Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az nagyon ciki, ha 25-26 éves...

Az nagyon ciki, ha 25-26 éves koromig csak gyárban dolgozok és aztán megyek egyetemre?

Figyelt kérdés

Most 21 vagyok, eleve 20 évesen érettségiztem.

Ha most egyetemre mennék, akkor szinte biztosan kibuknék, nehezen megy a tanulás, annak ellenére is hogy szorgalmas vagyok...

Szeretnék rendesen rákészülni, illetve ami szak érdekel, az nem indul a városomban.

Én viszont nem tudnám elviselni a kollégiumot.

Nekem minimum egy zárható szobára van szükségem, legyen az akármilyen kicsi is.

Így a következő kb. 4 évben albérletre gyűjtenék...

A képzés nincs államin, így annak is egy részét diákhitelből kell majd fizetnem, nem szeretnék még a megélhetésre is ahhoz nyúlni.

Nagyon sokszor megkapom a rokonaimtól, hogy én nem illek bele a képbe, mert nálunk mindenki értelmiségi és távolabbi rokonokkal is tartjuk a kapcsolatot.

Most is karikor leszünk vagy 25-en és én leszek a legsikertelenebb, annak ellenére hogy van aki nálam is foatalabb.


Meg ma nem akartam dolgozni, ezért tegnap elmentem orvoshoz és Ő is kérdezgetett, hogy miért nem tanulok tovább, stb.


Akinek elmondom a terveimet azok azt mondják, hogy szándékosan biztonságos távolra lőttem be az egyetemet és hogy addigra úgyis kitalálok valami kifogást, hogy még se jelentkezzek...


Tényleg ennyire ultragáz manapság gyárban dolgozni és kicsit későbbre tolni a tanulást?


(Fiú vagyok és nem tervezek családot, mert érzelmileg elég labilis vagyok sajnos)



2018. dec. 15. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem a gyári melóval van gond, hanem azzal, hogy a legtöbb ilyen tervből semmi sem lesz. 4 év múlva lehet mégsem mész egyetemre, és ennek a valószínűsége 80%.
2018. dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És miért pont 80% ennek a valószínüsége?


És hány százalék annak a valószínűsége, hogy államin belefogok egy olyan szakba ami annyira nem érdekel és 1.5 év után nem bírom tovább, vagy egész egyszerűen kibukok és fizethetem vissza a milliós összeget + az időmet is kidobom?

2018. dec. 15. 20:41
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem se fogod elkezdeni, ha most nem kezded. Ha egyszer abbahagyod a tanulást, akkor utána minél több idő tellik el, annál nehezebb újrakezdeni. A gyári melóban pedig bele fogsz fásulni és végképp nem lesz kedved az egészhez
2018. dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tak ***** válasza:
17%

Az észt nem az iskolában osztják.

Nem a papír dolgozik,bármilyen szép színes.

Az az ultra gáz ha valaki azt gondolja okos,mert diplomás.

Mindenkinek ugyan azt tanítják,mégis van vélemény különbség ;P

Az albérlet folyamatos stressz,így is nehezen tanulsz,nemhogy a tanulás mellett még pénz is kellene a megélhetésre,pláne nem fogod tudni egy olcsó albérletben,ki a zajos szomszédod.Nem fog tetszeni.

Vagy belevágsz az egyetembe most,és kétesélyes,vagy megy vagy nem,vagy hagyod,és majd a gyárban találkozol a többi diplomással,mert nem fognak annyi diplomást foglalkoztatni,mint amekkora az egyéb munkavállalóra az igény,így azért a pénzért fog dolgozni a diplomás is rövid időn belül,mint a többi nem diplomás.

Az egyetemi évek alatt jó kapcsolatok szövődnek,ebből maradsz ki kb.

2018. dec. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Oké, akkor hova lenne érdemes jelentkeznem, milyen szakra?

Csak megélhetési alapon...

Magyar K: 68%

Töri K: 71%

Matek K: 81%

Angol E: 76%

Fizika E: 78%

2018. dec. 15. 21:15
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

Mik ezek a százalékok?

Én végeztem egyetemet, ha újra dönthetnék, nem mennék egyetemre. Szóval gondold át, hogy kell-e ez neked, nem lenne elég egy szakma is. Nem kell mindenkinek egyetemre menni. Nem ezen múlik a boldogság ;)

2018. dec. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj.

