Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok volna, vagy még belefér?...

Sok volna, vagy még belefér? (gyász)

Figyelt kérdés

Csütörtökön rokonom temetésére megyek.

Szűk családi kör, alig leszünk páran.


Sajnos fiatal volt, feleségét, 1 éves kisbabáját hagyta itt.


Úgy érzem a szertartás végén a sima "részvétem" helyett mást kellene mondanom. Nem hosszút, de mást.

Pár napja már gondolkodom, hogyan kéne a szülei, inkább a felesége elé állnom.


Akit érdekel, írjon választ, elküldöm privátban azt a 2 és fél mondatot, amit kitaláltam, ide nem szeretném kirakni most...

Kérlek írjátok meg a véleményetek, sok, nem kell, vagy bármilyen észrevételt.


2019. júl. 15. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, őszinte leszek. Szerintem erre kár készülni. Nincs azzal baj, hogyha kicsit többet mondasz, mint egy részvétem, de ne így, hogy rákészülsz. Mintha valami szónoklatot akarnál tartani. Ez számomra gáz lenne. Mondd ami eszedbe jut őszintén.
2019. júl. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat igy a pakliban az is benne van hogy oltari baromsagot fogsz mondani, azaz igy hogy le sem mered ide irni, hàt 50% hogy nem oda illö lenne
2019. júl. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Csak annyit mondok, ami a szívemen van.


Azért "készülök" rá, hogy ne értse félre, hogy úgy értelmezze, ahogy szánom a jelentést.


(Nem ilyen "légy erős", "tarts ki" "űr a szívben" meg ilyen baromságot mondanék azért, nyugi.)


Mondjuk ilyen helyzetben (legalábbis nekem) nem tudnak sablonos dolgok az eszembe jutni...

2019. júl. 15. 22:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a temetésen mondanám, mert úgysem fog megmaradni neki.
2019. júl. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az utóbbi 1 évben 3 rokonom halt meg. A tököm kivan a sok részvétnyilvánítással, a fele nem is gondolja komolyan, csak ilyenkor kell valamit mondani.


Ha valóban közeli kapcsolatban voltál az illetővel, akkor odamész, megöleled és tudatod vele, hogy számíthat rád ha kellesz.


Arról nem is beszélve, hogy ilyenkor az embernek semmi kedve hallgatni a sok margaságot (akkor sem ha komolyan gondolod), mert van elég baja miközben a könnyeivel küzd.


Szóval én a helyedben hanyagolnám a beszédet.

2019. júl. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, meggyőztetek, köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 16. 00:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is utálom ezt a részvétem-dumát. Most halt meg közeli hozzátartozóm és idegesít, mikor valaki ezt mondja, mert a nagy része csak sablonosan odanyögi. Én sosem mondom ezt. Azt szoktam mondani, hogy nagyon sajnálom és sok erőt kívánok. Nyilván aztán attól is függ, kiről van szó.


Szerintem a rokonaid sem azzal fognak foglalkozni, hogy ki mit mond, van szegényeknek épp elég bajuk.

2019. júl. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!