Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha nem hisz...

Mit csináljak ha nem hisz bennem senki?

Figyelt kérdés

Hétfőtől kezdődik az érettségim, nos a gond már ott kezdődik, hogy az sem hiszi el senki, hogy sikerülni fog elsőre, az önbizalmam a nullán, pedig tanulok ezerrel. 2 hónapja ezért folyamatos gyomorideg van bennem, ami miatt fáj a gyomrom és az emésztésem sem a legjobb, a fejem is fáj emiatt, hatalmas stresszt érzek magamban amit nem tudok levezetni, folyamatosan kattogok.

Aztán a párommal a nyár folyamán költözünk össze, és még idén szeretnénk külön albérletbe is menni. A szüleim azt mondták, hogy béna leszek ahhoz, hogy összegyűjtsem valaha is az albérletre való felét, pedig szóbeli vizsga után azonnal elkezdenék dolgozni, egészen addig amíg tart a tanulói jogviszonyom, utána pedig mennék valami részmunkaidős állásra, mert esti iskolába készülök.

Aztán ugye egy nehéz fizikai munkát választottam magamnak(Lány vagyok), mert komoly terveim vannak azzal, és nekem az lenne az álommunka. Próbáltam már, és tudtam csinálni. Azonban senki nem hiszi el azt, hogy bírnám csinálni, és hogy egyáltalán az esti iskolát elvégezném...

Ezért a szüleim ki vannak akadva, hogy miért nem megyek inkább nő létemre irodistának, meg hogy így akkor ha elköltözöm többet nem jöhetek haza, ha tényleg arra a szakmára megyek, meg hasonlókat mondanak. Eközben a párom is azt hajtogatja, hogy legyen az a szakmám ami neki, mert az jó. De engem abszolút nem érdekel más, csak az amit én elhatároztam. A szüleim meg folyamatosan jönnek azzal, hogy "Ez lyukas vödör lesz" meg egyebek.

Valahogy úgy érzem, hogy minden összejött és nem tudom mit tegyek. Nem érzem pedig magamat hülyének, van pár dolog ami érdekel, és jó is vagyok benne, az átlagom sem volt rossz soha, mindig 4,0 körüli voltam, szóval nem tudom mivel érdemeltem ezt ki.

Mit kezdjek ebben a helyzetben? Veletek volt már hasonló?


2019. máj. 4. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz azokkal akik nem hisznek benned, zárd ki gondolataidból, ne ettől tedd függővé önbizalmadat. :-(
2019. máj. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hm. Ne engedd, hogy lehúzzanak. Legyen ez az üzemanyagod. Ha elfáradnál és fel akarnád épp adni, ez a sok leszólás pont jól fog jönni. Bizonyítsd be nekik, hogy képes vagy rá!

Én ezt tettem. A szüleim engem se támogattak. Ma már abban a szakmában dolgozom, amire anno fater azt mondta, hogy úgyse fog nekem sikerülni. Elsőre tényleg. Elbuktam az okjt és elmentem dolgozni. Tíz évvel később viszont elegem lett és megcsináltam estin. Háth... Nem volt egy nagy dolog, de szerintem egész életemben akkor voltam a legbüszkébb és legboldogabb, amikor a szín jeles bizit átvettem, pedig hajj de mennyiszer fel akartam adni menet közben! De! Eszembe jutott minduntalan, hogy "áh, ez úgyse fog menni neked" "nem vagy elég kitartó" stb... Úgyhogy inkább megcsináltam. :)

Szóval neked is ezt javaslom. Ne érdekeljen mások véleménye, de tedd azért el magadban ínséges időkre, és akkor használt fel hajtóerőként. És csináld azt, amit te akarsz. Így kb ennyi. Aztán ha mégis bebukod, ne keseregj akkor se. Tanulj belőle. Mindig, mindenből. Az visz csak előre, semmi más.

2019. máj. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Higgy magadban. Hisz benned a partnered, hiszek benned én is. 😉 Ok? Sikerülni fogbminden, ha keményen küzdesz érte. Ne törjön le senki és ne feledd, csak a puffin lekvár ad erőt és mindent levíró akaratot. 😃 31F
2019. máj. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*lebíró
2019. máj. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz vele! Csak csináld amit szeretnéd!
2019. máj. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenkinek van ilyen, vagy ehhez hasonló tapasztalata. Emlékszem nekem már az osztályfőnök elkezdte mondani, hogy ne menjek erre a szakra! Otthon kaptam olyan kérdéseket, hogy fogod te bírni? Érzel magadban annyi ambiciót? Ismerőseim, amikor megtudták felvettek egyetemre nahát ki sem néztem volna belőled.


Rosszul esett sokáig, de aztán megtanultam! Semmi nem számít, csak hogy Te tudd magadban mit akarsz és hogy ezt a valamit tűzön vízen keresztül viszed! Miért mert nem vagy buta, mert más is megcsinálta, mert be akarod bizonyítani magadnak, akár mellékesen másoknak is, hogy meg tudod csinálni! Ha sikerül senki nem fog elnézést kérni, gratulálnak de ennyi.. ők nem a barátaid, nem is ismertek soha igazán! Ettől még elismerhetnek, bizonyára másképpen tekintenek majd rád. Viszont Te nem vagy hülye és pontosan tudod kik hogyan álltak hozzád akkoriban. Persze már nem fogsz lesüllyedni arra a szintre, hogy ezt utólag felródd nekik, de azért azok a szavak bele égnek az ember fülébe! Viszont ha élérted a célod, a sikerélmény, esetleg az irigységük kárpótol majd mindenért.

2020. jún. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!