Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon soknak...

Szerintetek nagyon soknak számít 4 hónap munkanélküliség?

Figyelt kérdés
Ez alatt kb. 100 helyre jelentkeztem, ebből 5 helyre hívtak be interjúra, de sehova nem vettek fel.
2019. máj. 3. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen munkakörre pályázol. És még attól is, hogy hol, melyik városban. De én a helyedben mindenféleképpen átnézetném valakivel az önéletrajzom, ha a cégek 95 százaléka nem is reagálna rá semmit.
2019. máj. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem sok.
2019. máj. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, biztos én vagyok zseni/mázlista vagy nem tudom, de ha a főváros körül van ez a problémád... Hát nekem eddig két héten belül lett új helyem és az elmúlt 5 év alatt csak egy felmondásom volt, a többi kirúgás. De a felmondás is úgy volt hogy nem volt a helyére biztos másik. Ahogy megkaptam a kilépő papírokat, beadtam a jelentkezésem egy helyre és 4 nap múlva kezdtem is. Harmadik éve vagyok itt. És hozzánk is folyamatos a felvétel.

Akinek nem büdös a munka vagy gáz az önéletrajza az bpn simán talál munkahelyet.

2019. máj. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok. Kb. 1 évig voltam munkanélküli, miután lediplomáztam. Angolul és spanyolul folyékonyan beszélek és fordító-tolmács szakon végeztem, egy csomó fordítóirodához jelentkeztem, de mégse hívtak be soha sehonnan. Még próbafeladatot sem kaptam egyetlen helyről sem, tehát nem az volt, hogy sz@rul fordítottam volna és azért nem alkalmaztak. Később szállodákba, étterembe, boltba meg ilyen helyekre is jelentkeztem, ott egyszer-kétszer behívtak interjúra, de felvenni nem vettek fel, és egyszer egy nő utalt rá, hogy túlképzett vagyok. Nem tudom, minek válogatnak, amikor még 1-2 hónappal később is ott volt a hirdetés a boltban, hogy takarítót keresnek. Szóval Magyarországon valami nagyon fura rendszer szerint válogatnak, hogy kit vesznek fel. 1 év után elegem lett ebből, kiköltöztem Spanyolországba és most itt tanítok angolt.
2019. máj. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bértábla. Ez az a fura rendszer. Ha sok végzettséged van, nagyobb kategóriába kerülsz, többe fájsz a cégnek. Mindegy tudtommal, hogy releváns e az adott végzettség. A cégek se hülyék, nem fognak olyan munkáért többet fizetni, amit egy aluliskolázott sokkal olcsóbban is el tud végezni.

De ezt sokan elfelejtik, úgy látom.

2019. máj. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok budapesti. Bértábla meg csak állami helyeken létezik tudtommal...amúgy annyit fizet a munkahelyet, amennyit akar.
2019. máj. 3. 17:51
 7/11 A kérdező kommentje:
*munkahely
2019. máj. 3. 17:52
 8/11 anonim ***** válasza:
23%

#3: Persze mert csak Budapest létezik. Itt az országban más hely nincsen.

Legalább ne írnál ilyen nagyképű szöveget.

2019. máj. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Gyökér. Azt írtam HA itt. Ergo nekem csak itt van tapasztalatom. Nem tudom, hogy vidékkel mi van, de hallottam hogy ott nehezebb. Szóltam én arról egy szót is? N csodálom, hogy nincs munkátok ha még olvasni se tudtok rendesen.
2019. máj. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem van munkám.

De szerencsére te mázlista vagy. Ezzel sokat segítettél a kérdezőnek hogy ide jöttél nagyképűsködni :) "Gyökér"!

2019. máj. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!