Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálják ezt egyes...

Miért csinálják ezt egyes anyukák? Nem szánalmas ez?

Figyelt kérdés

Több ilyen szituációt olvastam a neten, de nem gondoltam volna, hogy ez gyakori lenne.

Próbáltam pár dolgot eladni online, és nem egyszer fordult elő az, hogy rámírt egy anyuka, majd az általa ajánlott nevetségesen alacsony árat visszautasítva kikelt magából, hogy neki gyereke/gyerekei vannak, és én milyen szívtelen dög vagyok, hogy nem akarom, hogy a gyereke örüljön, meg különben is, máshol olcsóbb.

Amikor közöltem vele, hogy bocs, de nem érdekelnek a gyerekei, meg ha máshol olcsóbb, akk vegye meg ott, káromkodások közepette letiltott és megpróbáltam jelenteni a profilom.


Tudom, hogy nem ez az átlag, de nem ez az első eset, ami megtörtént.

Miért hiszik azt egyes anyukák, hogy simán elkezdhetnek a gyerekeikkel zsarolni? Nem szánalmas ez?


Nem vitát akarok szítani, csak érdekelne, hogy mit gondoltok erről.

Vagy ez normális?



2019. aug. 11. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak szánalmas, hanem aljas. Azért, mert képes volt megfoganni, biológiailag kihordani és megszülni egy életképes gyereket, még nem válik ANYÁVÁ, csakis biológiai és jogi értelemben.


Ha visszaél azzal, hogy "ő Anya" (de nagybetűvel ám!), akkor máris nyugodtan nevezheted annak, aminek akarod, csak nem anyának. Ugyanis ahhoz nincs szíve, sem lelke.

2019. aug. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem.feltétlen anyukák a valóságban is :) (kivéve ha gyerekruhát áárulsz de akkor se biztos) vannak akik betegséggel, munkanélküiséggel, stb próbálnak lejmolni. Sok ember jó lehetőséget talál abban hogy fillérekért lejmoljon a neren, vagy ingyen, aztán vagy használja jobb esetben, vagy rosszban továbbértékesti neten vagy piacon.
2019. aug. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kipottyantott egy kolykot, azt hiszi, ove a vilag, meg minden rola szol. Keves olyan no van, aki anyukakent is normalis maradt. Aki meg hulye, az mindig hulye volt. Megvetem az ilyen nyomorekokat.
2019. aug. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Gondolom ez egy bizonyos réteg az anyukákból, szinte előttem van a kinézetük, bár nem akarom bántani őket, más országokban ilyen problémájuk nem lenne.
2019. aug. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ma nagyon menő dolog ez az "Én vagyok a menő" hozzáállás, de szerintem fordított helyzetben ő sem gondolkodna másképp, ezért kétszínű a világ...
2019. aug. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Már ivarérett korban van az a generáció aki abban nőtt fel, hogy a család a minden. Nem poltizálva, de évek óta ez a kampány megy. Ezek az emberek elhiszik, hogy csak a család és a gyerek a járható életút, és ők felsőbbrendűek, különleges bánásmódot érdemelnek. Sok helyen ugye meg is kapják (jogosan/jogtalanul, megérdemelten/érdemtelenül). Nekik már az alap világnézetük része, hogy kivételt és előjogot érdemelnek.


Egyébként igen, szánalmas és undorító, de nem tudsz vele mit kezdeni. Majd ha eljön az idő, hogy a társadalom számára hasznos egyének "készüljenek", nem csak darabra megy a dolog, vagy éppen elfogadott lesz, hogy nem csak nagycsaládosként élet az élet, majd akkor változni fog (nem mostanában)

2019. aug. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
mert tipikus Magyar Anyukák. Sosem voltak elismerve, semmibe vtak nézve, és azthiszik, hogy szültek egy kölköt,és ezáltal ők már letettek vmit az asztalra és fel kell nézni rájuk,és ők már valakik, ők már nagy emberek. :DD phersze....
2019. aug. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az ilyen anyukák a valóságban is így viselkednek.

Egyszerűen sz@rni kell a fejükre, az idegesíti őket a legjobban, ha valaki nem áll le velük vitatkozni.


Velem is volt ilyen a jófogáson. Anyuka 2 gyerekkel (volt kint képe) rámír, és kb a negyedét adta volna a komódért, mint amennyit kértem. Mondtam nem, mire nekiállt mártírkodni, hogy ő 2 gyerekes, elvált anyuka, ne legyek szívtelen, meg különben is, a komód amúgy sem ér annyit, mint amennyit akarnék érte.

Megköszöntem az érdeklődését, majd közöltem vele, hogy nem az én hibám, ha úgy szült 2 gyereket, hogy egy (amúgy is leárazott) komódot sem képes kifizetni, és a gyerekeivel próbál zsarolni.

Erre anyuka elküldött a pokolba, mire én letiltottam.


Szánalmasak az ilyenek. Csak a gyerekeiket sajnálom.

2019. aug. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!