Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szorongok, ha idegenek néznek...

Szorongok, ha idegenek néznek vagy beszélek velük, hogyan győzzem le? Munkám miatt nagyon fonto$ lenne.

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta ilyen vagyok, iskolában is féltem felszólalni, még ha feleltettek is, vagy olyannal beszéltem, akivel nem voltam megszokva. Néha emiatt hadartam vagy dadogtam 1-1 szót.

Aztán lassan felnőttem, lett munkahelyem és még mindig ilyen vagyok. Próbálok tudatosan tenni ellene, ha érzem, hogy megint előjön rajtam, akkor nagyon átgondoltan ejtem ki a szavakat és próbálok higgadt maradni, de persze a rágölcsölés miatt még sokszor elrontom és észrevevődik rajtam.


Ha néznek, nem tudok természetesen viselkedni, zavarba jövök. Pl átmenetileg egy üzletben dolgozom és ha észreveszem, hogy nagyon nézik amit csinálok, csomagolok, kasszázok, valamit elrontok vagy gyors mozdulatokat teszek és kapkodok. Nem az anyanyelvemen kell beszélnem a vevőkkel, közben izgulok, hogy jól mondjam és újra előjön a zavartság, nem jól ejtek ki valamit, elharapom a végét stb.

Az a baj még mindig eléggé látható rajtam, ha zavarban vagyok, eleinte a főnökkel dolgoztam és meg is jegyezte, hogy ő inkább hátul marad, mert nyugodtabb vagyok ,ha nincs jelen. Vagy pl ma egy vásárló megjegyezte, hogy kezdőnek tünök, mióta dolgozok itt? Valószinüleg ő is észrevette rajtam.


Csak a családommal és néhány jó barátommal tudok felszabadult lenni, mindenki mással nem vagyok önmagam és nem tudom mi ez, -talán szorongás.


Nagyon zavar, és szeretnék én is laza lenni, nem tudom hogy győzzem le :(

Nagyon hálás lennék ,ha adnátok pár tanácsot. Valaki még volt igy?

22n


2019. aug. 9. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyilván van egy alapvetően introvertált személyiséged.

Ez azt jelenti, hogy honnan szerzed az energiáidat, tehát a magaddal, hobbijaiddal és minőségi kapcsolataiddal töltött idő.

Míg az olyan dolgok, amik az extrovertáltakat feltöltik, azok téged kimerítenek: emberek közt lenni, felszínes bájcseverészések, kimozdulni, társaság közepének lenni, szerepelni...


Én úgy veszem észre, hogy puszta félénkségnél és önbizalomhiánynál több van nálad. Tehát nem csak a tapasztalat hiánya miatt félsz emberek között.


Ezt a társas szorongást szociális fóbiának hívják.

Picit olvass utána a témának, és ha több dolog is igaz rád, akkor ezzel érdemes foglalkozni


DE!!

Alapvetően ugyanazt kell tenned. Bele kell menned a szorongást előidéző szituációkba, tapasztalatot kell szerezned. Fő a fokozatosság, nem sokkterápiáról van szó.

Pszichológus tud segíteni akár, rávezet dolgokra, hogy az egyes szituációkat tudd a valójukban nézni, kiigazítja a gondolkodáamódodat. Tehát valószínűleg minden ember ugyanúgy magával van elfoglalva, mint te, tehát még ha néznek is, valószínűleg nem látnak téged, mert épp a saját fejükben turkásznak, gondolkodnak. Másrészt meg ha valaki lát is téged... az az ő baja, te csak a feladatodat csinálod.

Tehát önbizalmat kell szerezned, egy magadból eredő önbizalmat, aminek nincs köze a külső körülményekhez. Ehhez jó a sport (tested-lelked egyaránt erősíti), és ehhez jók az önismereti könyvek (formálják a gondolkodásmódodat).


(Azt viszont nem mondanám, hogy laza tudsz majd lenni idegenek között, hiszen ez egy olyan szituáció, amitől eredendően ódzkodsz, kimerítő. Viszont megtanulhatsz jó első benyomást tenni bárkire, annak ellenére, hogy nem ilyen személyiségű vagy.)

2019. aug. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Mindenképp fogok még kutakodni és olvasni a témában, mert szeretnék ezen változtatni.

Akkor vagyok a legnyugodtabb, ha a saját kis környezetemben a közeli szeretteimmel vagyok, de nyilván a megélhetés, munka miatt nem élhetek igy egész életemben. Viszont ha igy szorongok, a munka is rossz élmény és esélyem sincs megmutatni, hogy jó vagyok valamiben, ha félek az emberektől.

Az az érdekes, hogy nem mindenki előtt szorongok. Ha egy idősebb bácsikával, nénikével kell foglalkoznom, vagy olyan személlyel, akin érzem, hogy kedves, nem néz le, nem jön elő ez a belső szorongás. Főnök, jó egzisztenciájú emberek előtt, meg akiken azt látom, hogy erős személyiségek, büszkék, máris előjön.

Remélem képes leszek változtatni, mert a teljesitményemen ront :(

2019. aug. 13. 16:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Sok sikert hozzá! 🙂
2019. aug. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!