Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemesebb elkezde...

Szerintetek érdemesebb elkezdeni a pszichológia szakot 25-30 évesen, mint 19 évesen? Hozzáad valami pluszt a kor az emberhez ennél a szakmánál?

Figyelt kérdés
2019. jún. 27. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Én úgy gondolom, hogy igen, mert élettapasztalat sokkal több van, ahogy az ember megy előre a korral. Sokkal több esetet láttál, hallottál a családból, ismerősöktől, te is több dolgot élsz át, így jobban át tudod majd érezni a helyzeteket. Ráadásul az ember sokkal jobban el tudja dönteni 25-30 évesen, hogy milyen szakma érdekli, 19 évesen még szerencse is kell hozzá, hogy jól válassz, és ez majd csak később fog beigazolódni, hogy valóban jó választás volt-e.
2019. jún. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom mint előttem szóló, mindenképpen érdemes.
2019. jún. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És abban a 6-10 évben mi a péket fogsz csinálni?
2019. jún. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen is, meg nem is... szerintem nem feltétlenül ezen múlik, illetve attól is függ, hogy mire szeretnél szakosodni...

A pszichológia elméletét meg lehet tanulni akárhány évesen... igazán átérezni viszont csak akkor tudja valaki, ha mondjuk terapeuta képzésen vesz részt, és ehhez sajátélményű terápiába megy... na ott már teljesen átértékelődik az elmélet, egészen más jelentést nyer. Terápiázni lehet felszínesen is, meg mélyen is... utóbbi esetben lesz valakiből jó pszichológus. Az élettapasztalat pedig ehhez adhat egy pluszt.

2019. jún. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem alapvetően igaz az, hogy az ember érettebb fejjel már teljesen máshogyan áll hozzá az élet dolgaihoz, ebbe pedig a tanulás és a "karriertervezés" is beletartozik, tehát sokkal tudatosabb, határozottabb és bátrabb vagy, mint mondjuk 18-19 évesen. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom, hogy az alatt a pár év alatt is annyi mindent tanul és tapasztal az ember, hogy annak igenis van súlya. Nekem 18 évesen abszolút semmi fogalmam nem volt arról, hogy mit szeretnék kezdeni az életemmel, aztán végül ki is hagytam egy évet és 19 évesen mentem egyetemre. Most a második diplomámat csinálom és most már tényleg úgy érzem, hogy kb. ég és föld a kettő. Úgyhogy én azt gondolom, hogy bizonyos szempontból előny a 'kor', szaktól függetlenül. Pszichológián talán még amiatt is előny, mert egy érettebb személyiség már másképp gondolkodik, viszont nem ilyen szakon tanultam, szóval nem tudom. Viszont azért a pszichológia az pont nem egy ilyen "6 félév és kész" szak, hanem azért oda kell mester meg minden egyéb, tehát azért nem lehet gyorsan lezavarni és fiatalabbként talán az ember még jobban rászánja magát egy ilyen hosszú elköteleződésre, ami akár talán szabadidő és anyagiak tekintetében is egyszerűbb, mint 25-30 évesen.
2019. jún. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már 23 éves vagyok, csak közben nagyon vonz a pszichoterapeuta szakma és mindössze csak elgondolkoztam, hogy mi lett volna, ha rögtön elindulok 18 évesen ezen szakma felé, kerülőút nélkül. Egyetértek azzal, hogy 5 év távlatából is számít az önismeret által összegyűjtött tapasztalat.
2019. jún. 27. 19:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy sokat számít ebben az esetben a kor. Érettebb az ember, de gondolom ebben az esetben sokat számít az is, hogy mennyi ideje van az embernek olvasni, tanulni. Ha munka mellett belefér vagy olyan elethelyzet van, hogy akár nappalin is el tudja kezdeni, akkor szerintem érdemes.
2019. jún. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 35+ éves vagyok. Rokon szakmában végeztem, azóta dolgozom. Most döntöttem el, hogy belevágok a pszichológia szakba (ezután fogok felvételizni, következő jelentkezési időszakban).

Engem a környezetem meg teljesen le akar beszélni, mondva, hogy már semmi értelme ilyenkor belekezdeni, közel a 40-hez.


Ezért kíváncsi vagyok mások véleményére.

2019. júl. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!