elkeseredettek vagyunk, ennyi rossz tapasztalattal.)

Szóval igen. Az érettségi egy wc papír szintű dolog, de ha valakinek még ez sincs, okkal feltételezik róla, hogy még a fenekét se tudja kitörölni rendesen.

2019. ápr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
8%
Igen, nehezebb. De a nyavalygás és lustaság miatt még nehezebb.
2019. ápr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%

#2: igen, ha élete végéig szalagmunkát akar végezni, akkor nincs hátrányban. (Félreértés ne essék, nem lenézésről van szó; de azért valljuk be, nem a karrier csúcsa a gyártósor mellett robotolni.)

Egyrészt munkaerőpiaci előny, ha van egy érettségid. Még akkor is, ha ez nem feltétel.

Másrészt nagyságrendekkel több lehetőséged lesz munkát találni. Sok munkánál alapfeltétel az érettségi.

Harmadrészt: nem azt a világot éljük, ahol 18 éves korodban szerzel egy szakmát, és onnantól biztosított, hogy egészen nyugdíjas korodig lesz fix munkahelyed. Bármikor adódhat úgy, hogy át kell képezned magad, és ebben az esetben is sokkal jobb helyzetben van az, akinek van egy érettségije. Rengeteg képzés van, ami érettségire épül.

Negyedrészt (bár ez nem kifejezetten munkaügyi kérdés, és nem csak magát, mint "papírt" nézzük): az érettségi azért ad egy alapot. Annál többet nem, de egy alapot azt ad. És ha nem csak kegyelemkettessel csusszansz át, hanem tényleg tisztességes tanulás van az érettségid mögött, az ad egy olyan rálátást a világ dolgaira, amitől az ember kevésbé lesz megvezethető.

2019. ápr. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ma már a munkahelyek 99%-ánál alapkövetelmény az érettségi. Ha nem is kérik és jelentkezik valaki akinek van, akkor őt választják helyetted.


Az én munkahelyemen vannak olyanok foglalkoztatva, akiknek nincsen, szalagmunkások. Túlórával keresik meg a nettó 140-et. Az érettségizettek alapfizuja pedig pont ennyi.


Arról nem is beszélve, hogy ha a későbbiekben akarsz egy OKJ-t, akkor annak feltétele az, hogy legyen meg az érettségid.

2019. ápr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
21%
Elmész hegesztö okj-s tanfolyamra akàr ingyen a munkaügyi központ segitségével vagy összeszeded rà a pénzt és meg van oldva az életed. Nem kell érettségi. Ha jó leszel a szakmàban a fenekedet ki fogjàk nyalni és nagyon sok pénzt kereshetsz. A hegesztö csak egy példa volt màs hiànyszakmàk is ennyire jók tudnak lenni. Nem fog érdekelni senkit hogy nincs érettségid, ha értesz ahhoz a szakmàhoz màr isten leszel.
2019. ápr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!