Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Úgy fáj de úgy érzem nem...

Úgy fáj de úgy érzem nem tudok semmit tenni ellene. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Már jó ideje táncolok (hip-hop) nagyon komolyan veszem, és szerintem jól is megy. Azt terveztem hogy a jövő évtől neki vágok a versenyzésnek, viszont félév körül az edzésen az egyik mozdulatnál a térdemről letört a porc, és részlegesen elszakadt az izom. Megműtöttek vele és ebben a félévben nem is táncoltam. A doki mondta hogy ha már ennyi is megeröltető a lábamnak (hogy csak a fellépő táncokat gyakorolom) akkor el kell felejthetem a versenyzést, ha nem akarok véglegesen lesérülni. Én megértettem és elfogadtam, de mégis annyira fáj hogy azt a dolgot amit imádok csinálni, és ráadásul jól is megy, nem űzhetem versenyszerűen. Tanácsok hogy jobban érezzem magam?


L



2019. júl. 17. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Úú sajnálom.

Sajnos a hip-hop nagyon káros tud lenni a z ízületeknek. Sok barátnőm küzd azzal amivel te is. De figyelj. Jobb a nem kockáztatod a tested épségét, de ez nem azt jelenti h a táncot is fel kell adnod.

Én a helyedben felkeresnék egy szakembert, akár gyógytornász, akár fizikoterapeuta, és kivizsgáltatnám magam. Még ha akkor nincs is semmi bajod, ő fel fogja mérni a tested állapotát, a gyengébb pontjaidat. Ezeket speciális gyógytornával erősíteni is tudod, de ezt majd ő elmondja.

Ettől függetlenül el kéne gondolkodnod azon, hogy csak a hip-hop érdekel, vagy más fajta táncok is. Ugyanis hiába nem versenyzel, még pár év hip-hop, és a járás is fájdalmas lesz.

Nézz videókat különböző műfajokról, próbálgasd hogy melyik fekszik, melyiket tudnád csinálni.

Sablonosnak hangzik, de a versenyzés tényleg nem minden. Akár egyszerű fellépések él is érezhetsz boldogságot.

Remélem tudtam segíteni, tényleg nagyon sajnálom ami Veled történt. Sok sikert!

2019. júl. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

En jobban ki lennék azon akadva hogy lànykent kb olyanok az izületeim meg terdem mint egy 80 evesnek. Mi lesz akkor kesöbb?

Vagy csakazert is megmutatom hogy megy a tanc szindromas vagy?


Csak mert ilyen szindromam nekem is volt mikor bordatörötten jött ràm a fittnesselhetnék meg bulizas. Holott kötelezörn feküdnöm kellett volna mert azt mondtàk jelenleg a tüdömet is àtszurhatja mig nem forr össze

2019. júl. 23. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már előtte is táncoltam...🤦🏼‍♀️
2019. júl. 23. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!