Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy bajban vagyok,14 hetes...

Nagy bajban vagyok,14 hetes terhesen,3 éves kapcsolatból. Az apával együtt élünk, mivel elvesztettem az állásom s nem tudtam fizetni az albérletet. Eddig pozitívan állt a babához, de egy hete azt akarja, hogy elköltözzek, nincs hova mennem. Ötlet?

Figyelt kérdés
Bp-en lakom, a szüleim elváltak, vidéken más-más helyen laknak. Mindent megpróbáltam, nem tudok hozzájuk menni. Semmi jövedelmem, veszélyeztetett terhes vagyok, nincs hova mennem, Kitől kérhetnék segítséget? Védőnőhöz esetleg fordulhatok? Nem vehetik el tőlem a babát? Anyaotthonra van sanszom? Köszi, aki időt szakít rám!

2013. febr. 1. 11:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Terveztétek az együttélést, vagy csak szükség megoldás volt? Lehet, hogy a párod most úgy érzi, hogy falhoz állítottad. Szóval a védőnő talán tud olyan anyaotthont ahova mehetsz amíg rendeződnek a dolgok.
2013. febr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
76%

Nem semmi. Először is kitartást! Valamelyik szülődhöz miért nem mehetsz?

Védőnőhöz nyugodtan fordulhatsz. Anyaotthonba is mehetsz, de iszonyat hosszú várólista van, már most jelentkezz. Ott 1 évig lehet lenni és jövedelemmel kell rendelkezz. Először mindenképp a védőnőhöz menj.

2013. febr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
57%

tényleg ez teszi veled hogy amikor a legjobban szükséged lenne rá kidob ?


és azt akarja h külön menjetek ?


de mivel magyarázza ezt ???

2013. febr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Kérlek Titeket,hogy ne írjatok gyűlölködő szavakat mert tisztában vagyok a helyzet tragikusságával és teljesen magamra maradtam a problémáimmal sajnos.A barátaim óva intettek már ettől a kapcsolattól is,és segíteni sem tudnak.Úgy érzem,megőrülök.38 éves vagyok,sajnos volt eddig 3 abortuszom(hosszú kapcsolatokból,lehet ez a sorsom).A "párom" 15 éves házasságból lépett ki(nem miattam,mert akkor még nem is ismertük egymást)2 gyereket hátrahagyva.A fiú ezt követően 16 évesen szív rendellenesség miatt meghalt 2009-ben,a kislányt pedig 14 évesen egy autó gázolta halálra...Sokat beszélgettünk gyerekről,de fogalmam nem volt arról,hogy így cserben hagyna a közös gyerekünkkel.Már többször kezet emelt rám és ez sajnos terhesen sem változott.Veszélyeztetett terhes vagyok a korábbi abortuszok, a korom,valamint egy erős vérzés miatt.Mindent megcsinálok itthon,mosok-főzök-takarítok,kiszolgáltatja magát,a kaját is csak az ágyban,tálcán hajlandó elfogadni őkelme.2 napja volt nálunk a védőnő környezettanulmányt végezni,a párom még csak oda sem jött beszélgetni.A tüdőszűrésre 2 hónapja nem volt képes elmenni,csak a mellét veri,hogy az ő gyereke,közben lehord itthon mindennek és bántalmaz.Most újra elkezdett gyúrni mert jön a tavasz és neki az a legfontosabb dolga,hogy jól nézzen ki.Szórakozni jár,nőkkel ismerkedik...Tisztában vagyok azzal,hogy nincs itt már helyem...De mivel nincs hova mennem,anyaotthonhoz esetleg fordulhatok?
2013. febr. 1. 11:49
 5/31 A kérdező kommentje:
Sokáig beszéltünk gyerekvállalásról de véletlenül jött össze a baba.Először még azt mondta:Isten ajándéka...Nekem valóban.
2013. febr. 1. 11:51
 6/31 A kérdező kommentje:

A védőnő nagyon kis tündéri nő és sanszos:látta,hogy valami nincs rendben,hiszen a "párom" még csak oda sem ült hozzánk beszélgetni.De nem mertem neki mondani semmit eddig és azt sem tudom,hogyan kezdhetnék bele a mondandómba.Egyáltalán:hozzá kell-e fordulnom...

Nem terveztük egyébként az együtt élést,így alakult.Eddig költöztem már el én 1x de kibékültünk és így vissza jöttem sajnos.Szeptemberben egy hajnalban megvert és kirakott zuhogó esőben az utcára,akkor könyörgött,hogy költözzek vissza...Megint hülye voltam...

2013. febr. 1. 11:55
 7/31 anonim ***** válasza:

keress rá neten a legközelebbi anyaotthonra és hívd fel őket, kérj személyes időpontot ahol el tudod mondani a helyzetedet, és hogy van-e lehetőség h beköltözz hozzájuk....(röviden ezt telefonba is felvázolhatod mert ha alppól nincs hely ne pocsékold rájuk az idődet)....ha nincs hely hívni kell másikat !!!!



szóval kezdj el telfonálgatni szerintem már most.....

2013. febr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Mivel bántalmaz is, fordulj a NANE-hoz.Bántalmazott nők és gyerekek segélyvonala: 06-80-505-101 (este 6 és 10 között) Bízom benne, hogy segítenek gyorsan megoldást találni.

Mindent meg kell próbálni.

2013. febr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

[link]


A linken anyaotthonok elérhetőségei vannak.

2013. febr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Mindenképp költözz el, ha más nincs, akkor vidékre szülőkhöz. Nem tudom, hogy téged mi tart vissza, ha már semmi (kapcsolat, állás) nem tart vissza. Valaki csak befogadna a családban, ha más miatt nem is, akkor a baba miatt. Fordulhatsz a védőnőhöz is, hátha tud segíteni, de mindenhol hosszú a várólista és valamennyi jövedelemmel rendelkezni is kellene.
2013. febr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!