Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Végzetséggel összefüg ki...

Végzetséggel összefüg ki milyen sikeres az életbe?

Figyelt kérdés
Van rá példa hogy diplomások nem tudnak elhelyezkedni a saját szakmájukba, ezért gyárba vagy valahol máshol tudnak elhelyezkedni. Vagy ez a genetikán múlik, ki mennyire életképes?
2019. máj. 12. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem a genetikán. Nevelés,és környezet.
2019. máj. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Főként azzal függ össze, hogy hogyan határozod meg, hogy mit jelent sikeresnek lenni.
2019. máj. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Hűha, te az utóbbi 10-20 évet nem Magyarországon töltötted? :D


Fogalmazzunk úgy: Gyakori jelenség hogy a diploma nem nyújt magasabb életszínvonalat, de még csak élvezetesebb munkát se.

2019. máj. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Mi köze ennek a genetikának? Mint genetikus kérdezem, hogy hogy jön ez ide? Hallottál már arról, hogy piacképes diploma?
2019. máj. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Összefügg, igen. Mert ha beadsz valahova egy önéletrajozt ezzel a helyesírással, akkor portásnak se fognak felvenni. Összefügg, életben, szakmájukban, gyárban.

A genetika hogy jön ide?

2019. máj. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bizonyos fokig igen, bizonyos fokig nem.


Ilyenkor tisztázni kell rögtön azt, hogy nem "A diploma" létezik. A diploma is csak egy végzettséget igazol, amivel elláthatsz bizonyos feladatköröket. Általában ha valaki már diplomázott, akkor nem fog teljesen végzettség nélküli "gyári melós" lenni. Ha nem is szakterületén helyezkedik el, de nagy valószínűséggel a megszerzett tudását felhasználva valami hasonlót fog végezni. Például nálunk sem lett mindenki tervező építész egyetemről, de nagyon sokan elhelyezkedtek más, ehhez kapcsolódó irányokban, kivitelezés, gyártás, logisztika.


Illetve a szórás is nagy. Diplomával lehet, hogy kevesebbet keres valaki alkalmazottként, mint más szakmunkásként. Vagy más egy építész végzettségű "CAD monkey" aki szarért-húgyért dolgozik. Meg más az, mikor valaki 2-3 fővel összeállva céget alapít, kapcsolati kört épít ki és úgy lép előre.


Egy biztos, nem "genetika". Bár mindig arra a legegyszerűbb fogni a saját sikertelenségünket. De nagy részben csak tőlünk függ, mennyire vagyunk "életképesek", mennyire akarunk, merünk lépni, vagy inkább csak elfogadjuk azt ami van.

2019. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kevés példa van rá, igen, de a genetikához semmi köze, életképességhez, neveltetéshez, talpraesettséghez annál inkább.

Nekem egy szakmunkás bizonyítványom van, és érettségim, de olyan munkát végzek amit mindig is szerettem volna.

Nem a szakmámban dolgozok, hanem abban amihez a legjobban értek, az pedig a grafika.

Diplomás, korombeli ismerőseim irigykednek, hogy milyen szép munkát találtam, ők sokan vergődnek, nem találják a helyüket, és nem tudják kamatoztatni a tudásukat.

Ők nevelkedtek olyan környezetben, ahol azt mondták ötösnél rosszabb jeggyel haza se gyere, és minimum egy diplomát elvártak a szülők. Szegények helyt is álltak a szülők előtt, de az életben azóta sem, mert a beléjük diktált görcsös megfelelési kényszer elnyomja a valódi vágyaikat. Ami kimaradt náluk fiatalon, a szabad akarat, az önálló döntéshozatal képessége.

A legfontosabb szerintem az, hogy én boldog vagyok abban amit csinálok, és az érettségimmel semmivel nem rosszabb az életminőségem mint annak, akinek magasabb végzettsége van.

Mint már írták fentebb, valóban az is fontos, hogy mennyire piacképes az adott végzettség. A mai világban azt veszem észre, hogy lassan egy szakmunkással többre mennek, mert kezd abból kevesebb lenni, és igen kevés a jó szakember. Egy megbízható, jó kőműves pl. sokszor fél évre előre be van táblázva.

2019. máj. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Némiképp igen, ahogy előttem is írták, piacképes diploma elősegíti, hogy sikeres legyél, egy büfészakos semmi akár hátráltathat is.

De ez önmagában kevés, kell hozzá a jó neveltetés, ambíciózusság, elhivatottság stb stb. Számos emberi tulajdonság (inkább belső, mint külső), hogy igazán sikeres legyél.

2019. máj. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a végzettség határozza meg a sikerességet (ha szakmai vagy anyagi sikerre gondolunk). Inkább olyan tulajdonságok, mint hogy valaki képes (és hajlandó) tanulni, és képes a tanultakat szintetizálni, a gyakorlatban alkalmazni, továbbá nem árt a kitartás sem. Aztán van, hogy valaki ügyesen „bánik” az emberekkel, ettől kerül jó pozícióba.

No és nem mindegy, milyen szakmáról beszélünk, hiszen egy orvos vagy mérnök diploma nélkül nem működhet (de a diplomájuk még jelenti azt, hogy jó orvosok vagy mérnökök lesznek), számos más szakmában viszont a kutyát nem érdekli, van-e papírod, a teljesítményed a lényeg.

Például az általam ismert informatikusok, játékfejlesztők közül egyiknek sincs diplomája, autodidakta módon sajátították el a szakmájukat, mert érdekelte őket, és igen sokat foglalkoztak vele.


Néhány példa, ami eszembe jut véletlenszerűen:

Merlilyn Monroe

Steve Jobs

Geszti Péter (a sikeres szempontjából irreleváns a végzettsége)

Ákos (nála lehet összefüggés a közgáz diplomával, de szerintem inkább született marketinges, hogy ezt a zenei „teljesítményt” el tudja adni az embereknek, illetve nyilván jó kapcsolatépítő, hiszen nagy kormánykedvenc, tolják ezerrel)

Mészáros Lőrinc (no comment)

2019. máj. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!