Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha zaklatnak/zaklattak az...

Nightlover kérdése:

Ha zaklatnak/zaklattak az iskolában, mi szokott történni veled? Mit tesznek vagy mondanak? Hogyan védekezel?

Figyelt kérdés
legfőképpen személyes "élményk" érdekelnének

2019. ápr. 29. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Úgy védekezem,hogy leszarom őket. Nem érdekelnek. A zaklató általában figyelmet akar kikényszeríteni a zaklatottból. Élvezi,boldogsággal tölti el,ha reakciót tud kiváltani másokból. Ha pedig letojom,az az közömbös vagyok,akkor ő keres mást. Lehet nem elsőre,mert egy ideig próbálkozik,de aztán feladja. Pszichológushoz ment miattam. Vicces volt.
2019. ápr. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Általánosban volt nèhány lány, többnyire annyi történt hogy ha elmentek mellettem megrángották a hajam vagy a fejemre ütöttek. Ez a hajhúzgálás gyakorlatilag végigkísérte az alsótagozatot, kb.6.osztályban maradt abba.Télen hógolyóval fejbe dobtak, vagy az arcomba nyomtam egy adag havat. Volt ilyen váltócipős szekrény, ha nem elsőnek értem oda nyitáskor sokszor eldobták a cipőm. Volt hogy csak a folyosón jó messzire, volt, hogy bele a kukába. A hajgumikat, csattokat, amiket nagyon szerettem és féltettem kiszedték a hajamból és vagy eldobták vagy egyszerűen nem adták vissza. A tolltartómat szintén féltettem, kikapták belőle és eltördelték a ceruzáimat,színeseimet. Egyszer a tornazsákom beledobták a wc-be. Volt, hogy fiúk csúnyákat mondtak, fenyegettek, lökdöstek. Olyan csak 3-4 alkalom volt hogy nekem jöttek és ilyen egyoldalú "verekedés" lett, amikor ők erőből ütöttek-vágtak, én meg erőtlenül,leblokkolva ütöttem 1-2-t. Mindennek csúfoltak, csúfnak,halálnak(tényleg nem voltam egy szép kislány,de nem ártottam senkinek 1-2-3.osztályosan), lófogúnak,kapafogúnak(tényleg szétállt a fogam elől,azóta megcsináltattam), koldusnak,szemétből öltözöm,döghúst eszünk(szegények voktunk,de ennyire nem), krvának,ezzel szexeltem a wc-be,azzal,(2.osztályosan nyílván), koszosnak,büdösnek,tetvesnek(ezekből viszont 1 sem voltam soha)


Nem nagyon tudtam védekezni, igyekeztem kerülni őket, nem menni oda ahol ők vannak.Pl.ha wc-re mentem és ők is ott voltak rögtön kifordultam. És olyankor mikor kötekvős kedvükben voltak igyekeztem a tanárnő közelében maradni,vagy legalábbis olyan helyen ahová odalátott. Szólni neki ritkán mertem mert nem nagyon csinált velük semmit azon kívül hogy rájuk szólt, aztán mikor mentük haza az utcán,buszmegállóban nekem jöttek 4-5 mert árulkodtam. Néhány fiút leállított a bátyám.Volt hogy anyukám bejött és ő szólt a tanárnőnek,akkor pár napig jobb volt. A szitkokat,sértéseket szó nélkül elhallgattam.Egyszer 7.-ben viszont én téptem meg istenesen egy lányt,aki csúfolt.


22/L

2019. ápr. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Engem általános iskola 4. osztálytól kezdve egy 6-os lány bántott, csak úgy.

Persze úgy könnyű volt neki, hogy ő kicsi volt, de midig mögötte cammogott a termetes, nagydarab barátnője... A nagy lefogott, a kicsi ütött.

2 éven keresztül tűrtem (amíg el nem ballagott 8-ból) a hülyeségeit.


Volt, hogy otthon a szüleim megkerdezték a lila foltokat rajtam, amikre azt feleltem, hogy elestem/bevertem/nekimentem stb.


Hasonló, mint az előttem szóló lány esete.

A legviccesebb mindig az volt, hogy a debella barátnője gúnyneveket aggatott rám és csúfolta a nevem. Hozzáteszem őt ugyanúgy hívták, mint engem. Ennyire ostoba(ák) volt(ak)...


Lökdösődés, random megütött, nekilökött egy közepesen éles tárgynak hogy 2 napig fájt levegőt vennem, cuccaim elszórása stb.