Nem maga a munka gáz, hanem az, hogy az ember honnan kerül abba az adott munkába, és hogy alapvetően az embernek milyen képességei vannak, amiket kihasználhatna.


Egy 8 gyerekes cigány családban, akik a létminimumot ütik alulról, ott 8. gyerekként felnőve, az általánost végig szenvedve, végül 1í osztályban a sulit elhagyva nincs semmi gáz a gyári munkában.


Nulla háttere volt az illetőnek, nulla ismeretanyagot vett fel tanulmányai alatt, nem sajátitotta el a kitartást, nem voltak elképzelései arról mihez akart magával kezdeni, és nem akart kiszakadniu az őt körülvevő közegből.

Ha ilyen háttérrel, és ilyen mértékű semmihez se értéssel megy el valaki gyárba, azzal semmi gond. Sőt, nagyon jó lenne ha a példaként felhozott népréteg akár csak a gyárba hajlandó lenne menni.


Te azonban más vagy. Ahogy irod, értelmiségi közegből vagy. Hogy ez mit takar, azt azért szeretném tudni, mert van hogy szimpla irodai lótifuti család is értelmiséginek tekinti magát, csak azért mert nem motorolajos láthatósági mellényben melózik a vasútnál.

Egy orvos, kutató, művész, publicista, mérnök család az már tekinthető értelmiséginek, kizárólag ha a végzettséget nézzük! Habitusban a proliság bármilzen végzettséggel párosulhat!


Szóval te egy értelmiségi családból származol, feltehetőleg legalább a középosztályban benne volt a családod mindvégig amig te tanultál, nem szenvedtek hiányt, és volt lehetőséged nyugiban megcsinálni a középsulit. (értsd: nem kellett magadat eltartanod, nem halt meg mindkét szülő, és nem lakoltattak ki titeket).


A te háttereddel, és azzal az ambicióddal hogy egyetemre szeretnél menni igenis gáz az hogy a gyári munkára adnád a fejedet évekig.

Méghozzá ilyen hülye indokkal.

Azért ennyire ne legyen már magas a mérce, ami alatt te nem laksz.


4 évnyi gyári melóból konkrétan kb 5 milliót félre tudsz tenni. Ha havonta a szüleidnek le kéne adnod 3í ezret akkor mondjuk 4 milliót.

Basszus, tudod mennyi ez?

Konkrétan ha egy 100 ezer forintos albit bérelnél, azt is tudnád fizetni 40 hónapon át. Az több mint 3 év.

Plusz a legtöbb egyetem még segiti is a diákjait havi 10-20 ezerrel...


Ha egy szobát bérelnél 50 ért az is bőven elég lenne. De Szegeden pl már 40-ért is kapsz teljes szobát.


Értelmetlen ennyi időre kihagyni a tanulást. Az agyad 26 évesen már nagyon nem úgy tanul mint 20 évesen.


Az emberben pedig eleve van egy a dolgokhoz való hozzászokásra bizonyos mértékű hajlam. Biztos van aki 2í évnyi szénbányászatból is elmenne klasszika filológiát tanulni, mert olyan makacsul tartja magát az álmához.

De ez ritka, és feltehetőleg te se tartozol ide.


Ha elmész gyárba valószinűleg ott maradsz, esetleg egy OKJ-ra jutsz ki, hogy legyen egy értelmesebb szakmád.


Az ember nagyon könnyen hozzászokik ahhoz hogy pontosan, minden hónapban egy adott napon megérkezik a számlájára a bére, amit nagyon pontosan be tud osztani, és élvezheti a megmaradó összeg kinálta lehetőségeit (ami gyári melóból nem sok, átlagosan 0 és 30 ezer között mozog)


Én 20 éves vagyok, februárban leszek 21.

Tavaly érettségiztem, és eljöttem Szegedre egyetemre.

Sereghajtóü vagyok, a 14 tárgyamból 9-ből bukok félévkor. Valszeg passziváltatnom kell majd, hogy ne kerüljek át államiról önköltségesre.


nincs semmi családi hátterem, tulajdonképpen árvának tekinthető vagyok, mert 18 éves korom óta egy forintot nem kapok szülőktől (akik közül egy már 16 éves koromban elhunyt, szóval papiron félárva vagyok).

