Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Emberi tulajdonságok

A kérdés

Ha a szüleim rossz képességűek, én belőlem sem lehet okos, intelligens ember igaz?

aug. 13. 22:48  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Nem feltétlenül. A genetika elég kifürkészhetetlen még.

Meg honnan tudod, hogy a szüleid kihasználják a képességeiket, és nincsenek pl beleragadva egy traumába, ami ellehetetleníti őket?

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont aug. 13. 22:53 Privát üzenet
Nem igaz. Hány éves vagy?

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont aug. 13. 22:55 Privát üzenet

Nehezebb, hiszen a környezetedtől tanulsz a legtöbbet. A szülők szokásait átveszi a gyerek, ha velük él. De azoktól is átveszi, akikkel napközben együtt van.

Azoknak nagyon nehéz kiemelkedni a szülei nyomokából, akiknek a szülő otthon cikinek tartja az olvasást, vagy a lecke írást.

Akit viszont támogatnak, az előtt nyitva a világ.

Vannak bizonyos retardációk, amik örökölhetőek. Emellett is előrébb lehet lépni legtöbb esetben.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont aug. 13. 22:59 Privát üzenet
Intelligens nem, okos igen.

A válasz 25%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont aug. 13. 23:00 Privát üzenet

Namármost. Az első válaszolónak igazat kell adjak, mert a genetika valóban kifürkészhetetlen. De! A genetika csak egy tényező, szorgalommal, akaraterővel, kitartással rengeteget lehet fejlődni. Édes Istenem, hány olyan ember van, aki nem lenne rossz képességű, de olyan lusta mint a lajhár. Szorgalom, szorgalom, szorgalom. Te nem az anyukád, meg nem az apukád vagy, hanem Te. Legyél nyitott, olvasgass mindenféle témában és legyél tájékozott, mert az intelligencia majdhogynem mindenre kiterjed: illem, környezettudatosság, empátia, műveltség. Illetve, ha még egy utolsó tanácsot elfogadsz, akkor az első dolog, amin változtatsz, az a hozzáállásod. Mert igenis bárki lehet bármi (najó, USA elnök nem😆) de a tetteken túl hinnie kell magában, mert ha Te sem hiszel magadban, akkor ki fog?

Minden jót!

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/11Időpont aug. 13. 23:02 Privát üzenet
Hát jóval korlátozottabbak a lehetőségeid szó mi szó. Fontos lenne tudni, hogy a szüleid milyen téren rossz képességűek és voltak-e kitörési lehetőségeik vagy sem. Mert utóbbi esetben te még lehetsz sikeres, ha minden feltétel adott, de ha abszolút értelemben tényleg buták/alacsony IQ-júak, akkor sajnos neked is baromi nehéz lesz a továbbtanulás (ha egyáltalán eljutsz odáig), mert szorgalommal önmagában nem lehet elvégezni akármilyen egyetemet se.

A válaszíró 49%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont aug. 13. 23:02 Privát üzenet
Goldmund73 nevű felhasználó válasza:

"Ha a szüleim rossz képességűek, én belőlem sem lehet okos, intelligens ember igaz?"

Ha így állsz hozzá, akkor valóban nem.

Állj tükör elé minden este és hangosan mondd magadnak: "ügyetlen vagyok, buta vagyok, semmi intelligencia nincs bennem".

Előbb-utóbb szépen be fog igazolódni mindez, csak legyél kitartó az önsorsrontásban!

A válasz 16%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/11Időpont aug. 13. 23:06 Privát üzenet
Háááát...attól még tanulhatsz képzeted magad stb.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont aug. 13. 23:11 Privát üzenet
Képezheted*

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/11Időpont aug. 13. 23:11 Privát üzenet

Az intelligencia nem öröklődik, legalábbis nem olyan módon, mint a szemszín, vagy a hajszín, vagy a testmagasság.

Azt szokták mondani, hogy az IQ mindig az átlag felé tendál, vagyis két alacsony IQ-jú embernek is átlagos IQ-jú gyerekre van a legnagyobb esélye, meg két nagyon magas IQ-jú embernek is.

Ami viszont ténylegesen hátrányt szokott jelenteni a gyerekük iskolai előmenetelében, az a szülők alacsony iskolai végzettsége (nyolc általános). Ha egyik szülőnek sincs alapfokúnál magasabb iskolai végzettsége, akkor a gyerek hátrányos helyzetűnek fog számítani az iskolában.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont aug. 14. 01:49 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nagyon rossz ember vagyok, hogyha nem szívesen adom vissza a pozíciót és a munkakört annak, akinek most a helyén vagyok?
Szerintetek ez probléma? Mi a baj velem? Már ha van.
Szerintetek rossz ember vagyok?
Kiakadtam kicsit mert a szabadságom alatt (1 hét) az első 3 nap ugyanolyan korán kell kelnem mint amikor dolgozom, mert közbe jöttek dolgok. Rossz ember vagyok, hogy kiakadtam és...
Van olyan ember, akinek nincs rossz tulajdonsága, vagy akiröl azt hisszük, hogy nincs, azoknak is van?
Borzasztó negatív hozzáállásomon hogy tudnék változtatni úgy, hogy semmi pozitív nem történik velem?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Emberi tulajdonságok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!