Aztán amikor én már 6-os voltam (ő pedig 8-os) egyszer sikerült elkapnom:

Iskolatársakkal libasorban haladtunk egy szűkebb folyosón. Valahogy sikerült mögém kerülnie es egy keménytáblás könyvvel úgy tarkón vágott, hogy azt hittem elájulok, egy pillanatra elsötétül a film (köszönöm kisagy mozgáskoordinációs központja :D), de szerencsére szinte abban a pillanatban vissza is tért a kép (bár kicsit homályosan), és volt még annyi erőm, hogy hátrafordultam, face to face, es irgalmatlan lendülettel úgy orrba vágtam, hogy eltörtem az orrát. A bamba tetőre meg csak lesett rám, mint a borjú a kapura.


Mondanom sem kell, gyönyörű képe lett a tablón, a mai napig örömmel megyek be megnezni :)))


Érdekesség, hogy majdnem kicsaptak emiatt a suliból, mert "szegény xy, hát hogy ártott volna akár a legynek is? Még hogy terrorizált, te is kapsz mindjárt, megállj csak!"

Egy tanártól rendesen ki is kaptam (fizikailag), mert nem akarta elhinni, hogy nem ok nélkül vertem be a tanítványa képét.


24/N

2019. ápr. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Engem álltalánosban és középiskolában is majdnem folyton zaklattak, sokáig nem tudtam mit kezdeni vele, aztán a középsuli végén elkezdtem az idiótát játszani.

Direkt égettem magam mindenféle hülyességgel, így egyrészt nem fájt semmi, hiszen ha olyanért szólnak be, amit direkt csinálasz, az nem fáj, másrészt megunták emiatt.

2019. ápr. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 KimRebeka válasza:

Velem alsóban radírt etettek (ami már olyan darabka volt),vertek,szavakkal bántottak.Sokszor sírtam ezért egyedül a szobámba. De aztán megjött az eszem és amikor ilyeneket csináltak akkor az arcukba röhögtem és vagy visszaadtam nekik izomból vagy elmondtam az egész osztály előtt hogy bezzeg te benne voltál az újságban hogy fára sincs pénzetek fűteni és még nekem mondod hogy csóró vagyok?! olyanokat kell mondani nekik ami fáj nekik de igaz,és akkor nem mernek hozzád szólni se.Van hogy még most is pofáznak vagy agyon akarnak ütni múltkor megdobtak székkel olyat lekevertem elkezdett bőgi.Nálam ezek mind fiúk a lányokkal barátok vagyunk.Sokszor ők is segítenek.Nem szabad hagyni magad mert rosszabbul jársz márt látják hogy nem csinálsz semmit és ezt élvezik. Úgyhogy vagy pofozd fel őket vagy mondj nekik valami durvát ami fáj nekik.


14/L

2019. máj. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

általánosban a leszarás segitett, meg hogy kinevettem őket, mivel akkor sem volt igazuk. :)

középsuliban ugyanezt eljátszottam, de sajnos kitartó volt a csaj és nem adta fel, nála a beszólás segitett volna, ha megmondom mennyire hülye, mert ő azt hitte mennyire menő mások szemében ha lehord mindennek, de mondanom se kell neki sem volt igaza. Haza mentem és csak röhögtem rajta, ő ezt nem tudta, csak az járt a fejében, hogy hű de megalázott.Egyszer mondtam,hogy mekkora hülye csak nézett maga elé. A buta emberekkel nem nagyon lehet mit kezdeni. A lényeg, hogy tisztában legyél vele, hogy csak ő egy zaklató, és nem benned van a hiba. Én mindig is tudtam, hogy egy szánalmas emberről beszélünk, hisz mindenki utálta. Meg persze horrorokat néztem és azt képzeltem, hogy épp őt nyirják ki. A lényeg, hogy te tisztában legyél azzal, hogy nincs az ilyen embereknek igaza.Akkor az önbecsülésed se fog alábbhagyni.Ő azt akarta elérni, hogy netanuljak és ne vegyenek fel egyetemre. Nem érte el. Felvettek. Fájt neki, hogy egy lusta disznó és persze egy alacsony intelligánciú ember a másikat hibáztatja a saját sikertelensége miatt.


Valamelyik nap ráirtam, és hozzámképest meg másokhoz is képest SEMMIT SE ÉRT EL az életben. Össze vissza hazudgált, nevető görcsöt kaptunk barátommal, én sirva nevettem. azóta letiltottam, és közömbösséget érzek iránta, mert sokkal szánalmasabb mint aminek hittem. :)

2019. máj. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!