Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A stalkolásnak mi értelme?

A stalkolásnak mi értelme?

Figyelt kérdés

Régen, mikor valakinek gyorsan ránéztem a profiljára, mindig mondtam magamban, hogy "most lestalkoltam, haha. Tuti nem gondolná soha, hogy érdekel, én meg itt stalkolok".

Viszont ma már a stalkolás rendesen egy hobbi lett, ha jól vettem észre. Ha valakit stalkolsz, az később mire lesz jó? Vagy csak pillanatnyi időtöltés részetedről?

Mondta valaki, hogy a story-k alapján le lehetne nyomozni a közeli ismerősöket, lakhelyet, a kedvenc helyeket. Oké, le lehet nyomozni. De ha ezek kiderülnek, akkor mi van? Pontos lakcímet ugye rak ki senki 🤷🏻 A stalkerek veszélyesek lennének?



2019. márc. 16. 10:35
 1/3 A kérdező kommentje:
*úgyse rak ki senki
2019. márc. 16. 10:37
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért leskelődik valaki más után? Ehhez nem kell nagy tudomány, nyilván valamire kíváncsi, bejön neki az illető, ki akarja gúnyolni stb... Haverokkal néha lecsekkoljuk pár volt osztálytárs profilját, hogy ki mennyit változott, hol van stb... De ez még sztem nem a beteges változat.


Régebben bejött egyik bnőmnek vki. A Face, Insta alapján, leszűkítettük a kört, hogy a város melyik részében lakhat, Google Mapson megtaláltuk a fotó helyszínét. Párszor elsétáltunk arrafelé, és távolról követtük amikor felbukkant. Kb. 5 perc alatt meglett, hogy hol lakik.


Na már most, gondolj bele, ha ezt vmi őrült fazon teszi. Volt erről egy sorozat is, hogy egy csávó a megosztott információk alapján lenyomozta a fiatalokat. Szülők kérték meg erre azt hiszem.


Szóval igen, veszélyesek lehetnek, és te magad szolgáltatod ki az információkat. Lényegében mozdulnia se kell, hogy elérje a célját.

2019. márc. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
44%
Szánalmas, üres életű emberek kétségbeesett időtöltése lehet mások után leskelődni, hogy szegényes életüket valami eseménnyel kitöltsék...
2019. márc. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!