Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok miért határolódnak...

A magyarok miért határolódnak el bármilyen idegen nyelv elsajátításától?

Figyelt kérdés
Nem zavarja őket, hogy az Európában leghátul vagyunk az idegen nyelvek tudásában?

2019. júl. 30. 11:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%

Nem hatolódnak el!

A fiatalok beszélnek nyelvet/nyelveket, mert sokan már az óvodában is tanulják, de az iskolában feltétlenül.

Az idősek meg már nem tanulnak, mert minek, az ő idejükben az orosz volt kötelezően nyomatva.

Tehát amit kérdésnek álcázva kijelentettél, az nem igaz!

2019. júl. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%
* jav: határolódnak
2019. júl. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
Ezt honnan veszed? Ma mindenki már pár hónapos kortól idegennyelvet íratja be a gyereket....
2019. júl. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
69%

Akit zavar, úgyis tanul, akit meg nem, mint a magyarok háromnegyedét, úgysem fognak tanulni.

Pl. a 40-50-es, vagy idősebb korosztály meg már nem érzi szükségességét, hogy tanuljon idegennyelvet, mert minek. Munkájához úgysem kell, külföldre meg csak kevesen mennek nyaralni.

2019. júl. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
92%

A szüleimnek még az orosz volt a kötelező, az én generációmnak az angol vagy a német, engem már oviban beírattak angolra a szüleim.

Nem határolódunk el a nyelvtanulástól. Más kérdés, hogy milyen a nyelvoktatás. Illetve minél idősebb valaki, annál nehezebben sajátít el újdonságokat. Egy gyerek agya olyan, mint a szivacs.

2019. júl. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
70%
Hát igen, az a korosztály már félig a sirban van
2019. júl. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
69%
Kedves 6-os, melyik korosztályra gondolsz pontosan? Én 55 éves vagyok, beszélem és tanítom is az angolt, sőt, külföldre is járok, évente többször is. Úgyhogy ne temess még bennünket légyszives! Amúgy meg a halál nem korfüggő.
2019. júl. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
10%

"Amúgy meg a halál nem korfüggő."

Van, mikor az ember marhaságokat mond. :)

2019. júl. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 MrPifta ***** válasza:
21%
Addig értem, hogy a 40 fölöttiek még oroszul tanultak. De a lakosság ezen részének folyékonyan kéne beszélnie oroszul. De oroszul sem tudnak.
2019. júl. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
87%

#9

"De a lakosság ezen részének folyékonyan kéne beszélnie oroszul. De oroszul sem tudnak."


1. az orosz kötelező volt, mindenki utálta (szüleim is utálták)

2. melyik munkakörhöz, vagy az élet mely szakaszához kell napi szinten nekik orosz tudás, csak hogy ne felejtsék el, amit egyszer már megtanult?

2019. júl. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!