Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Depressziós lehetek vagy más...

Depressziós lehetek vagy más is ilyen huszonévesen?

Figyelt kérdés

Sokszor nem értem magam.

Azon gondolkodom, hogy mi lehet a baj, de nem tudok rájönni.

Idén végeztem egy egyetemen, amivel semmit sem akarok kezdeni, mert szüleim nyomására mentem. Ezen túltettem magam, még jelenleg is azon gondolkozom, mihez kezdjek, mit tanuljak, hogy jó legyen és legyen majd pénzem, miközben egy kisboltban dolgozom, ami nap mint nap azt a megvető érzést sulykolja belém, hogy ennyire lettem jó... egy lenéző főnöknek szolgáskodni, egy olyan dolgot végezni, amit bárki tud. Ezért kellett annyit tanuljak és mindig jó jegyet szerezzek, mert igy 'lesz belőlem valaki' szüleim szerint, akik próbáltak igy előre tolni, de aztán mikor tényleg kellett volna útba igazitani, már nem volt tanácsuk. Mert a felnőtt életben már nincsenek jó jegyek, szóval magamra maradtam és nem tudom merre induljak, ami miatt folyton agyalok és stresszelek. Persze a legjobb barátnőm ilyenkor az orrom alá dörgöli, milyen jó, hogy az ő szülei tudták mi a jó neki, jó helyre küldték és most szuper munkája van...

Ezek mellett ha marad időm próbálnám élvezni a fiatalságom, de valami nem engedi. A jövőn gondolkozva telik el a jelenem és nem élek. Nem tudom normálisan megélni a pillanatokat. Házimunkát robot szerüen végzem el, ha már muszáj, amúgy meg minden percben döglenék az ágyban. Energiám nincs, terveim lennének de nincs motivációm és erőm. Fizikai okokat keresek, miért érzem magam mindig fáradtnak, de a doki sem kapott, szóval nem a testem a hibás.

Minden nap arra gondolok, hogy nem akarok másnap munkába menni.

Mások szerint nincs okom panaszkodni, hisz szép vagyok, fiatal, van párom több éve, aki tényleg szeret és előttünk az élet... Mégis ilyen ramatyul érzem magam és folytogat az aggodalom. Még a klimaváltozást is a szivemen érzem.

Voltunk nyaralni, első két nap csak úgy elkezdtem a sirást, okot nem tudok, a lényeg annyi, hogy nem tudtam élvezni teljesen a tengerpartot sem. Az utolsó két nap fogtam fel, hogy nyaralok és akkor jó volt, de rettentően haragszom magamra, amiért ilyen lettem. Pms van legtöbbször a sirások hátterében, az is nagyon befolyásol.

Olyan, mintha két részre oszlanék belül, egyik felem igy érzi magát, másik felem haragszik rá és reálisan látja a dolgokat, hogy ez nem normális és ne legyek már ilyen, élvezzem az életet...


Gyakori ez a jelenség másoknál is ? Mit tegyek? :( 22n


2019. aug. 8. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Ajjaj... az hogy gyakori nem tudom, viszont sokan szenvednek ugyan ebben csak kimondatlanul mert nem akarják elmondani, vagy épp nem nyilvános. Én is voltam a gödör legalján sőt már majdnem a legvégén de valami azt mondta hogy maradjak, nekem dolgom van, nekem boldognak kell lennem. Ekkora kezdtem el a legnagyobb erőt használni, a könyvet!

Ajánlok is neked párat, a válaszok mind benned vannak illetve a negatív programok, az automatikus gondolatok amiket nem veszel észre, mert a természetes részeddé váltak. A könyvekben elmagyarázzák, olvass és a válaszok belőled jönni fognak meg a nagy "AHA" pillanatok. :)

Louise L. Hay - Éld az életed

Louise L. Hay - Az erő benned van

Pál Ferenc - Szorongástól az önbecsülésig

2019. aug. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lemaradt* 22/F
2019. aug. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Depisen nyaralni? Nem hiszem, hogy az vagy. :)
2019. aug. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első, hálásan köszönöm, mindenképp beszerzem és elolvasom a könyveket! Nálad mennyi idő után jött a változás?


2. Igen, amúgy kedvem lenne ezt-azt csinálni és szorakozni, aztán mikor eljön az ideje, ugyancsak lusta és energia nélküli vagyok, tehát testben ott vagyok a jó kis helyeken,aminek más örülne, én meg mintha át sem élném. Az egészből az utolsó két napra emlékszem, a többit mintha nem is én lettem volna ott. Biztos hülyén hangzik így, de csak ahhoz tudom hasonlitani az érzést , hogy ott vagyok de mégsem,nem elém meg a jelent.

2019. aug. 8. 22:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen , én is sokat agyalok a jövőn,hogy lesz saját házam, lesz -e valah, mereg draga, baratommal hogy fogok összeköltözni,hogy kezdjem el beindítani a vállalkozásom (merthogy azt szeretnék) de még azt sem 100%-ra tudom,hogy ez mi legyen. Lusta voltam egész életemben egy év választ el,hogy meglegyen a második végzettségem és most jött 3l az a ponz ,hogy szorgalomból még nyáron is nekiáltam tanulni,hogy behozzam a lemaradást és egyszer megteremthessek magamnak egy jó egzisztenciát. Szóval igen, rengeteget stresszelek hasonlókon és nekem is szar ,hogy másnak meg a szülei a segge alá rakják a házat is és megoldva. De legalább,ha wgyszer lesz valamim büszke lehetek magamra. Es szerintem te a jobbik eset vagy . Neked van elkepzelesed legalább,hogy akarsz lenni valaki és jól akarsz élni, mert nem egy 25 év körülit ismerek, aki vígan megvan havi 200-ból a szüleivel lakva, érettségi és félretett pénz nélkül. Abszolút nem gondolnak a jövőre. Te legalabb gondolsz. És hogyha képes voltál egy olyan tárgyból kiválóan teljesíteni és jó jegyeket szerezni, amit gyűlölsz, akkor igen képes vagy végigcsinálni egy olyat is , amit szeretsz.
2019. aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eszem megáll ennyi depressziós fiataltól.Ugyanolyan vagy mint a bátyám.


Fiatal vagy,egyetemet végeztél,van egy párod,van tető a fejed fölött sőt még nyaralásra is jut,de ennek ellenére itt panaszkodsz.


Mondok valamit,amit lehet,hogy a szüleid nem mondtak neked,de az élet nehéz és az is előfordulhat,hogy pont akkor rúg beléd egyet mikor a földön vagy.


És mondok még valamit az élettől való rúgásokat el kell viselni,igen fáj néha igazságtalannak is érezhetjük,deössze szorított fogakkal ishakell

2019. aug. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat írás közben véletlenül megnyomtam a küldés gombot.


Egy szó mint száz,szedd össze magad fiatal vagy még.


Ha nem tetszik a jelenlegi munkahelyed akkor válts,ha nem akarsz dolgozni akkor meg még bőven tanulhatsz.


Még annyit,hogy minden munkahelyen kötelező jelleggel van legalább egy bu..ó főnök.


Csak ne nyafogj,mert fárasztó.

2019. aug. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!