Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érettségi nélkül nehezebb az...

Érettségi nélkül nehezebb az élet?

Figyelt kérdés
Nehezebb munkát találni? Mennyire nézi a munkáltató hogy van e érettségi?
2019. ápr. 22. 13:06
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Én az asztalos szakmára gondoltam, ahogy láttam oda se kell érettségi, és munkahelyeken sincs kiírva követelménynek
2019. ápr. 22. 16:05
 12/22 anonim ***** válasza:
77%

Igaz az, hogy hiányszakmában isten lehetsz, ha tényleg jó vagy abban, amit csinálsz.

De ettől még simán elvágod magad bármi mástól. Csak ezen az egy pályán mozoghatsz, és ha megunod netán, vagy bármi más okból váltanod kell, megint csak hátrányba kerülsz.

Miért ódzkodnak az emberek ennyire alap papírtól? Sose fogom megérteni.

Ja meg hozzáteszem, létezik olyan, hogy bérkategória. Ha van érettségi, eggyel magasabba kerülsz, mintha nincs. Akár kérik adott helyen, akár nem - a bérezésnél, hogy milyen címen jelentenek be, stb, ott azért nem árt ez a kis vacak papírka.

2019. ápr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Még diplomával is piszkosul nehéz boldogulni manapság...én fél éve nem találok munkát és nem csak szakmában keresgélek, de egyszerűen sehova nem hívnak be, vagy ha valahova mégis, akkor kiderül, hogy 8 körös interjún kell átesni a felvételhez, aztán kiszórnak az első körben. Érettségi nélkül nem is tudom mit lehet kezdeni...
2019. ápr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nekem mindig is tanulási gondjaim voltak, nehezen ment. Megpróbáltam esti suliba ami felkészít, de ott se ment a tanulás mindenből szinte egyest kaptam, ezért inkább hagytam, mert a tanulás nem nekem való
2019. ápr. 22. 16:28
 15/22 anonim ***** válasza:
66%
De akkor szakmát csináltál? Nálunk akit nem érdekelt a tanulás, az szakmát csinált, aztán azzal dolgozik, ha tud...mert valaki hiába végezte el, nem tud dolgozni abban a szakmában.
2019. ápr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Biztonsági őrként tudtam dolgozni de azt ott kellett hagynom egy pszichés betegség miatt, amit legutóbb lehettem szakmát az targoncavezető, el is küldtem a jelentkezésem pár helyre de még semmi választ nem kaptam
2019. ápr. 22. 16:40
 17/22 A kérdező kommentje:
*letettem
2019. ápr. 22. 16:41
 18/22 anonim ***** válasza:
Szerinted egy sima szakmánál mennyit kell tanulni? Az asztalos szakma sem olyan, hogy nem kell lexikális tudás hozzá. Ráadásul ha valóban jó akarsz lenni, akkor nem kevés odafigyelés és gyakorlat kell.
2019. ápr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ja csak annyi a különbség hogy az asztalos szakma az érdekli, amit meg az érettségin tanulnak az nem. Ami érdekel az sokkal könnyebben megtanulod. Ha nem érdekel akkor az meg csak szenvedés.
2019. ápr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom, én nem tanultam szakmát. De nálunk azok mentek általános iskola után szakiskolába, akik rosszabb tanulók voltak. Aztán közülük van olyan, aki nagyon jól boldogul pl egy géplakatos szakmával, mások meg nem tudnak mit kezdeni egy festő vagy burkoló szakmával, mert nem értenek hozzá, csak egy papírt kaptak róla.
2019. ápr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!