Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetnék toleránsabb?

Hogy lehetnék toleránsabb?

Figyelt kérdés

Annyira fel tudnak húzni apróságok, mások - szerintem hülye - dolgai, hogy az már nem normális. Egyszerűen zavar, hogy elmegyek bárhova és pár perc alatt teljesen ingerült leszek.

1.) Ma például elmentem vásárolni egy szupermarketbe. Előttem voltak hárman, és mind a hárman készpénzzel fizettek, és ott kotorászták az aprót perceken át. És egyszerűen nem tudom felfogni, hogy Supershop kártyájuk az bezzeg nyilván van, de hitelkártya dehogy, pedig - spoiler veszély! - azzal is legalább annyi bónuszt össze lehet szedni mint a Supershop kártyával. Már ahogy ezeket írom, megint tök ideges vagyok.

2.) Én BKV-val közlekedem, és látom, hogy folyamatosan tele az utca autókkal, de értitek reggel 10-11 között? Ez mi? Mit csinálnak? Mind pizzafutárok vagy mi? :) Meg reggel/este is, áll a busz a dugóban, mert mindenkinek nyilván autóval kell közlekedni, véletlen se kelljen megmozdulni vagy sétálni, még a végén végeznének egy kis testmozgást. Nagyon jó, megint ahogy írom, teljesen elöntött az ideg.

Mit tehetnék?

Nem akarok így élni, hogy folyton minden teljesen felcsesz.

Toleráns akarok lenni, akit nem érdekel, hogy a többi ember mit csinál.

Mit csináljak?


2019. aug. 3. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Férfi vagy vagy nő? Mennyi idős? Milyen az életmódod? Helytelen étrend, kevés mozgás is okozhatja, hogy feszültebb az ember. Vagy a kialvatlanság is ilyen. Mennyire fáraszt le a munkád? Szereted? Van hobbid amivel ki tudsz kapcsolódni? Ilyesmiket írj, mert az, hogy miken húzod fel magad nem nagy segítség 😅
2019. aug. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Férfi, 30as éveimben járok, igyekszem odafigyelni az étkezésre is a mozgásra is, de sokat kell utaznom a munkahelyre, sok a munka, nem is szeretem annyira, alig van időm, folyton rohanni kell valahova, kialudni se tudom magam, a fejem is gyakran fáj, a hasam csak időnként, valamint sok kávét és energiaitalt iszok
2019. aug. 3. 15:12
 3/4 anonim ***** válasza:

A fejed/hasad fájhat a stressztől és a kialvatlanságtól. Az étkezésre jó ha odafigyelsz de az energia italt jó lenne elhagyni. Igyál inkább kávét vagy fekete teát, az lassabban hat de tovább tart.

Hidd el, az egészséges életmóddal idővel tényleg jobb lesz a közérzeted, ésedapám is nagyon stresszes volt, kiderült, hogy cukros és miután elkezdett rendesen enni érezhetőbben jobb lett a kedélyállapota :) Azóta az egész család így táplalkozik és ha egy hétig nem ehetek csak fehérkenyeret már érzem magamon, hogy sárkány leszek 😅

Valami hobbid nincs amivel levezethenéd a feszültséget? A sportolást mennyire csinálod rendszeresen? Egy jó kis bokszolás, akár otthon segíthet lenyugodni. De ha alapvetően keveset alszol ez még jobban kifáraszthat... Próbálj meg amennyire lehet rendszert vinni az életedbe, feküdj le időben vagy tanulj meg "relaxálni". Ha ebbe belejössz, 10 perc pihi után úgy érezheted, hogy aludtál 4 órát. Persze ehhez idő kell... De hosszú távon segíthet :)

2019. aug. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hallod, mintha engem írtál volna le. :D

Nekem az vált be hosszútávon, hogy tudatosítottam magamban, hogy nekem is vannak ilyen dolgaim. Csak épp nem veszem észre, de vannak dolgok, amiket csinálok, és ezek felhúzhatnak másokat. Ezért hiteltelenség lenne tőlem azt várnom a környezetemtől, hogy ne tegyen ilyeneket.


A másik, hogy nem látok a felszín alá és nem tudom, hogy mit miért csinált valaki. Anno kasszában dolgoztam, és már majdnem agyf**zt kaptam, hogy egy pali nem bírja odaadni már nekem azt a nyomorult aprót. Mire egyszer megszólal a sírás küszöbén, hogy ne haragudjak, de a felesége nagyon beteg és már három napja nem aludt és az ájulás küszöbén van. És az ilyen dolgok nincsenek ráírva az emberekre.

2019. aug. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!