Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok szülő, miért azt mondja a...

Sok szülő, miért azt mondja a gyerekének, hogy ott egy bácsi, miközben a "bácsi" tizen-huszonéves?

Figyelt kérdés

Sok szülő,amikor ott van vele a 2-3-4 éves gyereke és arra megy egy tizen vagy huszonéves ember,akkor azt mondja a gyerekének: "nézd ott megy a bácsi" "nézd ott megy a néni"

Miért nem azt mondja: " nézd ott megy a fiú" "lány" ?

Vagy azért mondja,mert akkor még kevés szót tud megtanulni a gyerek és emiatt?

Mondjuk a macskára cica,kutyára vau,stb..


2015. okt. 23. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert a fiú/ lány kisebbítős, huszonéves már nem "fiú" hanem férfi azt meg nem mondod, hogy "nézd ott egy férfi". Főleg azért, mert a gyerek korához viszonyítva az a fiú, lány aki vele kb egykorú. Mondjuk engem jobban idegesített, amikor 16 évesen lekislányoztak...Amúgy az én elméletem se feltétlenül igaz, a másik ötletem az, hogy beidegződés, ők is ezt hallották, így ezt is adják tovább. A vau-t csak akkor értem, ha még annyira kicsi a gyerek, hogy nem tudja mi az a kutya. De akkor is az lenne a logikus ha hozzátenné, hogy kutya.
2015. okt. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,de engem idegesít. Én mikor 15 évesen kutyát sétáltam "ott megy a néni a vauval" hát én csak néztem mint Jani a moziban :D


De most 23 évesen is megkapom,hogy néni kutyát sétáltat és hasonló, pedig nem nézek ki öregnek,dohányboltban a személyimet is elkérik,mert nem nézek ki 18+nak :D


Szerintem is jobb akkor fiú-lány.


Bár lehet azért mondhatják,hogy érzékelje a gyerek,hogy idősebb emberről van szó és nem pedig vele egy koruról,de nem tudom :D

2015. okt. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A fiú meg a lány az a hasonló korú fiút és lányt jelenti, a nagy fiú/lány a pár évvel idősebbet, de egy ivarérett, megnőtt ember neki néni és bácsi, akkor is ha csak 20 éves. Neki az baromi öreg.
2015. okt. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Arra konkrétan emlékszem, hogy 14 évesen úgy gondoltam, hogy már felnőtt vagyok, de egy 21 éves férfire azt mondtam, hogy az már nagyon öreg és nem járnék vele semmiképp :D
2015. okt. 24. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sunshinedoll ***** válasza:
Mert a legtöbb szülő totálisan hülyének nézi a gyerekét.
2015. okt. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Majd később megérted hogy a szüleid nem akartak neked rosszat. Nem kell rájuk haragudni.
2015. okt. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én amikor 7 éves voltam, szerettem Britney Spearst, és kiakadtam, mikor a rádióban mondták, hogy ma 24 éves, hogy úristen de öreg. Mikor barbie-ztam, mindig 17 évesnek képzeltem a babákat, mert a 18 már öreg. Na, ezért.
2015. okt. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!