Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehetnék bátrabb beszédes...

Hogy lehetnék bátrabb beszédesebb?

Figyelt kérdés
hogyan tudnék jobban el beszélgetni másokkal 19 éves fiú vagyok vissza húzódó csendes sokszor nem tudom mit mondjak mit kérdezzek vissza csak azok tudok jól el beszélgetni akikek már össze szoktam idegenekkel vagy olyan osztály társsal akivel ritkán beszélünk nem igazán normálisan nézek ki hogy tudnám fejleszteni a beszéd képességem a bátorságom hogy ne legyek vissza húzódó

2018. ápr. 23. 10:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Teljesen nem tudod megváltoztatni a jellemed. Tudom, hogy a visszahúzódóságot az ember negatív tulajdonságként éli meg, pedig nem feltétlenül az. Mindenki nem lehet a társaság közepe.


Az normális, hogy csak azok felé nyitsz könnyen, akiket már ismersz. Ha mégis szeretnél nyitottabb lenni, az nem lesz könnyü, de meg kell próbálni megszólítani az embereket magad körül. Ebben van egy csomó belsö gátlás (mi van ha hülyének néz, mi van, ha tolakodónak tart, stb.), ilyenkor gondolj arra, hogy fordított esetben téged zavarna, ha valaki barátságosan megszólítana? Kinevetnéd, elzavarnád? Ugye nem?


Az persze mindig nehezebb, hogy de mégis mit kérdezz, mondj. Ez nyilván szituációfüggö. Segíthet, ha már elöre kigondolsz pár általános kérdést, amit bárkinek fel lehet tenni, és ami szerencsés esetben azonnal teremt egy közös témát. És ha beszélgetsz valakivel, ne félj magadról beszélni, és ne felejts el nyitott és kíváncsi lenni, ha töled kérdeznek, visszakérdezni, hogy a másik fél mit gondol/hogy van ugyanazokkal a dolgokkal.


Így dióhéjban és látatlanban ennyi.

2018. ápr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!