Magamat tartottam el kb 3 éven át, rengeteget dolgoztam gyárakban.


Tudom milyen az ottani munka, és hogy kik dolgoznak ott. Ha egy kolit nem birnál akkor egy gyárba is beleőrülsz hosszú távon.

Én amúgy most koliban lakom, mert egyszerűen nincsen sehol se laknom.

Megértem miért ellenszenves számodra már az egyetem előtt a koli.

Zaj van, nem lehet normálisan tanulni, rá vagy kényszerülve hogy egész nap fülhallgatóban legyél, abban aludjál, zsófolt, ami a legtársaságibb embert is kikésziti idővel, és lopnak mint az állat. Csak az elmúlt 3 hónapban 20 ezer forintnyi cuccomat (ruhák, kaják) lopták el.

Szóval értem hogy albérletbe mennél, de ehhez nem a 4 évig gyárban rohadás a megfelelő út.

Anyudék csak tudnak támogatni havi 20 ezerrel, te is tudsz nyáron félretenni annyit hogy havi 20-at rákölts a lakhatásodra. bumm már megvan 40 ezer. Ha valóban jó albérleti szoba kell akkor 50-et kell majd ráköltened, de az egyetem amúgy is támogat minimálisan.


Hogy mire menj megélhetés szempontjából, meg hogy mire van képességed az két külön dolog. Az meg pláne más hogy mi az amit évtizedes távlatban szeretnél csinálni.


Ezekből azt mondanám hogy valami informatikára menjél. De nem ismerlek, lehet hogy hogy simán csak jól tudsz számolni, de amúgy semmi kedved hozzá hogy egy életen át kódsorokat irj, és fügvényekkel bszakodj.


Mint ahogy utolsóü is irja, egy szakma sokszor értelmesebb, mint egyetemen szenvedni a papirért, ami sokszor csak MSc képzéssel ér valamit.


(utolsó: ezek érettségi százalékok. Mit hittél?)


Amúgy mire mennél?

2018. dec. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tak ***** válasza:
Még egy rövid észrevétel,ha valóban értelmiségi a rokonság,akkor fölérnék ésszel hogy valóban nehezen tanulsz,és ebben erősítenének,nem pedig cseszegetnének.Régen nem volt akkora a követelmény,meg voltak kiskapuk,úgy te is könnyen lehetnél értelmiségi.
2018. dec. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok. Én tapasztalaból mondtam, amit mondtam, plusz ismerősi körben amiket láttam. Én egyetem után gyárban dolgoztam, de nem mint munkás, hanem minőségellenőr, de így is fárasztó volt a műszakolás, a hajtás, elkeseredett emberekkel együtt dolgozni. Semmi motivácót nem kaptam. Mellette levelezőn csináltam a mestert, de így elég nehéz volt motiváció.
2018. dec. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Magyar K: 68%

Töri K: 71%

Matek K: 81%

Angol E: 76%

Fizika E: 78%"

Szerintem ilyen eredményekkel mindenképpen érdemes lenne jelentkezni valahova már most is, és csak akkor várni, ha muszáj, mert nem vesznek fel.


"Ha most egyetemre mennék, akkor szinte biztosan kibuknék, nehezen megy a tanulás, annak ellenére is hogy szorgalmas vagyok..."

Ez csak egy kis önbizalomhiány, próbáld túltenni magad rajta, vágj bele, aztán majd kiderül, hogy mennyire nehéz, előre nem tudhatod.


"ami szak érdekel, az nem indul a városomban."

Milyen szak az? És mikor indul a városodban legközelebb? (Lehet ezt tudni előre egyáltalán?)


"Én viszont nem tudnám elviselni a kollégiumot. ... Így a következő kb. 4 évben albérletre gyűjtenék... ... Nagyon sokszor megkapom a rokonaimtól, hogy én nem illek bele a képbe, mert nálunk mindenki értelmiségi"

A rokonság nem tudna anyagilag támogatni, amíg tanulsz? Főleg, ha megjegyzéseket tesznek... Akkor nem kéne előbb évekig gyűjtögetned albérletre, nem fogyna el közben a lendület a tanulást illetően. Mert az nem baj, ha egy-két évet kihagysz és addig elmész dolgozni, még jót is tehet, de azért eleve 5-6 évet betervezni elég soknak tűnik, ha nem muszáj.

2019. jan. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!