Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félek ennyire a rihegő...

Miért félek ennyire a rihegő röhögő fiataloktól?

Figyelt kérdés
Mindezt úgy, hogy 14-től kb 17 éves koromig ugyanolyan voltam mint ők. Mondjuk én nem konkrétan az embereket nevettem ki. Csak mentünk bandában és szó szerint mindenen nevettünk. Egyszer egy nő odajött hozzánk és jól lecseszett bennünket, hogy mi kinevettük őt. Szó szerint néztünk miről beszél, mert mindaddig amíg nem jött oda, hogy kinevettük észre se vettük. Szerintem én is olyan lettem mint az a nő. Az esetek 99 százalékában szinte biztos nem én vagyok a téma mégis azt érzem. Kellemetlenül érzem magamat. Veletek volt már ilyen?
2019. aug. 7. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ajjaj, én 21 éves koromig így éltem. Ez annyit jelent, hogy volt valami trauma, sérülés valami negatív berögződés ami miatt azt hiszed hogy rajtad röhögnek a tinik mert hogy "ciki,csúnya vagy, nyomorult..stb" de ezt csak te gondolod magadról és ezt kivetíted másokra. Ezen dolgozni kell, más mantrákat kell mondogatnod magadban. :)
2019. aug. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Engem is kicsit frusztrált sokáig, de mára már tudatosítottam magamban, hogy valszeg nem rajtam röhögnek, meg senkinek sem ártanak, legalább jókedvük van. És mostanra már nem zavar egyáltalán, sőt, jobbnak tartom, mintha búskomoran mászkálnának, néha mág engem is feldob.


Viszont a bandában járkáló hangos tinifiúktól a mai napig tartok, pedig már elmúltam 30. Ráadásul jó kondiban is vagyok, edzek, de ha beszól, rám mozdul, meg akar verni, vagy mittomén, akkor nem sok esélyem lenne.

2019. aug. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egész nyugodt lehetsz, nem hogy nem rajtad nevetnek, de észre sem veszik, hogy bárki más létezik rajtuk kívül a világon. Mi is ilyenek voltunk, egymással voltunk elfoglalva.

Nem jellemző, hogy pont az ilyen gyerekek másokat bántanának, én teljes nyugalommal zavartam el őket piálni máshova, még a szemetet is összeszedték maguk után, elnézést kértek, tök normálisak tudnak lenni, ha rendesen szólsz hozzájuk. Olyan is volt, hogy kisebb gyerekek egy másikat meg akartak verni egy bolt mögött, visszafordultam, hogy szóljak, de már ott sem voltak mert látták hogy megyek. Pedig nyilvánvaló, hogy egy rakás kisgyerek bottal meg ilyenekkel ott helyben végezhetne velem. :D

Jó lenne ha ezt is jelentené a felnőtt lét, hogy megpróbálsz hatni a köv. generációra, ha most nem teszed 70 évesen lesz is mitől félned.

2019. aug. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kisgyerekekről beszéltek, hanem 16-18 évesekről, bandában, káromkodva, akár részegen is. Nem sokszor találkoztam ilyen csoportokkal, nem mondom, hogy nagyon jellemző, legalábbis itt a környékünkön nem, de amikor nagy ritkán beléjük futok, akkor igyekszem elkerülni, és igenis tartok tőlük. Szerintem ez érthető reakció. Nevelni meg nem nekem kell, arra vannak a szüleik.
2019. aug. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a 16-18 évesek gyerekek. És erről beszéltem, hogy 20-25 felett már ki kellene alakulnia a kollektív felelősségtudatnak.
2019. aug. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!