Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy hajléktalan miért utasítja...

Egy hajléktalan miért utasítja vissza a rendelkezésére álló lehetőségeket?

Figyelt kérdés
Mint pl a munkásszálló

2019. máj. 30. 23:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Volt a tévében egy hajléktalan pár, télvíz idején egy sátorban laktak az erdőben minden cuccukkal. A témáról forgató stáb egy pár jólelkű felajánlással megkereste őket, az egyik adomány egy lakás használati joga volt Pesttől távolabb, egy kisebb községben. Akadt volna munka is. A pár fiatal volt, el tudták volna vállalni, mégis nemet mondtak rá, és a stáb úgy hagyta ott őket, hogy tovább éldegéltek egy szál sátorban januárban a hóban.

Miért? Mert a kis községben nincs adomány, nem lehet hajléktalannak lenni, nem fog adni senki, mert idegenek, dolgozni meg nem akarnak. A kötetlenséget szeretik. Igen, elképesztő, de ragaszkodnak a hóban-fagyban sátorozós életmódhoz, mert szabadok.


Volt idősebb pár is, ugyanezt a felajánlást megkapták, persze máshol, mástól, cserébe kérte a lakás tulaja, hogy dolgozzon a férfi a kisboltjában rakodóként. Azok elfogadták, kivakarták magukat a kakiból, szépen éldegéltek, az asszony a kezébe vette a háztartást, a férfi melózott. Így is lehet.


Nagyon sok olyan eset van, hogy nem hajlandóak kilépni az élethelyzetükből, mert kötöttség, meg munka, meg terhek - attól meg jól elszoktak x év vagy évtized alatt.

Természetesen sok olyan eset is van, mikor a kiszolgáltatottság és bántalmazás elől húzódnak el, mikor nem fogadnak el valamit.

De szerintem az esetek többségében nincs igazi igényük a változásra. Van munkát kunyeráló hajléktalan, akinek az apósom pénzt ajánlott némi munkáért, a segítségéért, a hajléktalan meg kinevette. Ugyanígy van a helyi Obi előtt a parkolóban egy ember, aki a százasokért tolja voissza a kocsikat, és közben munkáért esedezik, közben az Obi körbe van plakátolva azzal, hogy raktári munkást keresnek. Mikor mutatjuk neki, eltűnik.


Ma már csak annak adok, aki ételt kér. Látom, hogy ott van, a kis tábláján az áll, hogy "éhes vagyok", benn veszek neki is, kifelé odaadom, hálás, megköszöni, elkezdi enni.

2019. máj. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha valakit érdekel a videó, itt a link:

https://www.youtube.com/watch?v=oKZWfkEFuZA

2019. máj. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
51%

#6-#7: így kell totál ostoba állításokat megcáfolni! Köszi, hogy rászántad az időt.


Ebből is látszik, hogy milyen abszurd kép él sokaknak a fejében a hajléktalanságról. Nappal dolgozik éjszaka meg összeszed 20-30eFt-ot?


[link]

2019. máj. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13-as: Most ezzel mit is mondtál?


Ugyanazt mint amit én, csak le is vezettem szemléletesen.


Szövegértés hanyas volt?

2019. máj. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi bajod, éppen azt mondtam, hogy jól levezetted. Most nem teszem fel a kérdést, hogy akkor szövegértésből te hányas voltál, mert úgy látszik már dicsérni sem szabad.
2019. máj. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!