Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék beszédesebb?

Hogyan lehetnék beszédesebb?

Figyelt kérdés
Eléggé introvertált vagyok, alig kommunikálok, általában azért sem szólalok meg mert félek hogy rosszat mondok vagy sértőt vagy témához nem illőt, ezért inkább nem szólalok meg. Zavar hogy alig beszélek, vannak barátaim velük is szinte alig tudok kommunikálni egyszerüen nemtudok kérdezni vagy témát felvetni, mert nem jut eszembe semmi, ugyan így a családtagokkal is, nem beszélek velük sokat. Ki lehet ebből jönni? Lehet ezen változtatni?
2019. júl. 27. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet. De a valtozas kellemetlen eleinte mert konfortzonan kivulre lepsz. Tehat batorsag kell hozza.
2019. júl. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 papics ***** válasza:

Természetesen lehet rajta változtatni, de nyilván nem egyszerű és sokat kell vele foglalkozni. Én munkahelyen vagyok hasonlóan, már kb két hete dolgozok itt, mégis amikor új voltam, akkor úgy éreztem, hogy a munkatársaim nem állnának velem szóba stb... de mindenkivel lehet beszélni valamiről.

Én úgy kezdtem el kommunikálni, természetesen amikor láttam, hogy egy légtérben leszünk egy darabig, kerdezősködtem. "Mióta dolgozol itt?" "Ez előtt dolgoztál már valahol?" "Tervezel valahova menni ez után?". Ez a három kérdés elég arra, hogy még több témára kitérjen, amihez hozzá tudsz fűzni a saját tapasztalataidból, de erre ne ugy tekints, mint egy listára, ami bármikor bejöhet.

Röviden ha ismerkedésről van szó, akkor csak tegyél föl pár diszkrét kérdést.

Ha bárátaiddal beszélsz, vagy beszélgetnél, de nincs miről, beszélj arról, amiről gondolkodsz. Olyan nincs, hogy nem gondolsz valamire amikor nem beszélsz. Ha arra gondolsz, hogy de kínos hogy nem tudsz miről beszélni, akkor mondd ki azt. Aztán folytathatod azzal, hogy ez a beszélés nem a te műfajod, és ebből is születhetnek párbeszédek, hogy mondjuk ő is ismer ilyen embereket, aztán ő is tanácsolhat valamit, és láss csodát, beszélgettek. Vagy mesélj arról, hogy mi történt veled aznap, aztán fűzd hozzá, hogy mi a véleményed arról, ami történt, és hogy szeretnéd e, hogy a jövőben is megtörténjen vagy valami. Ezt nyilván gyakorolni kell, hogy tudj valamit imprózni, és ne kelljen feszengened hogy a kérdőívedről mi maradt ki. Sok sikert :)

2019. júl. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Beszélsz, akivel akarsz. Így.
2019. júl. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Keveset beszélsz. Nem baj. Aki sokat beszél, az se mond többet.
2019. júl. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!