Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet jól pofára...

Hogyan lehet jól pofára ejteni ilyen tiszteletlen gyökeret, mint a haverom?

Figyelt kérdés

Röviden annyi, hogy gimitől kezdve tanult, mint a gép. Anyja egy hajcsár kb., semmi élete nem volt a gyereknek emiatt.

Valamiért szóba kerül mindig az iskola is, és kíváncsi volt a bizonyítványomra. (Egyetemisták vagyunk.)

Na, amikor meglátta, akkor elfintorodott, és akkor azt mondta nekem, hogy azt gondolta volna rólam, hogy 100%-hoz közeli eredményeim vannak, de így hogy még csak nem is 98%, nagyon csalódott bennem.


Én eléggé magamra vettem, pedig ő a gyökér, semmivel nem tart előrébb nálam, ugyanúgy egyetemen tanulok én is, csak nekem már szakmám is van az érettségi mellé, a diploma pedig úton van. Mindig is több lábon akartam élni, és véleményem szerint a megszerzett tudás többet ér, mint a százalékos eredmény egy rohadt bizonyítványon. Ami sokszor a szerencsén is múlik, hogy milyen tételt húzol ki, meg az aktuális lelkiállapotodtól is, és nekem eléggé balhés családi hátterem van, ő meg egy kis elkényeztetett sznob, aki mindent mindig megkapott.

Sajnos empátiakészsége nulla, és fogalma sincs arról, hogy milyen az, amikor nem kap meg mindent.


Mióta megtudta, hogy én nehezebb körülmények közül jöttem és nem volt minimum 98%-os eredményem (röhejes :D), azóta úgy lenéz, hogy kezdem szégyellni magam, pedig tisztában vagyok azzal, hogy ez szemét dolog tőle.


Nem tartja relevánsnak, amit mondok, nem tart elég okosnak magához, de persze visszahallom, hogy rendszeresen téma vagyok a barátai körében, amiket visszamondanak nekem.


Dühös vagyok rá, mert nem gondoltam volna, hogy ilyen kis girnyó, aki ilyen miatt lenéz engem.


Arra gondoltam, hogy elterjeszteném róla, mennyire lenéző másokkal, aztán a másik pillanatban simán csak elverném, hogy érezze a fájdalmat, amit ezzel a magasra emelt fejével, meg a beképzelt pofájával okozott nekem.

Szívem szerint elvennék tőle mindent, hogy mutassa meg, hogyan tud A-ból B-ig jutni anyuciék pénze és támogatása nélkül, hogy egy életre tiszteletet tanuljon ez a gennyláda.


Nem tettem egyelőre semmit, csupán rohadt nehezen bírom lenyelni ezt a mérget.


2019. aug. 5. 15:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, mellesleg államin tanulok, mégcsak nem is önköltséges képzésre vettek fel.
2019. aug. 5. 15:42
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Minek foglalkozol vele?

Ha elkezdenél róla terjeszteni dolgokat, tök mindegy, hogy igaz vagy sem, csak lesüllyednél az ő szintjére. Felnőtt vagy, viselkedj is úgy.

2019. aug. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De nekem ez nagyon fáj, hogy kiderült, milyen is valójában. :(

Amúgy nem is értem mire veri magát. Ez a felháborító.

Mit kellene tennem?

2019. aug. 5. 15:53
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Ha nagyon zavar, verd el jó alaposan, lehetőleg éjjel, valami kihalt környéken.
2019. aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha emberileg több akarsz lenni nála, akkor felülemelkedsz az egészen és letojod, nem barátkozol vele többet, tovább lépsz. Ennyi.

Ha mindenáron bosszulni, meg kompenzálni akarsz, akkor viszont te se vagy jobb átlagban, csak neked más vonásaiddal van probléma. Pl kicsinyesség.

A döntés természetesen a tiéd.

Alapvetően nem vagyok a jogos bosszú ellen, de ez itt inkább gyerekes lenne. Egy kicsit legyél kevésbé érzékeny mások, főleg egy ilyen ember véleményére és máris jobb lesz neked. Neki nem. Főleg, ha lepattan rólad, amit mond meg ahogy viselkedik. Ez a legjobb "bosszú" bár igazából ez számodra inkább jellemfejlődés. Mármint ha a magad lelki békéjéért és nem a másik bosszantása miatt cselekszel így.

2019. aug. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igazad van.
2019. aug. 5. 16:02
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a francba, annyit se ér meg hogy bosszantson.
2019. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne törődj vele.

Az életben nem a jegyek számítanak hanem,hogy piacképes eladható tudással mellette soft skillekkel rendelkezzél.

Jó álláshoz nem feltétel a kitűnő bizi,kell mellé soft skillek,asszertivitás.


Én diploma nélkül kedzetma karrierem,medior szintig is eljutotam,csusztam de mellette volt már 7,5 év gyakorlatom meg perfekt angolom.


Kva gáz amit a haverod csinál amúgy.


Majd azzal vágj vissza amikor bemutatod a munkaszerződésedet meg elérsz komoly szinteket karrierben,felesleg lecsapni,hadd mondja,ha neki ez jó.

2019. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ramos ökle ***** válasza:
Egyetemen nekünk is volt ilyen emberünk, csak ő a semmire nézett le mindenkit. Aztán miután mindenkit alulteljesített a félévben, utána is. :D Elkezdtük nem észrevenni. Aztán eltűnt...vagy nem, ki tudja. :D
2019. aug. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az fogja a legjobban idegesíteni ha telibef*sod amiket mond vagy tesz. Hidd el.
2019. aug. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!