Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti tudnátok szándékosan...

Ti tudnátok szándékosan állatot ölni, tehát nem önvédelemből?

Figyelt kérdés
Nem rovarokra, halakra gondolok, főleg kutya-macska, házikedvencek, nagyobb testű állatok. Miért/miért nem és ha igen, mi lenne az az indok?
2019. jún. 27. 08:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Én soha az életben.


Az apám rengeteg kutyát és macskát megölt baltával-ásóval-kapával. Random indokok voltak,sokat ugat,nem lehet tőle aludni,sír a láncon,beszalad a nyitott ajtón a konyhába. Élvezetből gyilkolt ártatlan állatokat.


Emiatt én még szerintem önvédelemből se ölnék meg állatot. Esetleg ha egy oroszlán támadna meg(ami nyilván nem valószínű), akkor se ölném meg ha lenne fegyverem. Csak annyira megsebesíteném,hogy el tudjak menekülni.


És ez a normális szerintem. Az állatok is érző lények,érzik a fájdalmat, élni akarnak. Nincs jogunk elvenni az életüket.A állatokat öl az egy beteg,szociopata féreg és emberekre is veszélyes.

2019. jún. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Maximum akkor, ha a további szenvedéstől kellene megmentenem, de az is borzasztóan a nehezemre esne.
2019. jún. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Élvezetből, perverzióból nem ölnék meg semmilyen állatot, maximum akkor, ha szenvedő beteg lenne. Ha lenne valami indokom, pl éheznék, akkor egészséges haszonállatot levágnék.
2019. jún. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

nem könnyen de megtenném

ha nagyon szenved, vagy különösebb oka van, akkor

2019. jún. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Alapvetően nagyon tisztelem az életet, nem véletlenül vagyok tűzoltó sem.


De sajnos volt már olyan eset, amikor kénytelen voltam ilyesmiben részt venni.


Kutyát el kellett altatni, mert menthetetlen volt. Újfoundlandi volt szegénykém, már előtte kiástam a sírját, mert kb ugyanilyen kánikula volt. Kijött a doki, megtette, eltemettük a sógorommal. Apám meg bement a házba inkább.


Volt olyan macska is a családban, akin nem lehetett segíteni, így ott is hasonló metódus volt.


Már nem vagyok kutyás, de amikor voltak, volt hogy rájuk támadt idegen kutya. Nem öltem meg, de teljes fizikai erőmmel felléptem, hogy ne marcangolja a mieinket. (Ezek spánielek voltak az akkori párommal.) De ott pl nem lelkifurdaltam volna, ha elpusztul az ellenfél kutya, mivel a mieink életére tört. Tényleg durva volt, nem csak hatalmi falkaharc.


De pl a vadászat, disznóvágás, horgászás, stb távol állnak tőlem.

2019. jún. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%
A szúnyog is állat. Tehát igen.
2019. jún. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%

Igen (most valszeg kapásból, mindenki úgy rávágott a piros gombra hogy csak úgy füstöl :D)

Őszinte leszek, a kutyánkkal a f****m kivan, egyáltalán nem akartam, anyámnak kellett ez a dög, én sose akartam, mégis egy csomószor velem szedetik össze a kutyaszart az udvarban, ez a dög folyton elszökik ha egy kicsit is dörren az ég, konkrétan szétbontotta a kerítést, a kertkapunál, ott átjut sokadik javítás után is, a szomszédok kertjéből kell folyton előkaparnom, de akkor se állna meg hogy hazahozhassam neeem, még elfele fut a nyomorult (nem szoktam bántani szóval nem a félelem miatt, hanem mert szimplán retard), aztán meg hallgathatom ahogy a szomszédok engem szidnak hogy le lett taposva a szaros termésük sokadjára (ami egyébként jogos, de kb ezt a dögöt csak úgy lehetne szökésmentesen tartani ha láncon lenne de az meg nyilván illegális), egyfeszt útban van és még véletlenül se takarodna arrébb (pl beáll keresztbe az ajtóba, vagy bútorpakolásnál stb), az emberek esnek kelnek rajta, alkalmi süket, k***a idegesítő, szívem szerint már agyoncsapnám, csak annak jogi következménye lenne, továbbá lehet anyám meg engem csapna agyon... (egyébként bírom az állatokat, de ez...)

2019. jún. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Csak ha szenved. Egyszer kellett megölnöm egy kiskacsát mert elkapta a kutya és eltört a nyaki gerince,csak rángatózott szegény és fájdalma volt. Megtettem mert senki más nem tudta.. de sírtam és sokáig rosszul éreztem magam. Aki passzióból öl meg egy állatot az beteg...pszihopata.
2019. jún. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Igen, önvédelemből, hogy megegyem vagy hogy ne szenvedjen ha menthetetlen baja van és fáj neki.

Lehet más extrém helyzet is amikor igen de szorakozásból sose!

2019. jún. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

Egyetlen esetben, ha már halálra van ítélve, csak szenved. Pl egyszer már csaptam agyon egy patkányt, amelyik már totálisan ki volt készülve a méregtől, már csak haldoklott. A méreg szerintem undorító halál, szerencsétlen állatot hagyhattam volna még szenvedni x ideig kínok között, ezzel együtt kockáztathattam volna, hogy a macskám megeszi, és baja lesz. Inkább megszabadítottam a szenvedéstől, de még így se volt jó érzés.

(Önvédelemből egyébként nem hiszem, hogy ölnék, mert kistestű állatot nem kell megölnöm ahhoz, hogy megvédjem magam tőle, nagytestű ellen meg úgyse tudnék mit csinálni, hogy ártsak neki. :D )

2019. jún. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!