Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt köztetek olyan, aki...

Van itt köztetek olyan, aki szeretne külföldön dolgozni, de nem tud beszélni idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Lassan végzős egyetemista vagyok és most döbbentem rá igazán, hogy nem lesz jövőm Mo.-n. A részletekbe nem megyek bele, mert ez nem a politika kategória, de gondolom tudjátok mire gondolok (privátban megbeszélhetjük). Sajnos a hallgatói szerződés rám is vonatkozik - vagyis képzésem idejének kétszeresét itthon kell ledolgoznom (ami sok-sok év) vagy egy összegben mindent visszafizetni, ami milliós tétel. Viszont minden vágyom itt hagyni az országot és a szebb, felvilágosultabb nyugati életmódot választani, de sajnos nem tudok németül egyáltalán nem, angolul pedig sokat felejtettem a középszintű nyelvvizsgám óta. Hogyan tudnék fél év alatt egy olyan stabil német és angol nyelvtudást összekaparni magamnak, ami elég a külföldi munkavégzésre. Egy OKJ-s hálózattelepítői végzettségem már van, de sajnos nulla tapasztalattal. Ha valaha is kimegyek külföldre, akkor csakis valami pakolós munka jöhet szóba. De már az is megváltás lenne, ha stabilan kint tudnék dolgozni.

2018. márc. 31. 18:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
12 évig tanultál idegen nyelvet. Még egyszer leírom: 12 évig.
2018. márc. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1: És ezzel a kommenttel mit akartál nekem üzenni, te ostoba?
2018. márc. 31. 18:42
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Azt, hogy felesleges volt iskolába járnod.
2018. márc. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Kedves első.. igen amivel kitörölheti a fenekét ... üdv: egy kint élő magyar aki szintén 12 évig tanulta a nyelvet iskolában ..kb 3 szó az amit onnan tudok hasznosítani semmi egyéb ..
2018. márc. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Fél év alatt egy nyelvet sem tanulsz meg, nemhogy kettőt. Az hagyján, hogy bemagolod az egész szótárat, de maga a beszéd hosszas gyakorláson múlik. Nekem 2,5 évbe telt, mire megtanultam kommunikálni egy általam választott nyelven, napi 4-5 órát szántam rá, az akcentus az, ami macerás.
2018. márc. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Angol nyelvű országba én is ki akarok menni méhészetben vagy gyümölcstermesztésben dolgozni. Így a nyelv mellé olyat is tanulhatok amit majd a saját gazdaságban hasznosíthatok. De ki tudja, jól hangzana trópusokon méhészkedni vagy gyümölcsöt termeszteni, de ha csak a megörökölt szülői birtokon valósul meg az sem baj.

Én csak 120 órás angol tanfolyamon vettem részt. Ahol egynyelvű tanárunk volt és azt tapasztaltam hogy ha az ember rá van kényszerülve hogy csak angolul beszélhet mert a másik fél magyarul úgysem ért, akkor nagy hatékonysággal lehet tanulni.

50/F

2018. márc. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Azért azt ne felejtsük már el, hogy szidhatod "állam bácsit" de azért akkor jó volt mikor az adófizetők pénzén végezted a tanulmányaidat...bírom az ilyet. (és mielőtt megszólsz h biztos tanulatlan paraszt vagyok, én is egyetemista voltam, államilag támogatott szakon szóval ismerem a szitut)


De a kérdésre visszatérve vannak intenzív nyelvtanfolyamok (bár azokat már neked kell fizetned) amik kifejezetten kommunikációs tréningeket tartanak, plusz a legfontosabb h szorgalmas vagy e, hajlandó vagy e minden nap nekiülni. Két nyelvet egyszerre szerintem nem érdemes intenzíven tanulni mert kavarodás lesz belőle.


Nyelvtudás nélkül komoly munkára ne számíts odakint, ahogy mondtad marad a "pakolós" meló.

(Bár arra készülj h habár jól hangzik a 3x fizu, az élet és az albiárak is az egekbe vannak.)

2018. márc. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Azért azt ne felejtsük már el, hogy szidhatod "állam bácsit" de azért akkor jó volt mikor az adófizetők pénzén végezted a tanulmányaidat"


Jajj, ne már! Annak alap dolognak kellene lennie egy európai országban, hogy ingyen tanuljon az a fiatal, aki eléri a követelményeket. Ausztriában (és még néhány normálisabb országban) meg például tök ingyenes a felsőoktatás. Na bummm!

Aki meg a 12 éves nyelvtanulással példálózik az üljön már be megint arra a 12 évre a gyerekek mellé és nézze már meg, mi folyik angol nyelvtanítás címszóval (már sok sok év óta). Vicc az egész magyar oktatás meg az egész ország olyan emberektől hemzsegve, mint az első nagyokos. Arról meg nem is beszélve, hogy vannak akiknek nagyon rossz a nyelvérzéke. Számtalan ismerősöm már az MSc megszerzése előtt van (és nem büfészakok) és a középfokú nyelvvizsgáért is vért izzadt.

2018. márc. 31. 20:02
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező megsúgom, hogy a világon sehol semmi nincs "ingyen". (üdv a valóságban) Valaki valamikor kitermeli azt a pénzt amiből te tanulsz...És persze lehet jönni azzal, hogy más országokban mi máshogy működik (más az egész rendszer, más az adózás egészségügy stb.) de ha már ide születtél és az itt dolgozó emberektől (akiket aztán olyan könnyű lenézni külföldről) és az adójukból kaptál valamit, szerintem jogos ha azt mondja a rendszer, hogy légyszi állj már be te is pár évig és az adóddal rakj már vissza valamennyit a kasszába (vagy ha nem akarsz és tényleg megéri "kimenni" bizony fizesd vissza az oktatásod)...ezért én egyetemistaként is jogosnak gondolom valahol a röghöz kötést.


A másik meg ez a "külföldön bezzeg" mentalitás. Nyilván vannak jobban vagy máshogy működő rendszerek, de azért az ilyen utópiszkikus "majd ott minden jobb lesz" felfogással nagyon be lehet bukni a valóságban. Van ahol az élelmiszerek drágák (Anglia), van ahol az egészségügybe tud belerokkanni az ember (USA) stb...de sehol nem kapsz meg semmit "csak a két szép szemedért"


Megjegyzem ha rossz volt ha nem 12 évig volt alkalmad nyelvet tanulni. Ez az idő még egy szarul működő rendszerben is elégnek kéne lennie az időnek ahhoz, hogy ha szorgalmas vagy és melléteszel egy halom saját munkát alapszinten megtanulhasd a nyelvet. (volt oktatási anyagod, volt lehetőséged utánanézni, külön órákra járni stb) Szóval ha neked ez nem ment, nem hinném, hogy csak a "rendszer" a hibás.

2018. márc. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#10: Az az ország - ahol egy 87 éves öregembert bélyegeznek meg, mint az Antikrisztus és a szervilis nemzet félelmére építenek egy egész kampány - az minden csak nem normális. Ilyenkor még Szlovákiában is szívesebben élnék, ami mellesleg gazdagabb ország (mondjuk lassan ki nem). A gazdasági helyzet már csak másodlagos, viszont nem akarok jobban elmenni a politikai téma irányába, mert alapból nem is ezt akartam megvitatni.
2018. márc. 31. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!