Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen "szexista" a mai...

Miért ilyen "szexista" a mai "modern" emberi társadalom? Miért nem lehet a "kapcsolatban lévő" embereknek "nemre való tekintet nélkül" barátkoznia más emberekkel?

Figyelt kérdés

Azaz miért kategorizálja a társadalom a hím és nőstény emberi egyedeket külön társadalmi csoportba (azaz miért "szegregálja" az emberi lény saját magát)?


Miért nem lehet, ill. hogyan lehet nemtől függetlenül barátkozni férfinak a nővel, vagy nőnek a férfival anélkül, hogy az illetőnek a saját környezete alapból valamilyen szexuális viszonyt tételezne a két ember között - illetve anélkül, hogy a nemi ösztönök eluralkodnának az adott illetőn a másik nem irányába?


A kérdés alapjait amúgy egy teljesen "átlagosnak számító" negatív társadalmi megítélés képezi mindkét nem részéről. Másrészről a "feltételezett szexuális, állati szintű ösztönök feléledése az adott embernél a másik nem irányába, amely adott esetben képes felülbírálni a józan ész korlátait is".


(A kérdés nemtől független, csupán egy általános társadalmi problémával foglalkozik.)


2019. júl. 12. 13:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Akkor te ezt állítod:


- Ha nő, akkor csak d***uk meg


- Ha meg férfi, kkor csak k***ssuk fel magunkat vele?"


[link]


Olvasd el újra, és vedd észre azt a picike kis szót hogy "többnyire".


"A te világlátásod ugyanis ezt sugallja; nincs emberség. Vagy a nő van, vagy a férfi. Az egyik megd*g, a másikat megd*gják."


Megint a szalmabáb. Azért mert férfi és nő között van szex még nem zárja ki az emberséget. Ezt hívják boldog párkapcsolatnak.

Amúgy nem tudom miért szúrja annyira a szemedet a szex mint tényező két ember között, csak annyit fűzök még hozzá hogy ez a "szexuális, állati szintű ösztönök feléledése az adott embernél a másik nem irányába, amely adott esetben képes felülbírálni a józan ész korlátait is" az oka annak hogy te és én létezünk.

2019. júl. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"miért kategorizálja a társadalom a hím és nőstény emberi egyedeket külön társadalmi csoportba"


Nem vagy tisztában a társadalmi csoport fogalmával.

2019. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

(Elárulom amúgy mi képezi a kérdésem alapját: az én környezetemben élő nő és férfiak mind egytől egyig csak valamilyen szexuális kontextusban volt képes felhozni az ellenkező nemet (ez megcsal, az elhagyott stb. - az a baj hogy mind szülői, mind egyéni, mind ismerősi párkapcsolat terén is hasonló problémákkal szembesültem).


Tehát az én agyamban egy olyan gondolatmenet fogalmazódott meg, hogy férfi-női viszonylat baráti-emberi szinten nem létezhet és nem is működhet. Legfeljebb ha bizonyos érdekviszony - de MÉGSEM az őszinte barátság és embertársi "szeretet" köti össze a két nemet. Hanem csakis az érdek és a szex.


Tehát akkor - a fenti válaszok döntő többségének figyelembevételével:

-Az ember baráti, emberi viszonyt csak a saját nemével alakíthat ki.

- Az ellenkező nemet le kell nézni (ha a saját emberi kultúra diktálja ezt, akkor hatványozottan)

- Az ellenkező nem csupán csakis a másik nem szaporodását szolgálja


Felfogtam. Tehát ez maga az "ember" dióhéjban.

2019. júl. 12. 14:38
 14/18 anonim ***** válasza:

"hogy férfi-női viszonylat baráti-emberi szinten nem létezhet és nem is működhet. Legfeljebb ha bizonyos érdekviszony - de MÉGSEM az őszinte barátság és embertársi "szeretet" köti össze a két nemet. Hanem csakis az érdek és a szex."

Erre rengeteg ellenpéldám van, ahol a fiú és a lány közt barátság van, és hiába lett volna lehetőség szexre, nem tették meg, mert nem úgy tekintettek egymásra.


