Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan nyugodjak meg, ha...

Hogyan nyugodjak meg, ha félek az autóban?

Figyelt kérdés
Sose féltem autóban utazni. Fél éve viszont volt egy balesetünk a barátommal, valaki szabálytalan volt, ő odanézett egy pillanatra, az előttünk haladó pedig éppen akkor fékezett és már nem tudtunk megállni. Nem volt komoly, de mégis, azóta bármikor autóban ülünk és egy másik autó közelébe érünk, félek, hogy bele fogunk menni. Autópályán rendesen halál félelmem van, gyorsan ver a szívem, leizzadok,elsápadok és sokszor el is sírom magamat. Ha tehetem, inkább máshogy utazom, pl vonattal. Augusztusban viszont a családdal megyünk nyaralni Horvátországba és ott muszáj lesz nekem is autóval mennem. Van esetleg valami módszer, amivel ezen lehet segíteni?

2019. júl. 13. 01:44
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Ezért nem kell idióták mellé beülni akiknek se a követési távolsáról, se a fizikáról fogalmuk sincs, és ráadásul nem is figyelnek. Ebben a történetben a barátod volt a szabálytalan.
2019. júl. 13. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál az a poszttraumás stressz tünetei. Ez lehet nagyon intenzív (akár az alvast, mindennapokat is megnehezíti) vagy enyhebb (amikkr csak a korábbi balesethez hasonló szitukban jelenik meg). Tarthat hónapokig akár. Nem szégyen segítséget kérni. Nem az a lenyeg, mennyire volt súlyos a baleset, hanem hogy lelkileg mennyire viselt meg. Legtöbbször a nem testi sérülések sokkal lassabban gyógyulnak. Ehhez kell, hogy tudj róla beszélni valakivel. Nekem a füsttől voltak hasonló tüneteim (egyszer majdnem felgyújtottam a konyhát es alig jutottam ki az ajtón, kint elájultam. Bár nem volt komoly, utána pánik tört rám ha füstölt valami. Pszichológus segített. Jobbulást!
2019. júl. 13. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm a kioktatást, én voltam ott, nem ön. Egy kis dugö volt, ilyenkor meg persze csökken a tavolság két autó között. Egy ilyen araszolásnál történt ,ami, mint mondtam mem komoly. További szép napot.

Másodiknak pedig nagyon köszi!! Azt hittem eddig,hogy magamtól esetleg meg tudom oldani, de megfogadom a tanácsodat!

2019. júl. 13. 10:02
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy milyen szituációban történt. Nem megyünk bele a másik seggébe!
2019. júl. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!