Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki jár innen pszichológush...

Valaki jár innen pszichológushoz? Van, akinek segít egyáltalán, létezik jó közülük?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert már kettőt is kipróbáltam, de egyik se tetszik. (később kifejtem, ha érdekel valakit, de egyelőre nem akarom offolni a kérdést)
2019. máj. 11. 23:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Igen, olvasva kicsit zavaro lehet, hogy nincs benne konkretum, de nem szerettem volna nagyon elkanyarodni....

Igen o rogton szembesitett, de egy talalkozo utan.....es miket mondott....

Arrol nem beszelve, hogy hogy tudna megmondani mit tegyek....Foleg mivel ideig alig mondtam magamrol vmit.... Karrier tanacsot akar adni egy ora parkapcsolati meseles utan?

2019. máj. 12. 13:34
 12/15 A kérdező kommentje:
Ez nem eles tukor volt, hanem baromi radikalis belyegzes. Ha ezek tenyleg igazak lenenek ram, akkor a vilag osszes rosszat ram lehetne mondani szo szerint, azt meg mar nem szeretne vegig hallgatni......
2019. máj. 12. 13:40
 13/15 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem egy ételrecept, hogy lehetne konkrétumokat írni, hogy milyet keress.

Max azt tudom elmondani, hogy az én pszichológusom milyen volt:


- kedves, mosolygós

- figyelmesen hallgatott, jegyzetelte, mit mondok

- minden alkalom elején az előző jegyzetet futottuk át közösen, hogy miről volt szó, hol tartottunk, tehát alapos volt

- az én gondolataimat mindig megfogalmazta ő is, és ezután belefűzte az ő magyarázatát

- adott kézzelfogható ötleteket is a pánikom csökkentésére (csináljak motivációs táblát, írjam le egy füzetbe a gondolataimat pánik alatt). A füzetet felolvastatta velem, és az éles helyzetben fellépő gondolataimat így átlátta, és tudta, hogy mi lehet a fő gond

- gyermekkori emlékekről (sajnos) keveset beszéltünk, de sok dolgot elmondtam neki én magamtól, ami nyomasztott, de azokra kifejezetten nem reflektálz, nem analizálgatta

-a közös munkák elején azt válaszolta, hogy volt már hasonló betege, akit sikeresen kezelt ezzel a problémával

- név nélkül sok hasonló sztorit vagy magánélményt megosztott, így nem azt éreztem, hogy én vagyok egyedül ilyen kattant ezen a bolygón

- nem siettetett semmilyen sztorinál, bármit elmondhattam volna neki

- időpont egyeztetésnél rugalmas volt, figyelembe vette, hogy megy buszom, ha késtem 5 percet, és írtam neki SMS-t, egyáltalán nem volt mérges, ha tudta, korrigálta a beszélgetés hosszát


Ettől függetlenül minden alkalommal úgy jöttem el tőle, hogy én ide soha többet nem jövök, annyira felkavarodtam, és nem is tudom, hogy jó irányba megyünk - e. De mikor eltelt 2 hét lecsengési idő, azt éreztem, hogy jobban vagyok, mint pl 1 hónappal ezelőtt, így mindig visszamentem hozzá, és jól tettem.


Tehát egy kicsit kitartónak kell lenni, de alapvetően érezni fogod úgyis, hogy nagyjából jó kezekben vagy-e.

2019. máj. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Hm koszonom a valaszodat (Meg az elozoket is), ez picit segitett most, csak most alapjaraton lent vagyok, nagyon csalodott...
2019. máj. 12. 18:38
 15/15 anonim ***** válasza:
Szívesen. Fel a fejjel egy kicsit, lesz majd jobb is, ne aggódj 🙂
2019. máj. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!