Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Molnár krisztián nem ad...

Molnár krisztián nem ad nektek egy olyan érzést mintha a szülei kvázi meg akarnák öletni a sok piával/csipszel/cigivel amivel tömik?

Figyelt kérdés
Mármint erre ez az egy logikus következtetés van. Miért engednék meg egy alapból rendkívül túlsúlyos, keményen cukorbeteg gyereknek a szülei azt hogy szinte csak szemetet egyen/igyon? És nem csak hogy megengedik, hozzá is segítenek neki ehhez. És úgy ánblokk gondolhatjuk mennyire hiányzik a 2 szülőnek ez a krisztián oda a nyakukra egész nap. Lehet rá főzni/mosni/takarítani/vásárolni, hálája jeléül meg még jobban eligénytelenedik. Szerintem a szülei szándékosan meg akarnak tőle szabadulni. Mi a véleményetek?

2019. jún. 16. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egyszerűen csak már feladták, és könnyebb ráhagyni mindent.
2019. jún. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha ilyen gyerekem lenne, mint ő, én is meg akarnék szabadulni tőle.
2019. jún. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ki a rák az??? :D
2019. jún. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Az én elméletem a következő:


Ugye a legenda szerint Krisztiánt az anyja véletlen fejére ejtette kiskorába, azért van az a nagy horpadás a homlokán, és azért lett ilyen értelmi sérült. A szülei pedig emiatt akkora bűntudattal élnek, hogy mindent megengednek neki, mindent ráhagynak, ezzel próbálják kompenzálni a bűntudatukat hogy miattuk lett ilyen a gyerek.

2019. jún. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az oké hogy meg akarnak szabadulni tőle hisz harminc valahány éves és ott dögledezik még mindig a szülei házában. De akkor is így akarnak megszabadulni szerencsétlentől? Hogy addig etetik,itatják a legegészségtelenebb/olcsóbb szarokkal amíg bele nem hal? Csak lehetne még segíteni rajta mert ha ez egyszer kitudódik hogy a szülei így tartják otthon és a gyerek kifekszik egy mondjuk 10 éven belül azt is még megeszik.
2019. jún. 16. 15:11
 6/12 A kérdező kommentje:
Attól hogy beverte a fejét kiskorában valamibe attól nem válik szellemi fogyatékossá. Az egy születési rendellenesség tehát úgy születni kell.
2019. jún. 16. 15:15
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom ki az, de vagy nagyon tudatlanok a szülei, vagy tényleg rossz szokás, esetleg kompenzáció, ha a szülők a gyereket így etetik. És persze felelőtlenek.

Amit én megfigyeltem, hogy több (a normál alkatúakhoz képest) ducibb szülő eteti a gyerekét egészségtelenül -és néz ki ducinak a gyerek is- , mint normál alkatú. Ez kicsi gyerekekre is igaz. Nálunk pl. én átlag alkatú vagyok, tudatosan adok főként zöldséget és gyümölcsöt uzsonnára, idönként jobb minőségű édességet is, kis mennyiségben, és mivel így szokta meg a gyerekem, nem is nagyon igényli és mértékletesebb is vele. Nálunk pl. nincs olyan, amit egyik nap láttam: bölcsis (!) anyuka bölcsis reggeli idő előtt kb 30 perccel úgy hozza a gyerekét, hogy az kétpofára tömi magába a kinder pinquit.

Ugyhogy nemcsak ez a Krisztián anyuka ilyen, hanem bármelyik evésproblémás (mert az) szülő, és ahogy az elején írtam, valószínűleg a zavar okának fő része valamilyen lelki probléma.

2019. jún. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
fatel elmondta már, hogy él ameddig él, de addig is mindent megad neki amit szeretne, hogy a lehető legjobb legyen neki
2019. jún. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolom, hogy ilyen ártó szándékaik lennének.

Ez azért egy igen hosszú folamat, mire ide jutott. Ha tényleg meg akartak volna tőle szabadulni, akkor nem olyan módszerrel tennék, ami kb. 20 évig tart.

Szerintem egyszerűbb a kép: nem tudják megfelelően kezelni a helyzetet. Fogalmuk sincs, hogy mit kellene (kellett volna) tenniük, hogy az értelmileg sérült gyereküknek a legjobb legyen. Lehet mondani, hogy egyszerűen ne vegyenek meg neki ennyi mindent, de ki tudja, hogy ezt miért teszik? Zsarolja, sakkban tartja őket? Félnek, hogy ha Kiki bevadul, akkor annak csúnya vége lesz? Vagy akkor megvetetné azt a kaját mással? Vagy esetleg csak nincs szívük megvonni az egyetlen örömforrást attól, akivel így kiszúrt az élet?

2019. jún. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Dehogy tarja a szüleit sakkba ez a hombár, kap az apjától egy fülest azt elsírja magát. Valószínű hogy tényleg ráhagyták az egész nyomorult életét, ha ilyen makacs akkor űljön bent egész nap a gép előtt meg zabálja ki négyszer a hűtöt, nem mindenkin lehet segíteni.
2019. jún. 17. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!