Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha most eldobnék magamtól...

Ha most eldobnék magamtól mindent, akkor vajon mit kapnék cserébe?

Figyelt kérdés

Jó munkám van, elég jó lehetőségek, kapcsolatok, barátok, család.


Ha azt mondom, hogy felmondok, abbahagyom azt amivel foglalkoztam eddig, megszakítom mindenkivel a kapcsolatot. Vajon mit nyernék vele? Új élet új lehetőség tudom, de konkrétabban?


2019. júl. 5. 11:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#10:

akkor megpróbálom nagyon egyszerűen megfogalmazni

tudom én mennyit dolgozom 1-1 sikeremért, régen éreztem is amikor elértem a sikerélményt, viszont most olyan dolgok amikért 2-3 évet dolgoztam mondhatni "semmissé válnak"

nem érzek sikert, csak logikusan látom át, hogy igen elértem, de nincs meg az az érzés belül! ürességet érzek


Ha korábban jó ember lettem volna, akkor nem akartam volna megváltozni és akkor az önzőséget nem erősségnek nevezném magamban. Régen működtem rosszul, belülről éreztem azt, hogy segíteni akarok másoknak és emellé társultak a megoldásra koncentráló gondolatok.


Elég jó barátaim vannak, 10 éves ismeretség, talán ez a legnagyobb értékem jelenleg. A tudásom, tapasztalatom talán ami utána van. Végül minden anyagi javam.


Régen ott segítettem ahol tudtam és ahol mégsem segítettem pedig tudtam volna, utána a lelkiismeretem gyötört. Nem akarok már olyan lenni aki másoknak akar segíteni, én-én-én világot akarok ahol ÉN vagyok végre a fontos! Mert eddig nem így volt, túl sokat áldoztam és keveset kaptam vissza. Most csakis én számítok senki más, végre elértem ezt is.


Ilyen akarok lenni, aki lelkiismeret nélkül mond nemet, fordul el és nem foglalkozik másokkal. Nem akarom azokat a dolgokat érezni, mint régen ilyen téren. A sikerélmény és a kudarc érzése jöhet, de a lelkiismeretet nem akarom!

2019. júl. 5. 12:35
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik ismerősöm azt mondta hogy a negatív embereket és akik őt le húzzák, panaszkodnak neki azokat el felejti, teljes mértékben meg szakította a kapcsolatot velünk, most leginkább csak a pozitív emberekkel akik nem le húzzák próbálja tartani a kapcsolatot és sokkal jobban érzi magát, több emberen is segített már, például többször segített kereket cserélni nem csak autósoknak ha nem busz és kamionosnak is, ha nem volt valami adott nekik és még sok sok mindenben stb..

Természetes azért nem erre szenteli rá az egész életét, de nagyont lehet azon csodálkozni akinek segít, nyilván van olyan akinek inkább jobb nem segíteni mert csak rosszat tesz veled például le húz lelkileg és ugye bele visz a negatív dolgokba is ja és persze akármi történhet, olyan nagy benga állatok is meg nyíltak neki akiről a látszat más mond, kedves és rendes ember, sokan meg hálalják a segítségét akár még volt olyan is hogy be szóltak a munkahelyére hogy segített ez a munka társuk ebéd idejében,igaz csak szóbeli várverekedésben részesítették de jól esik az embernek ha a munkatórsak megdicsérik stb..

Szóval segíteni azért jó dolog, de csak azoknak az embereknek akik nem tönkre akarnak tenni, ahogy az ismerősöm mondaná egészségesnek, segíteni, boldognak lenni, sok új élményekkel gazdagodni ez számít az életben a legjobban az új autót, luxus villát, hajót nem tudod magaddal vinni a temetőbe.

2019. júl. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kiégtél. Én azt tenném, hogy elvonulnék a világtól, elmennék valahova
2019. júl. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!