Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » HOGY DÖNTENÉL? Ha egy emberről...

HOGY DÖNTENÉL? Ha egy emberről, aki fontos számodra kiderül, hogy feltételezhetően egyre mélyebbre keveredik mentális problémáiba téged pedig rendszeresen bánt és húz lefelé, te pedig érzed, hogy negatív hatással van rád:

Figyelt kérdés

Mellette állnál mindezek ellenére, hisz tudod, hogy az anyján kívül senki közelije nincs (aki pedig rákos, így már lehet, hogy nem sokáig lesz a „Főhős” mellett)


Magára hagynád a saját érdekedben, de tudod, hogy időbe fog telni megküzdeni a lelkiismereteddel, és nagyon félsz is megtenni a lépést, mert tulajdonképpen neked sincs nagyon senki másod.


(Tulajdonképpen tudom a helyes választ, de nem merek szembenézni vele, és tök jó ötletnek gondoltam teljesen idegen embereknek feltennem a kérdést, akik között talán lesz olyan hangvételű válaszadó, akinek adna löketet a válasza.)


2019. máj. 23. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyjából az egyik családtagom és az én helyzetemet írtad le.


Nem tudom, hogy ebben az esetben létezik-e arany középút... Foglalkozni, találkozni vele, segíteni neki, de kevesebbet.

2019. máj. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%
Elmondani neki, hogyan érzel. Olyan hangvételben, hogy érezze, szeretnél mellette állni,de tudja, hogy neked is erőfeszítés, ha bánt téged, legyen rád tekintettel. Beszélni vele, hogy vegyen igénybe szakembert, hogy ő maga is jobban érezhesse magát és ne rajtad verje le a gondjait, megtanulja kezelni. Amennyiben látod, hogy megérti a helyzeted, vagy legalább belegondol, és hajlandó változni, persze nem hipp-hopp lesz minden hepi, de látod, hogy igyekszik, maradj mellette. Amennyiben meg se hallja az egészet, önvédelemből jobb,ha lépsz.
2019. máj. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

Nem áldoznám fel a saját boldogságom, sikerem, időm, életem bármim egy ilyen lehúzó emberért!


Ha nem fordul szakemberhez és nem tesz semmit a javulásért, akkor nem foglalkoznék vele, teljesen megszakítanám a kapcsolatot, vagy nagyon nagyon minimálisra csökkenteném.

2019. máj. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!