Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csúnyán néz ki egy mérnök...

Csúnyán néz ki egy mérnök önéletrajzában több hónap szünet?

Figyelt kérdés

Olyan esetekre gondolok, hogy például az aktuális munkahelyen annyira rosszra fordulnak a dolgok, hogy közös megegyezéssel, felmondási idő nélkül azonnal eltávozik, mindkét félnek úgy a legjobb.

Azonban új állást találni kb három hónap, ennyi ideig tartanak a kiválasztási folyamatok és nem biztos, hogy első helyre felveszik.

Vagy például ha valaki elkezd egy új állást, és az nem tetszik, vagy ő nem válik be ott, ezért a három hónapos próbaidőben két hónap után felmond vagy elküldik. Ez nem ér meg annyit, hogy bekerüljön az önéletrajzba, de ha nem írja be az ember, akkor kínos magyarázkodásra szorul az eset.


Amikor ilyen lyukak vannak, az hogyan érinti az ember esélyeit arra, hogy egy interjúra behívják, vagy pedig az interjú során mennyire vonják kérdőre, mennyire kínos ez?



2019. febr. 23. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki emiatt nem vesz fel engem, oda azért nem megyek szívesen dolgozni, mert az WC-re sem fog elengedni napközben, hogy vizeljek, annyi munkát akar majd elvégeztetni velem.


Én abban a két hónapban edzettem, 15kgt leadtam, angolt tanultam, elolvastam egy termodinamika könyvet és egy menetdinamika könyvet. A számolási hibákat jeleztem a kiadónak és az írónak. (egyik meg is köszönte). Egyetemi példatárakat is megcsináltam. Angol (mert magyarul csak 15 éves, lejárt dolgok vannak meg írásban) irodalmat is olvastam hozzá.

Interjúkra jártam olyan cégekhez, akiknél nem szívesen dolgoznék. Így megnéztem, mit kér a szakma. Ezeknek is utána jártam, mi az, amit képes vagyok abszolválni, mi az, amit nem. Ami tetszett, abba bele is tanultam.


Ezekre munak mellett nincs idő. 2 hónap alatt fittebb, okosabb, felkészültebb lettem.


Amelyik munkaadónak ez hátrány (Morgan Stanley, meg még másik 2 német cég pl jelezte, hogy ez nekik nem tetszik), na az egyszerűen annyit mondott ezzel, hogy nincs közös jövőnk.


Van más, ahol nem robotot, hanem szakembert keresnek.


Kedves barátom egyszerűen a családjával töltött 2 hónapot. Amikor kérdezték, mi volt az a gap, megmondta, hogy mit csinált. És azért, mert a törvény adott erre lehetőséget. És ha lenne még rá alkalom, nem lenne tétlen, kitudná használni. Azóta vezetői poziban van tech leaderként.

2019. febr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Minek kéne hónapra pontosan beírnod dolgokat?
2019. febr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan... hogyan is derülne ez ki, mikor csak évszámokat írunk?

2017-2019 Morgan Stanley

2015-2017 Felcsúti Brókerház

2011-2015 Mucsajröcsögei Önkormányzat


Miből derül ki, hogy te az önkormányzatnál 2015 márciusában felmondtál, és a következő helyen csak 2015 októberében kezdtél?


Nem kell részletezni ennél jobban, évszám, cég megnevezése, munkakör, jellemző feladatok. De hogy melyik hónap, Jó hogy nem írod bele az adott cégek ebédszüneteinek hosszát!


Javaslom, ha valahogy majd egyszer mégis szóba kerül, ne olyan nagyképűen add elő, mint az első válaszoló. Ne kérdezd meg, első, miért... csak így érzem. Nekem ez nagyon fellengzős, nem az, hogy könyvet olvastál, hanem ahogy előadod. A stílus, amitől kinyílik a bicska az ember zsebében.

Egyébként a HR-esek, cégvezetők nem hülyék, nem kell magyarázkodnod. Nem mindenki olyan szerencsés, hogy egyik állásból ugrik a másikba. Normális emberek tisztában vannak azzal, hogy hogy működik egy kiválasztás, és hogy ez időt vesz igénybe.

Legutóbbi pályázatomnál 2 körös interjú volt. Az elsőnél elmondták, hogy sürgős nekik, szeretnék, ha az új csoportvezető január közepén tudna kezdeni. Teltek a hetek, nem értesítettek, lemondtam róla. Majd most, februárban hívtak, hogy akkor 2. kör... Elnézést kértek, akadályok merültek fel. Nekik volt sürgős, mégis náluk ment el a sok idő. Egy "sürgős" munkára is több, mint 2 hónap szükséges, és még nincs vége, még nincs eredmény.

2019. febr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem fog érdekelni, de alapesetben ki se derül, mint azt írták.
2019. febr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

NAGYON félreértitek az önéletrajz célját, formáját, követelményeit!

Miért kellene napra pontosan leírnod, hogy mettől meddig mit csináltál?

Nem kell. Az eredményeidet, a kompetenciáidat kell bemutatnod (nem felsorolnod!), egy olyan 1-2 oldalas marketinganyagot kell összeállítanod, amely felkelti a hirdető érdeklődését, és behív személyes interjúra.

Elárulok egy titkot: 10+ év tapasztalat esetén nem is kell minden munkahelyet beírni. Kutyát nem érdekli ma már, mi történt 2010 előtt...

Egyetlen cél van, és ezt nem lehet eléggé hangsúlyozni: juss be interjúra.

2019. febr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ma már csak marketing a lényeg.

A cég is hazudik az állásról.

A munkavallaló az önéletrajzáról.


Szép új világ.

2019. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1 senkit nem érdekel

2 a mérnöki szakágak 95%ban ma Magyarországon az alkalmazott válogat, max 3 hét alatt lehet új munkát találni

2019. febr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez legfeljebb BP-n igaz.

Vidéken hónapokig kereshetsz, alig van munkahely

2019. febr. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző, vidéki vagyok, 1,5 nap alatt lett a nyáron új munkám.

De szinte a teljes ország területén tudok gépész, villamos és minőségügyi munkákat. Sőt autóiparban több melót tudok vidéken, mint Budapesten.

2019. febr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, én Veszprémben nem találtam. Van a Valeo és a Conti, aztán csók. Mindenki más eladó, vagy beszállító.
2019. febr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!