Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó az, hogy vki csak...

Miért jó az, hogy vki csak panaszkodik, de nem hajlandó változtatni az életén?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki folyton csak nyavalyog, hogy egyedül, nincsenek barátai, kevés a fizetése. Ennek ellenére nem hajlandó eljárni sehova, hogy ismerkedjen és más munkát se keres. Ha javasoljuk neki ezeket, csak keresi a kifogásokat és panaszkodik tovább.

2019. júl. 29. 21:54
1 2
 1/13 Taktikaianalfabéta válasza:
0%
Változtassak? Változtatok
2019. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Elküldeném a fenébe és megszakítanám vele a kapcsolatot.

Az ilyen emberek csak lelki szemetesládát keresnek, energiavámpírok. Az ilyen személyektől jobb távol maradni.

2019. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Férfiről vagy nőről beszélsz?
2019. júl. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3-as férfi
2019. júl. 29. 22:08
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Én magamon jöttem rá erre,azért panaszkodtam mert sokkal könnyebb mint ha tennék azért hogy jobb legyen, nyilván azért sajnos el kellet telnie pár évnek hogy ezt be lássam, még saját maga nem jön rá az ember addig csak a kifogásokat fogja keresni

21F

2019. júl. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Mondjuk van egy egyszerűbb válasz is...


Történetesen az, hogy Ő pontosan tudja, hogy ezektől nem változna semmi. Attól, hogy te kívülről beleokoskodva azt hiszed, hogy "csak akarni kell", az nem így van ám. A hibát ott követed el, hogy azt hiszed, amit magadról tudsz alkalmazható másokra is, pedig nem feltétlen. Igen szar neki és kimondja ezt, de valószínűleg realistán tudja, hogy nem lehet ezen változtatni, ha lehetne már valószínű megtette volna. Ez olyan, mint kimondani, hogy nyáron néha túl meleg van. Igen rossz dolog, de változtatni nem tudunk rajta sajnos, attól még kimondjuk.

2019. júl. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Az eljárástól nem lesznek barátai, nem biztos hogy van lehetősége más munkát keresni. Nem minden olyan egyszerű mint azt te gondolod.
2019. júl. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Van lehetősége más munkát keresnie, mert csak a hobbijára költ.

Lehet, hogy az eljárkálástól nemesznek barátai, de nagyobb az esélye, mintha csak munkába jár az ember, onnan meg egyenest haza.

2019. júl. 29. 23:00
 9/13 A kérdező kommentje:
Plusz van szakmája, ami keresett is, csak nem akar benne dolgozni.
2019. júl. 29. 23:02
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Hidd el nekem aki nem akar saját maga változni azt nem lehet megváltoztatni, ehez az ő akaratereje is kell,majd egyszer rá ébred, sajnos te hiába mondod neki, nem fog semmit sem változtatni,én már próbálkoztam más embereknek segíteni de hiába, ha ő nem akarja akkor semmi értelme, rajtam is akartak segíteni én sem hagytam, idő kellet ahoz hogy rá jöjjek így ez nem jó ezért változtatnom kell végre.
2019. júl. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!