Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gazdag szülők gyerekei, ti...

Gazdag szülők gyerekei, ti boldogok meg kiegyensúlyozottak vagytok?

Figyelt kérdés
Én egy kis egyszerű nagyon nagyon átlagos magyar családból származom. Van egy kis 73 négyzetméteres lakásunk ahol 4en lakunk, van egy 10 éves autónk, elmegyünk ritkán nyaralni a Velencei- tóhoz vagy a Balatonra. Lényeg a lényeg nem vagyunk szegenyek de rengetegszer volt már olyan, hogy ruhát, telót, vagy bármi mást nem kaptam meg azzal az indokkal, hogy nekünk ez nagyon drága, ez nem a mi pénztárcánk. Az évfolyamomban van egy srác. Tudomásom szerint egy hatalmas 250 négyzetméteres családi házban laknak 4-en, újszerű Mercédesz GLE Coupe-val viszi az anyja a suliba,minden iphone, Calvin Klein, Helly Hansen , Armani és stb. holmiai vannak és sokat utazik.Nemrég pedig kapott egy lakást Debrecenben , mert oda szeretne egyetemre menni és előre megkapta.Osztálytársainak dicsekedett ezzel tesin. Nem vagyok hülye és nyilván nem fogok odamenni és megkérdezni, hogy figyelj már te boldog vagy, hogy pénzes a családod, ezért névtelenül aki hasonló anyagi helyzetben él az árulja már el milyennek érzi az életét, és mennyire boldog? Vagy aki ismer ilyet? Én ilyen kis egyszerü emberként annyira boldogtalannak és monotonnak érzem az életem, bár a pénz nem boldogít de örülnék ha többet utaznánk, esetleg egyetemista koromban lenne pénzünk albérletre.
2019. jún. 27. 23:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hasonloak a korulmenyem, mint az egyeseknek - annyi kulonbseggel, hogy a szuleim nem magyarok, ezert sokat eltem kulfoldon, szoval a kulfoldi “gazdageletbe” jobban belelattam, mint az itthoniba. (Amugy minden szavaval egyetertek az elso valaszolonak a luxust es az iparban levo versenyt illetoen.)

Nem gondolnam boldognak magam, 4 eves koromban a szuleim elvesztettek mindent, botrany lett belole. 300 embert kellett kirugni + az ottani media is eleg rendesen savazta a csaladom. Ez elegge kihatott az eletemre - nem feltetlenul anyagilag, mert evekkel kesobb visszaepitettek mindent. Most, 16 evesen borzaszto a kapcsolatom veluk, es teljesen onalloan epitem magamat es a jovomet, de egyertelmu a jelei annak, hogy ilyen csaladban nottem fel. Tudom, hogy hogyan kezeljem az embereket es lassan sajat vallalkozast is szeretnek.

Ezelott meg volt minden: depresszio, panikbetegseg, anorexia. Alapjaraton is eleg depressziv alkatnak tartom magam, de megtanultam kezelni, akarmennyire is nehez.

2019. jún. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!