Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem mindegy neked, hogy...

Miért nem mindegy neked, hogy másnak van gyereke vagy nincs?

Figyelt kérdés
Azok, akik úgy érzik, hogy okvetlenül az ő tisztük eldönteni, hogy számukra vadidegen emberek szüljenek vagy sem, kérem, magyarázzák már el, hogy mi indukálja bennük ezt az érzést.
2019. máj. 15. 14:17
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

#20


És gondolod, hogy a nyugdíjjárulékod elég lesz a nyugdíjas éveidre? Az csak ugyanolyan parasztvakítás, mint a TB fizetés, amiből úgyse jutsz be soha állami egészségügyi ellátásra úgyhogy ha nem akarsz meghalni fizethetsz magánorvost. Ez ugyanez. Fizeted, de igazából olyan elenyésző, hogy nem fogsz megélni belőle öreg korodban, ergó marad az, hogy még félreteszel magadnak meg bízol abban, hogy lesz még aki dolgozik és abból is csurran-cseppen majd.

2019. máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
78%
Szívesen lemondanék a nyugdíjról, ha a gyerekesek most lemondanának minden kis kedvezményről, amit kapnak.
2019. máj. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%
Nekem mindegy hogy ki szül , ki nem. De aki nem az lesz szives nem pampogni majd hogy nincs orvos/ ápoló/ szociális munkás aki ellátja majd ha odakerül....
2019. máj. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
80%
Miért ők tehetnek róla, hogy szinte minden orvos és ápoló külföldön van már?
2019. máj. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Kedves 24- es, arról nem ők tehetnek hogy a mostani ápolók hol vannak, de arról igen hogy a felnövő generáció hány főből áll, lesz elég munkaerő? Ha nem lesz ápoló , orvos, bolti eladó stb...cseszheti az megtakaritásait meg a magánnyugdiját.
2019. máj. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
41%
A sok gyereket is cseszhetjük, ha külföldön fognak dolgozni
2019. máj. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
50%

Most tényleg azt képzelik, hogy Magyarország csak úgy lebeg az űr közepén és ha nem szülsz elég gyereket akkor egy tök üres ország lesz itt a végén. Hát rossz hírem van. Ez nagyon nem igaz. Minél kevesebben leszünk annál többen fognak bevándorolni. Az ország soha sem fog kihalni viszont a magyar származású lakosság aránya jelentősen csökkenhet. Persze ez sokaknak még ijesztőbb mint egy üres ország, de ez az igazság. Szóval attól kár félni, hogy nem lesz ki adózzon, mert mindig lesz.

Persze lehet "fajmentőset" játszani. Kormányzati úton "ösztönözni" a népszaporulatot. Pl ha a lányokat 20 évesen, amikor a legtermékenyebbek kiemeljük az addigi életükből és 2 év leforgása alatt mesterséges megtermékenyítéssel 2 magzat megszülésére kényszerítünk akkor "csodálatos eredményeket" érhetünk el. Aztán a megszületett gyermekeket az aktuális ideológia szerint az állam nevelhetné fel. Na de kérdezhetnénk miből finanszíroznánk ezt? Hát a nyugdíjjárulékból! Mi másból. A munkából kieső öregeket meg egy "emberséges" injekcióval átsegíthetjük a túlvilágra, hogy ne terheljék magasztos nemzetünk erőforrásait. Ugye milyen szép megoldás? Tudjátok kinek tetszett még? A náci Németország vezetőinek.

Lehet az embereket állatként kezelni, tenyészteni, a haszontalanokat levágni mintha csak egy sertésfarmon lennénk. De biztosan ilyen országban akartok élni?

Most is csak azt tudom mondani, mint korábban. A kormánynak semmi keresnivalója ott ahol a gyermekvállalásról dönt a család.

2019. máj. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Én is lemondok a nyugdíjamról, de akkor a gyerekesek semmiféle támogatást ne kapjanak, töröljék el a gyest meg az ilyesmiket, ne legyek csok, ne lehessen 3 évig otthon maradni, és ne legyenek családos adókedvezmények sem. Azok vállaljanak gyereket, akiknek telik rá.
2019. máj. 16. 10:07
 29/32 anonim ***** válasza:
Sok válaszoló a gyermektelenek elleni viszolygást emelte ki, de szeretném felhívni a figyelmer, hogy fordított felállásban is képesek piszkálni egyesek a nőket. Például sokat hallom azt, hogy a sokgyerekes anyukák vsak meg akarják úszni a munkát, és múltkor egyenesen egy olyan kérdést láttam itt gyakorin, hogy milyen undorító a nagycsalád és sokan helyeseltek hozzá. Meg ugye most elindultak olyan kampányok, hogy "azért nem szülök, mert védem a környezetet" és ugye valaki máris kifordította a dolgot és az, aki szül, az "környezetszennyező".
2019. máj. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

A nyugdíjad: nem te adózTAD le, hanem a mostani dolgozók adóZÁK le.

Sajnos ha még vissza is kapnád az összes leadózott pénzedet, akkor is nagy veszteség érne téged, hiszen évtizedek alatt rengeteget inflálódott a pénz. Nagyanyám 3000 forintot keresett anno, hát meg is szakadna, ha most azt az 1000 forintot kapná meg, amit anno befizetett. Higyjétek el, csak így működőképes a dolog, hogy a JELEN generációja fizet, és nem te a MÚLTból állod magadnak. Igen, mondhatod, hogy jó, akkor nem adózol, hanem adják oda a pénzed és az inflációt te magad véded ki a befektetéseiddel. De tudtad, hogy a befektetéseknek kockázata van? Mivan, ha elbukod a pénzed? Éhen fogsz dögleni. Én a sokkal biztonságosabb szociális hálót választom, és sajnos azt igenis szét fogja barmolni, ha Magyarország korfája szűkül lefelé. Ennek ellenére én vagyok a legboldogabb ember, hogy hamarosan globálisan elérjük azt a szintet, hogy csökkeni kezd a népesség, mert természetvédelmi szempontból átok ennyi ember. Azonban ennek hogy fogjuk megoldani a következményeit az talány.

A szociális háló felbomlását pedig sokan pedzegetik, keressetek rá ezekre a kérdésekre, de én nagyon ellene vagyok. Veled is bármi történhet, ami munkaképtelenné tesz, nem kell ahhoz gyereket szülni, hogy rászorult légy. Sajnos nem azt az időszakot éljük, ahhol az emberek kommunákba vannak és mindenki igyekszik segíteni a másiknak, hanem kis egységekre, pici családokra töredezett szét a társadalom, ahol nem ritkán a saját szomszédod nem ismered, szóval elvenni a gyerekesek támogatásait egyenes út lenne a mélyszegénységhez. Elég ha a terhes nőt elhagyja az apuka. Az albérletárak az egekben. Mi lenne ezzel az emberrel ha semmi segítséget nem kapna? Hogyan nőne fel az ártatlan gyerek? Egyeseknek semmi szociális érzékenysége, empátiája nincs. Nem tagadom, biztos sokan visszaélnek a támogatásokkal, de sokaknak ez jelenti az életbenmaradást. A legtöbb támogatás amúgy is ideiglenes, azt hiszem csak a családi pótlék jár sokáig, aminek az összege szerény.


Üdv: egy gyermektelen nő.

2019. máj. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!