Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem mindegy neked, hogy...

Miért nem mindegy neked, hogy másnak van gyereke vagy nincs?

Figyelt kérdés
Azok, akik úgy érzik, hogy okvetlenül az ő tisztük eldönteni, hogy számukra vadidegen emberek szüljenek vagy sem, kérem, magyarázzák már el, hogy mi indukálja bennük ezt az érzést.
2019. máj. 15. 14:17
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
7%

#10


De olyan téren kicsit visszább kéne venni az arcból, hogy annyit nem fizetsz be életed során, hogy csak abból finanszírozzák a nyugdíjas éveid. Éppen ezért kell az utánpótlás. Az, hogy te nem akarsz az nem számít, de attól még az élethez kell az is, hogy valaki vállaljon akár többet is. És nem, nem a családi pótlékos kokerókra gondolok.

2019. máj. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
91%

Nekem mindegy, amíg nem akarnak az én méhemben turkálni. Amúgy egyik "banda" se különb, mindkettő szidja egymást. Pedig ez magánügy.


Nyugdíj meg kb 40 év múlva úgyse lesz, szóval mindegy :)

2019. máj. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
87%

"Nekem tökmindegy, hogy más szül-e gyereket vagy sem, csak ne ez én gyerekeimnek kelljen majd az ő nyugdíját is fizetni."


én a 10-essel étek egyet. Amíg a fizetésem egyharmadát levonják járulékokra addig úgy érzem, hogy teszek azért, hogy legyen nyugdíjam. A nagycsaládos meg visszaigényli családi adókedvezmény gyanánt és még a nyugdíja is több lesz. Úgyhogy inkább nem kellene papolni butaságokat.

És nekem valóban nincs gyermekem és nem is lesz mert nem lehet. Akkor én most dögöljek éhen öregkoromban?

2019. máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon divat lett belemászni a másik méhebe/péniszébe manapság. Aki meg tényleg meddő, az mit csináljon??? És aki tudja, hogy biztosan nem lenne jó szülő, az is vállaljon? Nem fontosabb egy egészséges lelkületű gyerek, mint hogy meglegyen a db szám?!
2019. máj. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
25%

#13


Az, hogy mit érzel meg mi a pénzügyi helyzet nem ugyanaz. Próbálhattok magyarázkodni, de ha nem lesz gyerek aki dolgozni fog amikor öreg leszel akkor éhen fogsz halni. Senkit nem érdekel ,hogy addig mit adóztál. Az állami pénzügyek nem így működnek.

2019. máj. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
74%
15: aki már most is az állami nyugdíjra alapoz, az buta, de nagyon! Magadnak kell félretenni az öreg évekre, de ha szerencséd van a munkahelyedről visznek el hullazsákban és egy forint nyugdíjat nem kapsz. Amúgy nézz a mai fialatokra...na ők aztán egy fél napot nem akarnak dolgozni
2019. máj. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
3%

#16


Nem mondtam, hogy arra alapozok, csak néhányan itt nagy tévedésben vannak a dolgok terén. Ezért írtam. Én úgyse fogok kapni, 23 vagyok még vagy 42 évet kell dolgoznom, szóval tök mindegy. Csak néhányan elvannak tévedve az állami pénzügyek terén, ezért írtam.

2019. máj. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
60%

Nekem aztán tök mindegy, engem nem érdekel, hogy mások akarnak-e gyereket vagy sem, az ő dolguk, még a saját gyerekeim ilyen irányú döntésébe sem szólok bele.


"Míg akiknek van elhiztak, a rossz tanuló csalódástkelto gyerekeik utan rohangálnak aki egy cseppet sem tiszteli a sok faradozasukat."


Lehet, hogy nálad/nálatok ez így működik, de én nem híztam el (2 gyerekem van), a gyerekeim nem voltak rossz tanulók, nem "csalódáskeltőek", és nagyon szeretnek és tisztelnek, ami persze kölcsönös.


"a nyugdíj az alapján jár hogy mennyit fizetsz be az államnak az aktívan dolgozó éveid alatt. A te sz*ros kölykeidnek a pénze senkinek se kell"


Ebben nagyon tévedsz, a mi mostani befizetett járulékainkból kapják a nyugdíjat a mostani nyugdíjasok, mi meg abból kapjuk (ha megérjük), amit a mi gyerekeink fognak befizetni (már akinek vannak). Vagy azt képzeled valami számlán gyűjtik neked a befizetett járulákaidat öreg napjaidra?

2019. máj. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
69%

Már ha a gyerekeinek nem mennek ki külföldre, nem lesznek munkanélküliek, rokkantak és nem fognak feketén dolgozni.

Akkor valóban ők fogják fizetni a nyugdíjunk.

2019. máj. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
6%

Az adobol a nyugdijjarulekot nem magunk utan fizetjuk am..😂 na mindegy.

Egyebkent nekem edesmindegy ki szul, meg ki nem szul

Abszolut maganugy a tortenet.

2019. máj. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!