Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Autista vagyok vagy csak...

Autista vagyok vagy csak szorongok?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, az autisták sokszor olyan dolgokat mondanak, vagy tesznek, ami nem odaillő, emiatt a környezetük is furának tartja őket. Nos ez rám is teljes mértékben igaz, de én tudom is, hogy nem azt kellett volna mondanom/tennem, amit, csak valahogy mégis "jönnek" ezek a dolgok.

Pl. utálok bájcsevegni olyan emberekkel, akikkel nem állunk közel egymáshoz, viszont hogy ne nézzenek hülyének/bunkónak, néha ilyen esetekben próbálok kierőltetni magamból kérdéseket/közléseket a másik felé, hogy úgy érezze, érdekel és akarok vele beszélgetni, de sokszor csak abban a pillanatban, hogy kiejtettem a számon, jövök rá, hogy amúgy ez elég furán hangzott.

Csak hogy érthető legyen, miről beszélek, volt, hogy egy ismerősöm anyukájával kellett pár hónapig heti pár alkalommal buszoznom és sose volt valami szimpatikus, mert volt egy elég fura stílusa és éreztem, hogy ő is utál engem, de mégis mindig idejött bájcsevegni hozzám, mikor összefutottunk a buszmegállóban és a buszon is mellém ült és tovább beszélt velem..Gondolom "kötelességének" érezte, hogy ha a lányával barátnők vagyunk és szoktam járni néha hozzájuk, meg ő is volt nálunk párszor, akkor neki is jóba kell lennie velem...Na és sokszor, mikor kifogytunk a témákból, láttam, hogy tök hülyének néz, hogy meg se szólalok és szinte már ilyen pánikroham szerűség jött rám, mert nem tudtam eldönteni, hogy most, hogy beállt az a "kínos csend", törjem meg a csendet valami béna kérdéssel/megszólalással, vagy én is nézzek ki az ablakon az elkövetkezendő 20 percben, aztán köszönjek el tőle és szálljak le, mintha mi se történt volna?...Végül kb. 10 perc síri csend után random megkérdeztem, hogy amúgy mondta múltkor, hogy ivartalanították a macskájukat, hogy van azóta a cica? Mikor lesz a varratszedés? De szokás szerint ahogy megkérdeztem, egyből el s kezdtem cringelni magamon és bántam, hogy inkább nem maradtam csendben az út hátralévő részében...

Szóval iszonyatosan béna vagyok az ilyen társas szituációkhoz. Ez azt jelenti, hogy autista lennék?


2019. júl. 22. 15:21
1 2
 1/15 Barnabas333 ***** válasza:
100%
Nem vagy autista nyugi. Nekem az a gyerekem.
2019. júl. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagy autista.

Egy autista ki sem írta volna a kérdést.

2019. júl. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy autista, hanem csak zavarban voltál:)
2019. júl. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Én autista vagyok és tudom, miről beszélsz, velem is szokott ilyesmi lenni. De ez nem azt jelenti, hogy te is biztosan autista vagy. Azért ez ennél jóval összetettebb dolog. Az agydaganat is járhat fejfájással, mégse rákos mindenki, akinek fáj a feje.
2019. júl. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy autista. A macskára vonatkozó kérdés is teljesen rendben volt szerintem. Egy ilyen helyzet amúgy csak a fiataloknak szokott kényelmetlen lenni, az idősebbek gyakran észre sem veszik, hogya a másik zavarban van, vagy hogy eltelt 10 perc egy szó nélkül.
2019. júl. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Nem, ez azt jelenti, hogy béna vagy a társas szituációkhoz. Mindenki így kezdi. Majd beletanulsz.
2019. júl. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja az utolsó. Csak bénák vagyunk😃 Fogalmam sincs mások hogy csinálják, hogy mindenkivel el tudnak beszélgetni, nekem egyszerűen nem jön, mindig beáll a kínos csend. Ha meg elkezdek beszélni, tök feleslegesnek érzem, unalmas, érdektelen, szintén “cringe” dolgokat mondok. Kérdezgetni még csak csak tudok, de hát nem interjún vagyunk. Ha valakivel évek óta barátok vagyunk, akkor semmi gond, ugyanolyan fesztelenül beszélek, mint mások (legalábbis majdnem, persze akkor is ott a para, hogy úristen senkit nem érdekel amit mondok). De amikor távolabbi ismerőssel kell beszélni, vagy idegennel, akkor mindig leégetem magam. Ugyanígy vagyok, sosem tudom, hogy normális-e ha csöndben vagyunk vagy erőltessem e inkább a beszélgetést, meg jajj mit gondolhat stb. Nem vagy autista, akkor rengeteg autista lenne a világon😀 Introvertáltság, esetleg szociális fóbia, szorongás játszhat közre, de ezek “normális” dolgok nagyjából. Elméletileg csak az segít, ha belekényszeríted magad mindenféle olyan helyzetbe, ahol beszélgetned kell és idővel belejössz, gyakorlatilag én a 22 évem alatt még nem jöttem bele. De remélem egyszer majd igen!
2019. júl. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
mi az a cringe?
2019. júl. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Angol szleng arra, amikor valaki vagy valami nagyon gáz, kellemetlen, kínos.
2019. júl. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

7., tökéletesen összefoglaltad az én fejemben lejátszódó gondolatokat is xD Én is folyton ezt érzem, még a barátaimmal való beszélgetések során is, hogy amúgy nem is érdekli őket, amit mondok, vagy hülyének tartanak, stb. :/

2019. júl. 22. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!