Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az igaz hogyha kövérebb...

Az igaz hogyha kövérebb valaki akkor nehezebben bírja a hőséget mint egy vékonyabb ember?

Figyelt kérdés
Magamon vettem észre, híztam és nem bírom elviselni az idén a meleget. Eddig is melegem volt, de most úgy érzem meghalok a hőségben. Hallottam egy ilyen dolgot, ha igaz akkor miért van így?

2019. jún. 21. 08:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Még szép hogy igaz, a hàj melegit. A kövérek télen nem is fàznak annyira. Illetve a szervezetnek is megterhelö a sok hàj, kifulladsz meg minden.
2019. jún. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De nem a bőrünkkel érezzük a hideget és a meleget? Az a hájon kívül van. Bár lehet hogy pl az úszógumik összeérnek pl ha ül valaki és úgy melegíti, akinek meg lapos a hasa annak nem. :D
2019. jún. 21. 08:47
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
170 cm és kb 55 kg vagyok, vagyis átlagos testalkat, mégis nagyon rosszul viselem a meleget. Állandóan izzadok, szédülök, nem alszok, szörnyű.
2019. jún. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%

Nagyon igaz.

Egyrészt nagyon szigetel a hájréteg, másrészt túlsúlyt okoz, amit cipelni kell, és harmadrészt súlyos hormonális elváltozásokat okoz, emiatt van a megemelkedett pulzus, vérnyomás, stb, mivel a szervezet a megváltozott belső elválasztású mirigyekre úgy reagál, hogy jobban pörgeti az érrendszerben a vért.

Nem véletlenül ugatják kismillió helyen, hogy mozogj, és fogyj le.

Nem azért, mert idegesíti őket a bojler tested látványa, hanem mert bármilyen hihetetlen, de jót akarnak neked, meg a környezetedben élőknek is.


Én, ha munkaadó lennék, fel nem vennék kövér embert, legfeljebb csak irodai, tedd ide tedd oda munkára.

2019. jún. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A hőérzet nem a bőrben alakul ki, minél közelebb van az izomzat a külvilág fele, "szigetelés" nélkül, annál hajlamosabb gyorsan visszahűlni.


Ismerős testépítő srác folyamatosan taknyos, és fázik, nem véletlenül.

2019. jún. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bocsánat ha kicsit buta kérdés volt, csak eddig ez a legrosszabb nyaram, már a meleg szempontjából.:)
2019. jún. 21. 08:54
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

"Nem azért, mert idegesíti őket a bojler tested látványa, hanem mert bármilyen hihetetlen, de jót akarnak neked, meg a környezetedben élőknek is." Ja persze jót akarnak. Csak fölényeskedő beleugatást akarnak a legtöbben és hogy kicsit jobban érezzék magukat a másik alázgatásától. Ez kicsit feledteti a saját frusztrációjukat.


Miután lefogytam ugyanezek a "jót akarók" kérdezgették, hogy hová fogyok, jaaaj de lefogytál, és dühösek voltak, hogy vékonyabb, fittebb lettem, mint ők.

Hagyjuk már.


110 kilós rokonom ezerszer jobban tűri a meleget, mint én, ez nemcsak ettől függ.


Most azért is lehetsz rosszabbul, mert egész tavasszal hűvösebb idő volt és hirtelen vátltott át brutális melegbe az idő.

2019. jún. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Pár ève közel 30 kilóval voltam több mint most , mègis mióta lefogytam sokkal nehezebben viselem a meleget mint mikor kövèr voltam . 🙃😶 Szóval lehet ebbe valami amit írsz , de sajna rám az ellenkezője igaz :/
2019. jún. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Na akkor most mi az igazság?:D
2019. jún. 21. 10:00
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sehogy nem bírtam, se vékonyan se kövéren.
2019. jún. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!