Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nincs jövőm itt, szerintetek...

Nincs jövőm itt, szerintetek elköltözzek?

Figyelt kérdés

Szegeden lakok, de Romániából jöttem Aradról 16 éve. Amióta itt élek, csak a gond van: egyfolytában lerománoznak, lecigányoznak, migráns meg minden negatívot a fejemhez vágnak, csak mert nem itt születtem. Szüleim miatt jöttünk el ide, de már kiskoromban honvágyam van. Vannak itt sok barátaim azért, de meglátszik az, hogy nem bíznak meg bennem úgy, mint egy magyarban, ergó belül benne lehet a román gyűlöletük. Ha ugyanazt a hülyeséget csinálok, mint egy más ember, csúnyán kiakadnak. Szegedi egyetemre járok, ott nem igazán jellemző szerencsére a rasszizmus, de elég volt elmondanom a teljes nevem már pár ember húzta a száját. Barátnőm mikor elhagyott, patkánykodott sokáig velem, és végszónak mondta hogy "román féreg".

Én már nem látok itt jövőt ebben az országban, csak azt látom, hogy későbbiekben csak szívni fogok jobban a kisebbségem miatt. Szerintetek az a legjobb megoldás, ha visszaköltöznék Aradba, főleg, hogy ott sok barátunk volt ott és ott jobban éreztem is jól magam?



2019. júl. 10. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha magyar vagy (ha legalább az egyik szülőd magyar), akkor te itt Magyarországon nem tartozol kisebbséghez. Tudatosítsd magadban, hogy ugyanolyan magyar vagy, mint bárki más!


Én a helyedben nem mennék vissza Romániába, akkor már inkább Ausztriába, vagy Spanyolországba mennék.


Mielőtt végleg döntenék arról, hogy távozom az országból, előbb azért tennék még egy próbát az itteni beilleszkedésre.


A származásod miatt csak a tanulatlanok néznek le, az értelmiség nyilván tisztában van vele, hogy senki sem tehet arról, hogy Erdélyt elveszítettük.


Nem magyar a neved? A családi- vagy utóneved?


Ha ez zavar és szeretnéd megváltoztatni, erre van lehetőség. Amennyiben magyar állampolgár vagy, be kell menned az anyakönyvvezetőhöz (az önkormányzatnál találod) és benyújtanod egy névváltoztatási kérelmet és 10.000,- Ft ennek az illetéke és magyarosítani tudod a neved. Felvehetsz egy teljesen új magyar nevet is akár.


A másik, amit javasolni tudok az az, hogy minél többet olvass, hogy egy kicsit magyarosabb legyen a stílusod, a beszéded, a kommunikációd.

2019. júl. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Migráns? Román? Cigány? Ez komoly?

Nekem van több Erdélyi, Székelyföldi ismerősöm, és soha egyikükre sem mondott senki ilyet. Meg miért lennél kisebbség? Magyar vagy.

Én a déli határhoz élek közel, sok olyan él itt, akinek a családja horvát vagy szerb származású. Őket se piszkálja senki ezért.

De ha Aradon jobban érzed magad és ott vannak a barátaid, akkor költözz oda. Érdemes megpróbálni.

2019. júl. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem ajánlom. Románok rosszabbak. Inkább nyugatra menj!
2019. júl. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Apám színtiszta román, anyukám meg erdélyi magyar, úgy, hogy a szülei közül is egyik román, másik meg magyarnak vallja magát,anyanyelve magyar volt, de nálunk a családban nem okozott gondot az, hogy magyar vagy román (mint ahogy hiszik a magyarok hogy a magyarokat lebozgorozzák [hazátlanok], inkább moldva vagy havasalföldön van ez így de nem mondom, hogy párszor megjegyzést tettek anyámra származása miatt. Apámat sose érdekelte hogy magyar vagy nem, emberi értéket látott benne és ez volt a fontos, sőt alapszinten tud kommunikálni magyarul :) bár amugy van aki rájött arra hogy román vagyok az arcjellegzetességem miatt meg a bőrszínem miatt, nemhogy a keresztnevem - escu-ra végződik, a keresztnevem meg Andrei
2019. júl. 10. 18:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos az én helyzetem is hasonló a tiédhez. Én tavaly költöztem Romániából Magyarországra. Nem értem miért nem tudnak elfogadni az emberek és rengeteg a rasszista.

Csak nekem mindkét szülőm magyar, az egész családomban nincs egy román sem, nem is beszélek rendesen románul, magyarul annál inkább..


Nekem is rendszeresen a fejemhez vágja néhány ,,okos'' ember hogy román vagyok, miért jöttem ide, stb. Cigánynak még nem neveztek. Ők aztán biztos jobban tudják..


Viszont rengeteg emberrel jól kijövök, szerintem több az aki felfogja hogy magyar vagyok (vagy csak nem mondják ki hogy mit gondolnak)


Aki rosszindulatú az az is marad, én nem foglalkozom velük, amíg Romániában éltem addig a románoknak magyar voltam, most meg MAGYARországon egyesek szerint én nem vagyok az. Bántani bánt, de nem hat meg annyira hogy törődjek vele.

2019. júl. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!