Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehetnék beszédesebb?

Hogy lehetnék beszédesebb?

Figyelt kérdés

Nem vagyok valami beszédes, általában ritkán hozok fel témákat, ha nekem mondanak valamit általában arra is, csak röviden válaszolok. Csak akkor szoktam bővebben beszélni valamiről, ha engem is érdekel a téma és más hozza fel. Szóval magamtól ritkán hozok fel olyan témát is, ami engem érdekel, mivel valahogy nem érzem fontosnak, hogy beszéljek róla. Szóval alapvetően nem vagyok valami beszédes. Ezzel, csak az a gond, hogy sokszor érzem, hogy elég kínos, amikor így huzamosabb ideig csend van, illetve, emiatt egy idő után már nem szívesen beszélnek velem mások.

Egy kettősség van bennem emiatt, mivel egyrészt ilyen vagyok, és szerintem az sem megoldás, hogy erőltetem a beszélgetést másokkal, mert az valószínűleg úgy is meglátszik, másrészt meg az sem oké, hogy emiatt nem tudok normális kapcsolatot kialakítani másokkal, és azért ez is probléma.

Szerintetek lehet ezen valahogy úgy változtatni, hogy ne erőltetett legyen, élvezzem a másokkal való beszélgetést, nyitottabb legyek feléjük, vagy ez egy olyan dolog, amin nem igazán lehet változtatni, és inkább el kéne fogadnom?


2019. jún. 16. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Az önbizalom mindent megold. Én is ilyen voltam mint te. A kreativitás segít minél több dolog ha találkozol az életben annál több mindenhez fogsz tudni hozzászólni. ezenkívül próbálj meg ne üresen beszélgetni hanem menj bele a lelki emberi pszichológiai dolgokba is. Amint elkezdesz gondolkodni és önálló következtetéseket hozni a jelentősebb témában is, onnantól kezdve fogsz tudni beszélni bármiről magabiztosan.


Fiú vagy vagy lány amúgy?

2019. jún. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Fiú.
2019. jún. 17. 07:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Lassanként dolgozz rajta, mintha edzenél, csak épp beszédre...nem leszel holnaptól jobb, de pár hónap alatt elérheted, önbizalom knée neked, kell egy kis önismeret.
2019. jún. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!