Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mondhat olyat egy szülő a...

Mondhat olyat egy szülő a gyerekének, "Tanulj, hogy ne az erőddel kelljen dolgoznod"?

Figyelt kérdés
Ugyan nem vagyok villamosmérnök, de ha az lennék akkor sem tennék ilyen megjegyzéseket a gyerekemnek. Hány fiatal kölyök szart az egyetemre és a szülei véleményére, és lett inkább külföldön egy bár vagy kávézó pultosa, vagy pizzériában szakács. Szóval egy tanultabb ember szájából hallani pont ilyet, az számomra kicsit fellengzős duma, illetve észre veszem messziről az ilyen ki ha nem én, típusú embereket, akik úgy tesznek mintha csak egyetem és főiskola lenne a világon.
2019. júl. 27. 12:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Előbb tanuld meg egybeírni az "észreveszem" szót, utána kezdj el okoskodni a fellengzős dumákról.
2019. júl. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Össze nem függő dolgokat akarsz egy kalap alá venni. Magyarországon azért érdemes minél magasabb fokú képzettséget szerezni, mert csak ebből tudsz kényelmesen megélni. Ehhez képest külföldre kimenve a pultos-szakács-mosogató is nagyságrendekkel többet keres, mint az itthoni életszínvonalon. Ha itthon csinálná ugyanazt, csak nyomorogna. Ne mosd össze a kettőt.


"Mondhat olyat egy szülő a gyerekének, "Tanulj, hogy ne az erőddel kelljen dolgoznod"?" - Igen, mert Magyarországon ez teljesen életszerű tanács.

2019. júl. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne mondhatna? Magyarországon a legstabilabb egzisztenciát akkor érheti el az ember, ha neves egyetemről van diplomája. Ez nem azt jelenti, hogy csak a diplomások keresnek jól, de összességében ez az út biztosítja az anyagi stabilitást a legnagyobb valószínűséggel. Persze lehet példálózni külföldi sikersztorikkal, hogy 8 általánossal kiment a srác és ma már multimilliárdos, de azt mindig elfelejtik kiemelni, hogy ez ezerből egy, és annak az egynek is a szerencse mellett nagyon keményen meg kellett dolgoznia ezért.
2019. júl. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Valahol megértem, de ugyanakkor a kemény tanulásnak is ára van, és sokan nem is vágnak ezért bele, amellett hogy nem mindenki nagyravágyó.
2019. júl. 27. 12:44
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a fizikai munka rosszabb, mint az irodai. Én a gyártósoron embereltem meg magam, hogy ennél többet kéne csinálni, így lettem mérnök. Több a fizetés, klimatizált irodában, ülő munka, megbecsült vagyok a cégnél, nincs meló hétvégente és a napi 8 óra az csak néha több. Persze nagyobb a felelősség jóval, illetve stresszes, de még mindig jobb, mint pakolni a gépet a soron.
2019. júl. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem meg nem érdemes tanulni, ha olyan szerencséd van, hogy no vagy. Vagy 18 éves korodtol el kell kezdeni szülni 3 at és kapod a csokot, mindent fizet az állam, vagy összejönni egy idős emberrel akinek van pénz, az szívesen költ rad. Mellette elmész közalkalmazottnak hivatalba és sz art se csinálsz csak bent kell ülni. Így kell megoldani, aki tanul az alapból hülye.
2019. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2%
Akkora here lennék a hivatalban az öregember meg a nép pénzén ha no lennék 😃
2019. júl. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
1%
Vagy mondjuk szülnének ugye 3 at, aztán elfelejtenék visszamenni melozni. Ha szóvá tennék, játszanam a szerencsétlen depresszióst, egy idő után úgyis ők fáradnak bele a cseszegetesbe, úgyhogy úgyis én nyernek.
2019. júl. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem is az a baj, hogy fellengos, inkább az, hogy ártalmas.

Társadalmi szinten nem vezet jóra, ha leírjuk azokat az embereket, akik ételt raknak az asztalunkra, felepitik a varosainkat, elkeszitik a butorainkat, és élhető környezetet teremtenek mindannyiunknak.

Ha nem lennének pl kukasok, folyamatosan egészségügyi krizisek között élnénk, de mégsem látod, hogy megbecsülnék ezeket az embereket, mert "juj-fúj a kuka büdös és koszos, ez aki ezzel foglalkozik, az undi~".

Jár a tisztelet a két kezével dolgozó embernek, ezt pedig belátják azok, akik tényleg intelligensek, nem csak tanultak.


A szülők meg gondolom csak a legjobbat akarják a gyermeküknek (egy télen fűtött, nyáron hűtött irodában dolgozhassanak jó pénzért, és ne kelljen nélkülözniük) de ezzel csak belevesik a következő generációba is, hogy kétkezi munka = bukás, szégyen, alacsonyabb rangú ember.

De mi van akkor, ha egy gyerek kifejezetten szereti a kétkezi munkát? Ha élvez építeni, élvez az erdőben lenni, élvez kertészkedni, vagy élvez ételt készíteni? Akkor az a gyerek rakenyszeriti magát valami olyanra, amit rühell, csak azért, mert apu-anyu arra nevelte, hogy vagy intellektuális munkát végez, vagy bukás az egész élete.

Ez meg nem jó senkinek; sem a társadalomnak, hiszen elveszit egy potenciálisan jó szakembert pl egy közepes bölcsészért, aki magával hozza munkásokat lenezo magatartást; sem a gyereknek, aki találhatna egy szakmát amit élvez, de ehelyett valami olyat csinál, amit vagy un, vagy egyenesen rühell; sőt, még a szülőknek sem jó, hiszen legbelül ők is azt akarnák, hogy a gyerekük boldog legyen, nem pedig azt, hogy belefasuljon az életbe.


Meg aztán ott vannak azok a gyerekek is, akiknek nehezen megy a tanulás, és nem is akarnak tanulni, akiknek szintén opció a kétkezi munka, és nem lenne szükség rá, hogy emiatt ők legyenek a család szegyenfoltjai.


Aki tanulni akar, az úgyis tanulni fog. Sőt, azt mondom, hogy az is tanuljon, akinek fogalma sincs, hogy mit kezdjen magával, mert semmi sem érdekli a világon. De bizonyos munkák lenehesere nevelni a gyereket az egyik legrosszabb dolog, amit szülő tehet.

2019. júl. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Mondhat olyat egy szülő a gyerekének, "Tanulj, hogy ne az erőddel kelljen dolgoznod"?"


Miért ne mondhatna, ha alapvetően igaza van? Csak mellékesen megjegyzem, hogy egy jobb kétkezi szakmában sem az erejével lesz sikeres az ember, hanem sokkal inkább a tudását fizetik meg. Akkor lehetsz sikeres, ha vállalkozol, vagy olyan tudást szerzel, mi kiemelkedik az átlagból.Még egy szaros gyárban sem mindegy, hogy betanított robot vagy, vagy pedig műszakvezető.


Az megint más dolog, hogy a kérdező itt bele kever mindent a külföldtől kezdve a maga kisebbségi komplexusáig.

2019. júl. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!