Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit vár a (keresztény) isten...

Mit vár a (keresztény) isten a mai fiataloktól?

Figyelt kérdés
A környezetemben van egy fiatal pár. Mindketten katolikusok. Én a lányhoz állok közel. Vívódnak, mert szeretnék megőrizni a tisztaságukat házasságig, de ez még nagyon messze van nekik. Egyikük okj szakmát tanul, másik egyetemista. Hiába felnőttek, iskola mellett nem tudnak annyit dolgozni, hogy rögtön utána elkezdjék a közös életüket. Nem akarnak a semmire házasodni és ez jogos igény. Valljuk be, kellemetlen a gyerekszobában tölteni a nászéjszakát. Legalább egy kis vacsorát azért szeretnének, ha nem is egy nagy lagzit, ami szintén jogos igény. Mire ezt mind előteremtik, 26-27 évesek lesznek. Most 19-20 evesek. Sokat változott a világ. Szerintem nem elvárható, hogy addig szüzek legyenek. A lány tartaná megis, mert ebben nőtt fel. A fiú már kétségbe vonja ezt a szabályt. Ehhez képest még mindig összetartanak és jó rájuk nézni. Szomorú belegondolni, hogy mit művelhet a kapcsolatokkal ez hosszú távon.
2019. márc. 26. 19:27
1 2
 1/19 cro-minyon ***** válasza:
21%
A kérdés így szólna: házasság előtti szex ügyben mit várna Isten a fiataloktól? Ezt Ő tudja. Az egyház álláspontja inkább ismert lehet.
2019. márc. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
18%

Erről már írtam, és pont az a probléma, amit te is említesz.

Régen 14-16, de legkésőbb 18 éves korban házasodtak.

Utána rögtön indult a gyerek.

Ezt még ki lehet bírni ép ésszel.


Az egy dolog, hogy a fiúval mi történik. A lelke tönkremehet ebben.

De a lány testileg is károsodhat. Igaz, kell hozzá vagy 10 év.

Mindkettőjüknek NAGYON káros, ha 20 éves koruk után nincs normális szexuális életük.


Ezen kívül, ha VALÓBAN összeillenek, ahhoz a jó szex is kell, amit csak kipróbálással tudnak meg.

2019. márc. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom mit vár. De az mit jelent, hogy a semmire házasodni? A nászéjszaka a nászúton van nem? Úgy értem egy vacsora meg egy hétvége csak belefér 4 szülőtől + 2 felnőtt embertől. És ha nem várnak nem a gyerekszobában fognak szexelni? Ezek elég hülye érvek. Ha a kivárás ennyire fontos akkor a védekezés is az. Mert elvileg az sem fér bele. Én nem gondolom hogy Isten elvárna ilyesmit, de el tudom fogadni hogy valakinek ez fontos, akkor meg miért ne lehetne összeházasodni? Károsodást nem annyira okoz 😃 és főpróba nélkül is menni szokott minden, de ezért 5 évig nem lefeküdni azzal akit szeretsz, hát nem sok értelme lenne.
2019. márc. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Semmire házasodni: amikor a két fél még gyerek státuszban él otthon, mert nincs meg az anyagi háttér arra, hogy közösen kirepüljenek a fészekből. Igen, ha nem várnak házasságig, akkor is gyerekszobában kerül erre sor. Ez igaz és ez is egy érv lehet.
2019. márc. 26. 21:16
 5/19 anonim ***** válasza:
14%
Káros, ha valakinek nincs 20 évesen már szexuális élete??? Ekkora marhaságot! Mindig elcsodálkozom azon, hogy a szexfüggők miket ki nem találnak arra, hogy miért is kell orrba szájba dugni.
2019. márc. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Isten határozottan írta le az erkölcsi korlátokat.

Ahogy olsatam a kommentedet, Ádámék jutottak eszembe.

Az a Fa amit Isten az Éden közepére helyezett azt szemléltette, hogy egyedül Istennek van joga eldönteni, hogy az embernek mi a jó, vagy a rossz erkölcsi téren.

az embernek pedig el kell ezt fogadnia


Isten nem modernizálja a szavát, az erkölcsi törvényeit, és azért íratta le, hogy az emberek akik szeretik Őt, tudják, mi a rossz amit kerülni kell, és mi a jó, ami megengedett. Ez minden korban érvényes.


(Héberek 13:4) 4 A házasság tiszteletre méltó legyen mindenkinél, és a házaságy beszennyezetlen, mert az Isten meg fogja ítélni a paráznákat és a házasságtörőket.


Aki a házasság előtt, a házasoknak tartogatott nemi életet éli, azt egyértelműen paráznának nevezi. Nincs kiskapu. Ítélet alá vonható.

2019. márc. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom ki nevezi egyértelműen annak, de a fenti szöveg a megcsalásról szól.
2019. márc. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
25%

Kedves előttem szóló.


Ha megfigyeled, a vers felsorolást tartalmaz.

Külön említi a paráznaságot, és külön a házasságtörést.

ezért nem csak a megcsalásról beszél, hanem aról, hogy a házaságyat, csak törvényes házasok használhatják.

2019. márc. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
40%
A házassagtörő az, akinek van házastársa és nem azzal fekszik le. Ebben a szövegben a parázna a szerető. Ezért is vannak külön említve.
2019. márc. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
20%

A szó a görög por·neiʹa szóból ered, amelyet a nem házasságban élő emberek nemi kapcsolatára is alkalmaznak.

Ez a kifejezés sokkal tágabb értelmű, mint hogy valaki megcsalja a házastársát.Más, olyan szexuális szokások is por·neiʹának nevezhetők, amelyeket a házasság kötelékén kívül gyakorolnak, például a szájon vagy végbélen át történő közösülés, és egy másik személy nemi szerveinek a jogtalan használata.

(1Tesszalonika 4:3, 4) 3 Mert azt akarja az Isten, hogy megszenteltek legyetek, hogy tartózkodjatok a paráznaságtól; 4 hogy mindegyikőtök tudja, hogyan legyen urává a maga edényének megszenteltségben és tisztességben,

Ebben a versben is, jól látható, hogy A „paráznaság” szóval fordított görög por·neiʹa a nem összeházasodott személyek szexuális kapcsolatára vonatkozik.

Ugyan egy házas személynek miért kell olyasmiért önuralmat gyakorolni, ami megengedett, mert törvényes házasságban él?

2019. márc. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!