Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha van lélekvándorlás, akkor...

Ha van lélekvándorlás, akkor nem mindegy valakinek születik-e gyereke?

Figyelt kérdés

Mi van ha kihal az emberi faj? Mi lesz a lélekkel?


Ha egyre több ember születik, a lélek is "szaporodik"?


Vagy az egy energia, ami annyira oszlik el, amennyi élőlény születik?


Minél több élőlény van a földön annál kevesebb lélekenergia jut egy élőlényre?


Vagy ha egyre több ember van, akkor egyenesen arányosan csökken a többi faj egyedszáma?



2012. okt. 10. 05:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Tovább viszem kicsit: lehet, hogy a különböző karnációs ciklusokban más-más bolygóra születünk le?
2012. okt. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
*jav. INkarnációs
2012. okt. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Ha létezne lélekvándorlás, akkor a lelkek megakarnának születni. De az emberiség történetében sokkal több ember halt meg, mint ahány ma él. A többi lélekkel mi lett?
2012. okt. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

A reinkarnáció szerintem is nagyon ködös. Mert, ha tegyük fel több lélekkel rendelkező teremtmény születik mint ahány lélek van, akkor honnan importál lelkeket.


Sokan elfogadják a reinkarnációt anélkül, hogy gondolkodnának, mert nem elfogadhatatlanabb mint az istenek léte.

2012. okt. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

"A többi lélekkel mi lett?"


Tiltja valami, hogy időben később újra megszülessenek?

És mi a helyzet a párhuzamos valóságokkal?

Multidimenzionális létezés?

Ha már a lélek létezését el tudjátok fogadni, akkor nyugodtan lehet tovább is menni...

2012. okt. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 nagylzs ***** válasza:

> Mi van ha kihal az emberi faj? Mi lesz a lélekkel?


Ha kihal az emberi faj akkor az azért lesz, mert az evolúciós kísérletünk kudarcot vallott. A lelkeink megmaradnak, át lehet őket szállítani másik bolygókra hogy ott folytassák a fejlődést. De nagyon hosszú idő eltelhet amíg megfelelőek lesznek a körülmények. Ez idő alatt a lelkek diszkarnálódott állapotban vannak.


> Ha egyre több ember születik, a lélek is "szaporodik"?


Nem. A Föld emberi lelkeinek száma sokkal több, mint az egyidőben élő emberek (inkarnálódott lelkek) száma. A többiek várakoznak.


> Vagy az egy energia, ami annyira oszlik el, amennyi élőlény születik?


A léleknek van köze az energiához, de a lélek és az energia nem ugyan azok.


> Minél több élőlény van a földön annál kevesebb lélekenergia jut egy élőlényre?


Ez így abban a formában ahogy kérdezted, értelmesen nem megválaszolható kérdés.


> Vagy ha egyre több ember van, akkor egyenesen arányosan csökken a többi faj egyedszáma?


Ha a lelkek számára gondolsz, akkor az nem csökken. Egyre kevesebb állat inkarnálódik most a földön. Nem csak azért mert az emberek pusztítják őket, hanem azért is, mert ebben az eónban már nincs túl sok esélyük arra, hogy "egyéniesüljenek", azaz hogy emberré váljanak. De az ő lelkük sem veszik el, csak nem inkarnálódik.

2012. okt. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Antimod ***** válasza:

Engem is foglalkoztatnak a kérdéseid, így a magam módján megpróbáltam válaszok után nézni.

A következőket találtam (eddig):


"Mi van ha kihal az emberi faj? Mi lesz a lélekkel?"

A lélek nem korlátozódik az emberi fajra. Számos létsík van még, ahol létezni lehet. Persze ha valaki emberként él, valószínűleg több inkarnáción át az szeretne maradni, hiszen ehhez is "hozzá kell szokni". És persze a Földön lévő feladatokat a Földön kell megoldani.


"Ha egyre több ember születik, a lélek is "szaporodik"?"

Kiindulva az első kérdésből, nem, csak többnek van lehetősége a Földön egyidejűleg tanulni.


"Vagy az egy energia, ami annyira oszlik el, amennyi élőlény születik?"

Ez egy jó kérdés, van elvileg a Forrás, ami szerintem végtelen energiát képes kibocsátani, így ez nem probléma.


"Minél több élőlény van a földön annál kevesebb lélekenergia jut egy élőlényre?"

Lásd előző.


"Vagy ha egyre több ember van, akkor egyenesen arányosan csökken a többi faj egyedszáma?"

Lásd első kérdés, valószínűleg sokkal nagyobb az "egyedszám" az összes létsíkon, amit el lehet képzelni. Ráadásul van nem anyagi világ is, ahol "pihennek" a lelkek - ott időtlenség van, így végképp nem probléma "megvárni" a lehetőséget egy földi életre, vagy egy életre akárhol másutt.

2012. okt. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Ami a többiek írnak, az mind hülyeség. Azért kell gyerek, mert a lelkek kerülhetnek más bolygóra és más világra is, mint például a digivilág,
2012. okt. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Komplikato ***** válasza:

Hogy lenne mindegy? Ha van "lélekvándorlás" , akkor van karma is. Onnantól pedig a gyerek léte vagy nem léte nem mindegy, se nem véletlen ...


"Ha egyre több ember születik, a lélek is "szaporodik"?"


Ez jó kérdés, erre azt a választ találtam, hogy hosszú ideig 6 régióban lehetett születni, de sorban megszűntek a lehetőségek, és most az itteni maradt. Ehhez jön az, hogy az ember fejlődése egyre gyorsul, így a régi 500-1000 éves ciklusok lerövidültek 50-100 évre vagy akár kevesebbre.

2012. okt. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Itt láthatod az önzőségünket! Minden csak emberi életben lehet szerinted! Én a kutyáimat is a családomnak hiszem! Szerintem pedig pontosan létezik reinkarnáció! Nem lehetsz egy állatnak a gyilkosa! A lélekvándorlás nem csak emberekről szól! De persze te tudod, csak a következményeket viseld el!
2012. okt. 11. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!