"-Az ember baráti, emberi viszonyt csak a saját nemével alakíthat ki."

Ostobaság, ahogy írtam, több ellen példa is van.


"- Az ellenkező nemet le kell nézni (ha a saját emberi kultúra diktálja ezt, akkor hatványozottan)"

Aha... Ilyet is csak radikális országokban láttam, a saját környezetemben biztosan nem.


"- Az ellenkező nem csupán csakis a másik nem szaporodását szolgálja"

Meg az érzelmeket, élményeket, segítséget, és nagyjából mindent.


Nagyon frusztráltnak érezlek, kérdező.


20/L

2019. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Sokkal több hasonlóság van a férfiak és nők között, mint különbség, elvégre mindkettő ember."


De ami különbség van az döntő jelentőségű. A férfiakat jobban érdeklik a dolgok (műszaki, mechanikus stb.), a nőket jobban érdeklik az emberek. (Többnyire) A férfiak problémamegoldók, a nők együttérzésre vágynak (ezért paanszkodik a problémáiról egy férfi "barátnak", és nem érti hogy a férfi miért akarja megoldani az ő problémáit pedig csak azt akarta hogy valaki meghallgassa). Sorolhatnám még.


"Mégis a társadalom sokkal inkább ezekre a kis különbségekre koncentrál, nem pedig a rengeteg hasonlóságra."


Mert egyesek számára úgy jók az embertömegek ha meg vannak osztva. Hogy milyen különbség mentén az attól függ, ezek az egyesek miben utaznak. De hülyeség lenne úgy tenni mintha férfi és nő egyforma lenne. Mert nem azok. Férfi és nő lehet egyenlő, de soha nem lesznek egyformák.

2019. júl. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"A férfiakat jobban érdeklik a dolgok (műszaki, mechanikus stb.), a nőket jobban érdeklik az emberek. (Többnyire)"


Ez is csak társadalmi hagyomány. Fiziológiailag semmi akadálya, hogy egy nő jó mérnök, informatikus, stb. legyen, vagy egy férfi jó óvóbácsi. Biológiailag ebben sincs különbség, viszont társadalmi hagyományok alapján mégis különbséget teszünk.


Biológiailag sokkal kevesebb különbség van férfi és nő között (a nemi szerveket leszámítva minimális), mégis szociálisan hatalmas különbséget teszünk a két nem között.

2019. júl. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Audiatur et altera pars! - Hallgattassék meg a másik fél is!


Sok érdekességet olvastam idáig. Én bennem nincsen előítélet az emberi férfi/női nem egyike iránt sem holmi ostoba és primitív emberi ösztönök, vagy elmaradott, barbár vallási szokások miatt. Én az adott egyént vagy embernek, vagy nem-embernek tekintem. (Független a nemtől, függően hogy az adott ember hogyan viszonyul a többi embertársához.)


Az én szememben nem az emberi nem, hanem maga AZ EMBER számít - független ez családi háttértől, ismerőstől stb.


Nem is az SAJÁT megközelítésemről van szó (ugyanis én pont leszarom hogy fiú vagy lány az illető - ha az alantas állati ösztönei vezérlik úgyis az adott egyedet).

Én azt a kapcsolatot, amikor két ember találkozik, és egyből a szex a téma, nem nevezném igazi emberi kapcsolatnak. Inkább csak valami primitív, barbári, esetleg állati, ösztönszerű viszonynak. (Az ilyen egyedek nem is igazán méltók az "érett emberi lény" megnevezésre.)

2019. júl. 12. 17:01
 18/18 A kérdező kommentje:

Amikor két ember a saját érzései, emberi és szellemi azonosságai alapján találnak - na ezt nevezném én igazi emberi viszonynak és igazi barátságnak.


RTengeteget olvasni arról, hogy azonos nemű emberek között ez milyen jól működik. De ellenkező nemű emberek között mindenféle szexuális, vagy más egyéb nemi viszony nélkül, főleg ha mindkét fél már alapból rendelkezik párral, ez qvára nem működik!


Nekem pedig csak ez a bajom!

2019. júl. 12. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!