Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék normális ember...

Hogyan tudnék normális ember lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok egy 16 éves fiú vagyok éppen most kerültem be középsuliba és túl vagyok az első éven.Elszeretném mondani a problémámat hátha valaki is ilyen volt és sikerült "megmenekülnie" Általános iskola 7-8 osztályában észre vettem hogy egyszerüen adott helyzetekben elkezdek szorongani ebben a suliban még nem foglalkoztam vele olyan szinten mert nem igazán nyílvánult meg . Viszont a középsuli maga a rémálom nemvagyok képes értelmes életet élni szinte nincs barátom 3 középsuliban voltam az elsőt a gólyatáborban szerzett élmények miatt egyből otthagytam sírva jöttem haza 2. Iskola nagynehezen fél évig vészeltem át de sose éreztem komfortosnak a helyzetett mindig menekültem az lett a vége hogy iskolát váltottam és itt se változott semmi félek mindentől az emberektől a lányoktól főleg sose gondolom hogy lesz barátnőm mivel egy gyenge gyáva nyúl vagyok aki nemképes nem hogy férfiként viselkedni egy emberként se nem merek beszélgetni nem merek társas dolgokon résztvenni rászoktam egy dohánytermékre amely kissé megnyugtatja a lelki világom sajnos nemtudok rola leszokni sírva jövök haza az iskolából és imádkozok hogy ne legyen reggel úgy szeretnék egy barátnőt de a szorongásom tönkre tesz és képtelen vagyok rá gyógyszereket még nem próbáltam de ott tartok viszont pszcihiáter-hez gondoltam hogy megyek hátha segít de a szüleim nemgondolják hogy szükségem van rá mivel általános iskolában én voltam az osztály közepe mindenki velem akart jóba lenni de ez eléggé megfordult az évek alatt most ott tartok hogy lehet véget kéne vetnem az életemnek úgyérzem ezt nem nekem találták ki teljsen más vagyok mint a többiek még az a srác is aki hasonlóval küzdött simán elvan a lányokkal haverokkal én más vagyok sajnáltatom magam erre ezt szokták mondani tudom de egyszerűen nem tudok jelenlegi állapotomban ezen változtatni

Köszönöm hogyha elolvastad és válaszoltál rá.

Tudom elég összecsapott ,de telefonról írom és kicsit lassú lenne.



2019. aug. 8. 02:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Pszichoterapeutához menj (18 éves kor alatt gyermekpszichoterapeuta ha van ilyen), vagy iskolapszichológushoz.
2019. aug. 8. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pupusz ***** válasza:
Az életed nem most, nem ebben az állapotban fog véget érni. Szépen halad tovább, fejlődni fogsz mindenben, ez az időszak csak egy rossz emlék marad, vagy egy ugródeszka, amiről tovább startoltál. Ne ess kétségbe! Fejlődésben lévő szervezet vagy, mivel kamasz vagy, sok minden lejátszódik benned, a testedben, az elmédben, amit nem tudsz kontrollálni. Meg fogod tanulni kontrollálni ezeket. Adj időt magadnak és ha nagy a gond, fordulj gyermekpszichológushoz, ő segít. Szüleiddel beszéld meg, hogy úgy érzed, szükséged van rá, segítsenek. Akár mondd el nekik is a problémádat. A szüleid a fő támaszaid ebben a korban, győzd meg őket, hogy segítségre van szükséged. Kérj tőlük először segítséget.
2019. aug. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Úgy,hogy pszichológushoz mész.
2019. aug. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyugi!Csak hozzá voltál szokva ahhoz,hogy mindenki jön hozzád és barátkozik veled,meg mindenki kedvel.Most bekerültél egy idegen közösségbe ahol arra számítanál,hogy mindenki jön hozzád és barátkozik.


Viszont,itt neked is kell nyitnod feléjük,csak nem tetted meg idejében,de még nem késő!Ülj be egyszerűen egy barátságosnak tűnő baráti csoportba ahol szépen lassan,amint meglátod milyen a stílusuk hozzászólsz valamit a beszélgetéshez(első alkalomnál kérdezd meg,hogy odaülhetsz-e).Aztán legközelebb is és azután is és azután is és így tovább.Csak ülj oda és hallgasd őket,nem kell egyből hozzászólni.


Amiatt meg ne aggódj,hogy nem lesz barátnőd,legfeljebb online társkeresőn találsz egyet magadnak,ha máshol nem.Ott meg leírod őszintén,hogy félénk vagy meg minden és összejössz egy félénk csajjal simán.


Tehát csak annyi a bajod,hogy hozzászoktál,ahhoz,hogy mindenki kedvel téged.Itt se várd el majd,hogy te leszel az osztály közepe.Ne azt keresd,hogy sok barátod legyen,hanem azt,hogy igazak legyenek,mert jobb egy igaz száz hamisnál.


Bocs,hogy összevissza lett,de siettem leírni.Üdvözlettel:egy random ember

2019. aug. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!